کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

شرایط معاف از رزم

627 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

خدمت سربازی دوره ای است که برای برخی از پسرها در زمان خاص و شرایط خاصی واجب می شود. این دوره در برخی از کشورها اجباری است و در صورت داشتن شرایط لازم باید همه مردان این دوره را بگذرانند. در کشور ما هم خدمت سربازی واجب بوده و در بعضی از موارد، معافیت های مختلفی شامل برخی از افراد می شود. این معافیت اعم از رزمی یا آموزشی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با این شرایط آشنا کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

شرایط معاف از رزم

شرایط معاف از رزم در سربازی

شاید این سوال برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که شرایط معاف از رزم در سربازی چیست و چه معنایی دارد؟ رزم شامل چه خدماتی است؟ مشمولین آن کدامند؟ اگر بخواهیم در یک جمله ساده معاف از رزم را توضیح دهیم باید بگوییم که معاف شدن امور رزمی و سخت برای افرادی که سربازی بر آنها واجب است. این افراد مشمول، شرایط معافیت از سربازی به طور کامل را ندارند ولی به دلیل ناتوانی یا بیماری از بخش رزمی دوره خدمت وظیفه معاف هستند.
شرایط معافیت از رزم طیف وسیعی داشته و شامل موارد مختلفی می شود. ولی به طور کلی باید گفت برخی از مشمولینی که بیماری های مختلفی داشته با درجات متفاوت، می توانند از رزم معاف شوند. این افراد اگر چه دارای نقص عضو یا بیماری هستند ولی می توانند به خدمت سربازی بروند. به طور کلی افراد را از نظر سلامت روحی و جسمی به چهار دسته تقسیم می کنند که عبارتند از
 

شرایط معاف از رزم در سربازی


•    کسانی که از نظر جسمی دچار نقص عضو یا بیماری های خاصی بوده و به طور دائمی از خدمت وظیفه معاف هستند. این مشمولین معافیت دائم پزشکی دارند.
•    افرادی که از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل به سر می برند. این افراد مشمول می توانند تمام دوره ها اعم از آموزشی و رزمی را بگذرانند.
•    مشمولینی که به دلیل بیماری های مختلف یا عدم رشد کامل، به طور موقت از خدمت سربازی معاف هستند.
•    افرادی که مشمول سربازی غیر رزمی هستند. یعنی کسانی که بیماری یا نقص عضو داشته ولی توانایی انجام امور غیر رزمی را دارند. لیست برخی از این بیماری ها را در بخش بعدی می آوریم.
برخی از بیماری هایی که موجب معاف از رزم مشمولین می شوند
برخی از افراد به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای نمی توانند خدمت کنند. بنابراین بهتر است که قبل از اعزام به سربازی برای معاینات اقدام نمایید.
•    برخی از بیماری های عمومی مانند لاغری و چاقی بیش از اندازه
•    بعض از بیماری های ریوی که موجب تغییر شکل قفسه سینه بدون اختلال تنفسی می شود
•    بیماری های خفیف اعصاب و روان
•    بعضی از بیماری های پوستی مانند اگزما
•    بیماری هایی مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید که قابل درمان است
•    بیماری سل درمان شده
•    بیماری مادر زادی قلبی که اختلال عملکرد قلبی ندارد
•    برخی از بیماری های مربوط به چشم
•    بیماری های ناهنجاری های اسکلتی و همینطور ناهنجاری فک و دهان
•    کم خونی هایی که با دارو درمان می شوند مانند کم خونی مگالوبلاستیک
•    مرضی مانند برگشت یک طرفه ادرار که خفیف است
•    نقرس کاذب
•    کم شنوایی یکی از گوش ها که حد پایینی داشته باشد
 

شرایط معاف از رزم در آموزشی

شرایط معاف از رزم در آموزشی

شرایط مشمولینی که معافیت از رزم را دارا بوده و دوره آموزشی را می گذرانند، راحت تر و آسان تر از شرایط افراد عادی است. زیرا این افراد به دلیل بیماری های مختلف دارای ناتوانی های گوناگونی هستند و نمی توانند کارهای سنگین و سخت را انجام دهند. بنابراین سربازانی که ثابت شده است به دلیل بیماری نمی توانند کارهای سخت و سنگین را انجام دهند، نگران نباشند زیرا سلامت آنان در اولویت سازمان نظام وظیفه است.

 

پذیرش سرباز معاف از رزم

پذیرش سرباز معاف از رزم

پذیرش سرباز معاف از رزم در همه ارگان ها امکان پذیر است. مشمولینی که بعد از اثبات بیماری و معافیت از رزم به مراکز مختلفی اعزام می شوند. به این ترتیب این سربازان را که توانایی رزم و کارهای سنگین را ندارند در ارگان های مختلف به کارهای دفتری می گمارند. وظایف دفتری برخی از این سربازان وقت گیر بوده و ساعت های زیادی را به کارهای مختلف مشغول هستند.
 

وظایف سرباز معاف از رزم

وظایف سرباز معاف از رزم

افراد مشمولی که به دلایل مختلفی از رزم معاف شده اند، باید سریعا برای خدمت وظیفه اقدام کنند. افرادی که به موجب بیماری معافیت دارند، باید به قسمت هایی اعزام شوند که کارهای سنگین بر عهده آنان گذارده نشود. این سربازان به دلیل اینکه کارهای نظامی انجام نمی دهند باید به کارهای دفتری مشغول شوند. وظایف این سربازان اگر چه مانند سربازان دیگر سنگین نیست ولی ممکن است وقت گیرتر و طاقت فرساتر باشد. بنابراین نباید تصور کنید که وظایف سرباز معاف از رزم آسان و راحت است.
جمع بندی
معافیت از رزم به مشمولینی تعلق می گیرد که به دلایل مختلف پزشکی توانایی کارهای سنگین و رزمی را ندارند. این معافیت دارای شرایط خاصی است. برخی از بیماری های خاصی که شدت آنها در حد خفیف است، شرایط این معافیت را به وجود می آورد. برخی از این بیماری ها عبارتند از: برخی از بیماری های پوستی خفیف مانند اگزما، بیماری های خفیف اعصاب و روان، مرض برگشت ادرار یک طرفه خفیف، بیماری های تیروئیدی، مرض سل که درمان شده باشد و برخی از بیماری های قلبی مادرزادی. مشمولینی که به سبب بیماری از رزم معاف شده اند، باید به سرعت به سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده تا آنها را به کارهای دفتری بگمارند. وظایف یک سرباز معاف از رزم اگر چه سنگین نیست ولی ممکن است خسته کننده باشد. به طور کلی باید گفت کسانی از رزم معاف می شوند که دارای بیماری های خاص خفیف بوده و معافیت دائم پزشکی ندارند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب