کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

سگ کوکر

293 بازدید
درج شده در روز شنبه, 08 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

معرفی نژاد سگ کوکر

سگ کوکر در ابتدا به عنوان یک سگ کارگر شکاری پرورش یافته بودند. کوکرها به مدت چندین دهه یکی از محبوب ‌ترین حیوانات اهلی خانواده های پولدار و متمول در انگلستان بوده است. در طی سالیان متمادی، این نژاد در بسیاری از کشورهای جهان هم در این زمینه و هم در محیط خانه، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و جایگاه خود را پیدا کرده است. کوکرها سگ‌ های شاد و پرانرژی هستند که با اکثر سبک های زندگی سازگار هستند. سگ کوکر ها بسیار باهوش هستند، آنها دارای طبیعت مهربان، صبور، وفادار هستند؛ آن ها جای خود را می دانند و مطلع هستند که چگونه و کجا قرار دارند و باید از چه کسی اطاعت کنند.

ویژگی سگ کوکر

در ادامه به معرفی ویژگی های ظاهری و شخصیتی  سگ ها می پردازیم.

ویژگی های ظاهری

مهم ترین نکته ای که در نگاه اول در سگ های کوکر توجه ما را جلب می کند، شخصیت فوق العاده شاد و مهربان آن ها است. کوکر ها همیشه آماده جنباندن دم خود بوده و فوق العاده مشتاق برای خوشحال کردن دیگران هستند. آنها سگ‌ های کوچک، محکم و کم حجمی هستند که هیچ وقت شاد تر از زمان فعالیت و موقعیت هایی که آنها را فعال می دارید، نیستند. کوکر ها پوشش خارجی و مو های های ظریف تری دارند و نسبت به سگ های نمایشی موهای کمتری دارند. سگ کوکر دارای پوزه های مربعی و جذاب با جمجمه های زیبا و متناسب است که ظاهری منحصر به فرد و دوست داشتنی به آنها می بخشد.

معرفی نژاد سگ کوکر

چشمان آنها به طور معمول تیره یا قهوه ای رنگ و به زیبایی گرد است و متناسب با صورت آن ها می باشد. کوکرها گوش های بلند و درازی دارند که همیشه نزدیک سر این سگ قرار دارند. فک و نیش آن ها مهمترین ویژگی ظاهری است که این سگ ها هنگام حمل و بازی به آن نیاز دارند. این سگ ‌های کوچک کاملاً متناسب، دارای بدنی کاملا جمع و جور با پاهای محکم و پنجه های زیبا که شیب ملایم آن را از قسمت پنجه تا دم می کشند؛ هستند. آنها دارای پاهای بسیار شبیه به پای گربه ها هستند که به خوبی خم شده است. یكی از صفات بی نظیر آن ها، اشتیاقی است كه با آن مایل به جنبادن دم خود هستند و نه تنها در هنگام خوشبختی، بلكه هنگام پیدا کردن یا استشمام یک رایحه آن را نشان می دهند.

آموزش و تربیت کوکر

کوکرها سگ های باهوشی هستند که از بازی و شیطنت لذت می برند و همیشه مایل به یادگیری چیزهای جدیدی هستند که به آنها آموزش داده می شوند. به همین ترتیب ، آموزش آنها آسان است. آموزش آن ها زود و در سنین پایین شروع می شود و در طول زندگی مداوم است. برای آموزش و یادگیری بهتر کوکر می توانید از انواع تشویقی ها استفاده کنید.

سگ های کوکر با کودکان ارتباط بسیار خوبی برقرار می کنند به همین خاطر در کل دنیا به عنوان یک حیوان اهلی خانگی محبوبیت دارند. اما هنگام تعامل و بازی کودکان با کوکر از آن ها غافل نشوید و سعی کنید آن ها را کنترل کنید. توجه داشته باشید که کوکر ها رابطه چندان خوبی با سایر گربه ها و حیوانات خانگی ندارند. بنابرین بهتر است قبل از خرید یک حیوان خانگی دیگر، به این نکته توجه داشته باشید.

بیماری های رایج نژاد کوکر

نژاد کوکر ها دارای سنی متوسط بین ۱۰تا۱۱ سال هستند. اولین دلیل مرگ در آنها سرطان و دومین علت کهولت سن است ولی امروزه اغلب بیماری‌های آنها قابل درمان است. اگر کوکر دارید، ممکن است با مشکلاتی نظیر عفونت گوش، ناهنجاری‌های چشم و دیسپلازی استخوان ران سگ خود درگیر باشید. از آن جایی که گوش کوکر اسپانیل ها بلند، آویزان و پر مو است پس محیط گرم و مرطوبی را برای رشد انواع میکروب ها مانند انگل‌ها، قارچ ها، اجسام خارجی، تومورها و بیماری های پوستی فراهم می‌کند.

ویژگی سگ کوکر


توجه داشته باشید که کک و کنه توانایی رشد در کانال شنوایی را دارند، پس به صورت روزانه با دقت گوش ‌ها را تمیز کنید. گروهی دیگر از بیماری ‌ها هستند که بر روی بینایی سگ موثر است و حتی ممکن است سبب کوری شوند که در نژاد های متعددی نظیر دو گونه کوکر دیده می ‌شود. این بیماری دارای علائمی نظیر شب کوری در سن ۳−۴ سال است. از بیماری‌های رایج چشمی دیگر آب سیاه است که با جراحی درمان می شود.

جمع بندی

یکی از نژاد های پرطرفدار سگ اهلی خانگی، نژاد کوکر است. از ویژگی ‌های ظاهری مشخص این نژاد گوش‌ های بلند آویزان که به طور کامل با موهای بلند و ابریشمی پوشیده شده است. بدن بسیار محکم و منسجم، دارای سینه گسترش یافته و کمر کوتاه است، کوکر اسپانیل دارای پاهای گربه ‌ای‌شکل با پد های ضخیم و دم کوچکی در انتهای بدن است. این سگ ها ارتباط خوبی با کودکان کوچک برقرار می کنند به همین خاطر بهترین گزینه برای بازی با کودکان هستند. از سویی دیگر یادگیری و آموزش آن ها بسیار آسان است و سریع یاد می گیرند. بیماری هایی مانند عفونت گوش و چشم در این نژاد رایج است و باید به آن توجه داشته باشید. برای خرید غذای خشک سگ  ، اسباب بازی سگ و تشویقی سگ می توانید تمامی لوازم حیوانات خانگی خود را از پت شاپ سگ به صورت حضوری یا  آنلاین  تهیه فرمایید

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب