کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

سیستم آبیاری هوشمند

219 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 05 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 سیستم آبیاری هوشمند به گونه ای است که بر اساس نیازمندی زمین مورد نظر خود به آب، به صورت خودکار و بدون نیاز به کمک کسی در زمان های مختلف شروع به آبیاری زمین می کند. قدیم تر ها کنترلر دستگاه های آبیاری هوشمند باید بر اساس برنامه ای که توسط صاحب زمین تعیین شده بود، تنظیم می شدند و عمل می کردند. اما سیستم های امروزه به صورت هوشمند عمل می کنند. یعنی بدون نیاز به تنظیم یا کمک کسی، خودشان به طور هوشمند و خودکار بر اساس میزان نیاز گیاه به آب، شرایط خاک، آب و هوا و تبخیر تنظیم می شوند و در زمان های تعیین شده توسط خودشان شروع به آبیاری کرده و پس از اتمام قطع می شوند. در نتیجه شما می توانید زمانی که در منزل شخصی خود در حال استراحت هستید با استفاده از همراه خود، آبیاری زمین و کوددهی زمین خود را به راحتی کنترل کنید. 

مزایای سیستم آبیاری هوشمند 

مزایای سیستم آبیاری هوشمند

همان گونه که می دانید، این سیستم مزایای بسیاری دارد که از مهم ترین آن ها می توان به صرفه جویی در آب آشامیدنی کشور اشاره کرد. آبیاری از طریق سیستم هوشمند آن بسیار بهتر و کار آمد تر از سیستم های آبیاری غیر هوشمند و قدیمی است. چرا که سیستم آبیاری هوشمند به طور خودکار هر منطقه را که نیاز به آب داشته باشد، آبیاری می کند. هم چنین به طور خودکار جاهایی که نیاز به کود داشته باشد را کود می دهد، در حالی که سیستم آبیاری قدیمی این گونه نیست. این سیستم به گونه ای است که در زیر زمین کار گذاشته می شود و در مواقعی که زمین نیاز به آب یا کود دارد از زمین بیرون آمده و پس از آبیاری و دادن کود دوباره به درون زمین بر می گردد. این عمل باعث می شود که زمین کشاورزی شما خالی از هر گونه شلنگ آب یا وسیله اضافی شود. 

این سیستم برعکس سیستم های آبیاری قدیمی خودش به طور هوشمند می داند که چه زمانی آبیاری را شروع کند و چه زمانی به پایان برساند. هم چنین بسته به رطوبت خاک زمین کشاورزی شما در طول هفته برنامه ای برای آبیاری می چیند. در صورت بارش باران این سیستم به طور خودکار برنامه آبیاری را متوقف کرده و به بعد موکول می کند. در نتیجه دیگر نیاز به سرکشی های مداوم برای آبیاری به زمین های خود را ندارید و با خیالی آسوده می توانید به انجام سایر کار های خود بپردازید. 

اجزای سیستم آبیاری هوشمند 

خرید سیستم آبیاری هوشمند

این سیستم از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است. یکی از این بخش ها، بخش کامپیوتر مرکزی است. در این سیستم مهم ترین وظایف بر عهده بخش کامپیوتری دستگاه است. به دلیل هوشمند بودن این سیستم با کامپیوتر برنامه ریزی می شود که کنترل کننده ها بر اساس نیاز گیاه به آب و کود بر اساس عوامل ذکر شده شروع به کار کند و یا متوقف شود. بخش دیگر این سیستم، دستگاه کنترل کننده سیستم هوشمند است. جالب است بدانید که کلیه فعالیت های کنترل این سیستم توسط این بخش انجام می شود. نیازی به دخالت انسان در کنترل این سیستم نیست؛ چرا که این دستگاه کنترلی کار خود را به درست ترین شکل برای هر مساحتی از زمین انجام می دهد. 

در ساخت سیستم آبیاری هوشمند، حسگرهای مختلفی به کار رفته است که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از حسگر انجماد، حسگر مربوط به برف و باران، حسگر رطوبت سنج خاک، حسگر حرارتی و حسگر رطوبت سنج هوا. تمامی حسگرهای این سیستم با سیستم مرکزی دستگاه در رابطه هستند و به صورت مرتب اطلاعات مربوطه را به قسمت مرکزی منتقل می کنند. همان طور که گفته شد، این دستگاه به گونه ای است که  در زمان بارش باران برنامه خود را متوقف کرده و به بعد موکول می کند. برای فهم زمان بارش باران در این سیستم یک ایستگاه هواشناسی اتوماتیک کار گذاشته اند که تمامی اطلاعات مربوط به مسائل جوی را به سیستم مرکزی منتقل می کنند.

نتیجه گیری
با توجه به کمبود آب شیرین در کشور و مصرف هشتاد الی نود درصد آب آشامیدنی در صنعت کشاورزی باید به فکر راهی برای جلوگیری از خطر قحطی آب در کشور باشیم. در واقع سیستم آبیاری هوشمند پیشنهادی عالی برای جلوگیری از هدر رفتن آب در صنعت کشاورزی است. به تمامی کشاورزان توصیه می شود که هم به دلیل صرفه جویی در آب و هم دیگر مزایای بسیار عالی که این سیستم می تواند برای شما داشته باشد، برای کشاورزی این دستگاه را مورد استفاده قرار دهید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب