کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

شناسه ملی

340 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 09 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به دلیل اهمیت دریافت و استعلام شناسه جهت موسسات و شرکت ها در این مطلب به این موضوع می پردازیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره مراحل دریافت این شناسه و اطلاعات ثبت شده در آن کسب کنید تا انتهای مقاله را بخوانید.   

شناسه ملی چیست؟

همانطور که گفتیم کلیه موسسه ها، شرکت ها و اشخاص حقوقی باید جهت دریافت شناسه یا کد ملی اقدام کنند. این شناسه یک عدد یازده رقمی بوده و همانند کد ملی اشخاص حقیقی به شمار می رود. چهار رقم سمت چپ این عدد مربوط به استان یا شهرستان محل ثبت آن شرکت یا موسسه است. ارقام بعدی مربوط به هر شخصیت حقوقی و به صورت جداگانه پس از چهار رقم اول می آید. هر کدام از اشخاص حقوقی باید جهت دریافت شناسه اقدام کنند. طریقه دریافت این کد را در بخش بعدی توضیح می دهیم.

شناسه ملی چیست؟

نحوه دریافت شناسه ملی

چنانچه گفتیم کلیه افراد حقوقی باید جهت دریافت شناسه یا کد ملی خود اقدام کنند. به همین منظور باید اشخاص حقیقی خود را به عنوان شخصیت های حقوقی به سامانه اداره ثبت بشناسانند. برای این امر باید در ابتدا افراد حقیقی به طور مستقیم خود را تابع یک نهاد دولتی معرفی کنند و یا اینکه به سایت اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنند و جهت ثبت شرکت تجاری یا موسسه غیرتجاری مزبور اقدام کنند. به این ترتیب افراد حقیقی به عنوان شخصیت های حقوقی شناسایی می شوند.

معرفی اشخاص حقیقی به عنوان اشخاص حقوقی به سامانه ثبت شرکت ها، زمینه معاملات فرد را به صورت جداگانه فراهم می کند. برخی از مجموعه ها با داشتن کارشناسان و حقوقدانان جهت ثبت شرکت ها و موسسات اقدام می کنند. یعنی شما می توانید با پرداخت هزینه ای به آن گروه کارشناسی، ثبت شرکت مورد نظر خود را به آن گروه بسپارید. با داشتن شناسه یا کد ملی یک شرکت یا موسسه می توانید به اطلاعات مختلف و جامعی در مورد شخص حقوقی دست یابید.

اگر می خواهید در مورد اطلاعات موجود در شناسه ملی آگاهی بیشتری کسب کنید، بخش بعدی را بخوانید.

اطلاعات موجود در شناسه های ملی شرکت ها و موسسات

همانطور که اشاره کردیم می توان با وارد کردن شناسه یا کد ملی هر شرکت یا موسسه به اطلاعات مختلفی در مورد آن مرکز دست یافت. این اطلاعات عبارتند از:

دستیابی به نام شخص حقوقی

این شناسه حاوی نام دقیق و واقعی شرکت مزبور است. اگر تغییراتی در نام آن ایجاد شود شما می توانید با وارد کردن شناسه شرکت به نام حقیقی آن دست یابید.

اطلاعاتی در مورد شماره ثبت

گاهی برخی از شرکت ها دارای دو شماره ثبت معتبر بوده یا شما در مورد این شماره اطلاعات درستی ندارید. با درج شناسه مربوطه در سامانه ثبت می توانید اطلاعات دقیقی به دست آورید.

دست یافتن به کدپستی و مرکز اصلی

شناسه هر موسسه حاوی اطلاعات لازم و جامعی در مورد محل آن موسسه است. با وارد کردن این شماره به محل اصلی موسسه دست می یابید حتی اگر تغییری در آن به وجود آمده باشد.

دستیابی به واحد ثبتی و نوع شخصیت حقوقی

از جمله اطلاعات دیگری که می توانید با وارد کردن شناسه ملی در سامانه ثبت شرکت ها به دست آورید، حوزه ثبتی آن شرکت است. علاوه بر حوزه ثبتی شما می توانید با درج شماره ملی موسسه، به نوع شخصیت حقوقی اعم از شرکت تجاری یا موسسه حقوقی دست یابید.

جهت نحوه استعلام شماره ملی اشخاص حقوقی به ادامه مطلب توجه کنید.

استعلام شناسه ملی اشخاص حقوقی

در مورد اموری که باید قبل از استعلام و دریافت شناسه یا کد ملی انجام دهید در بخش قبلی توضیح دادیم در این بخش به نحوه استعلام این شناسه به طور گام به گام توجه کنید.

  • جهت این امر باید در ابتدا به آدرس WWW.ilene.ir مراجعه کنید.
  • با ورود به این سامانه، صفحه ای را مشاهده می کنید که در قسمت راست آن سه فیلد شناسه ملی، شماره ثبت و نام شخصیت قرار دارد که شما لازم است یکی از آنها را پر کنید. بعد از پر کردن این بخش و درج تصویر امنیتی به قسمت بعدی وارد می شوید.
  • در این مرحله با کلیک کردن واژه «جستجو» به اطلاعاتی نظیر شناسه ملی، شماره ثبت، سازمان ثبت کننده و نوع شخصیت حقوقی دست می یابید.
  • در این مرحله اگر روی مشخصات موسسه یا شرکت مورد نظر کلیک کنید، کلیه مشخصات به طور جداگانه برای شما به نمایش در می آید.

نحوه دریافت شناسه ملی

لازم به ذکر است که قبل از درج نام شخصیت حقوقی، نام کامل را به دست آورید تا دچار مشکل نشوید.

جمع بندی

شناسه یا کد ملی شرکت ها نظیر کد ملی اشخاص حقیقی است و حاوی اطلاعات مختلفی در مورد موسسه مورد نظر است. این شماره یازده رقمی به هیچ عنوان تغییر نمی کند و چهار رقم سمت چپ آن مربوط به استان یا شهرستان محل ثبت است. کلیه اشخاص حقوقی باید این شناسه را دریافت کنند و با دریافت این شناسه اعتبار می یابند.اگر قصد ثبت شرکت دارید و میخواهید با نحوه ثبت برند و شرکت آشنا شوید می توانید از طریق وب سایت موسسه ثبت شرکت ها با مراحل ثبت شرکت و برند آشنا شوید ، این شرکت ها کار ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت ، ثبت لوگو و... را انجام می دهند و می توانید از مدارک لازم برای ثبت برند و شرکت با خبر شوید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب