کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

سگ مالینویز

303 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 05 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نژاد سگ مالینویز را در واقع مربوط به کشور بلژیک می دانند و معتقدند که اولین سگ از این نژاد در منطقه ای در نزدیکی شهر مالینس بلژیک مشاهده شده است. تولد اولین سگ مالینویز را در سال 1891 ثبت کرده اند که از سال 1911 این سگ ها وارد ایالت متحده آمریکا شده اند. متداول ترین استفاده از این سگ ها برای محافظت از گله ها می باشد اما استفاده های دیگری هم مانند سگ پلیس، سگ جستجو گر و سگ نگهبان هم از این نژاد می شود. البته این سگ ها با توجه به ویژگی های جالبی که دارند از جمله علاقه فراوان به صاحبان خود، برای نگهداری در خانه ها مناسب هستند و حتی افرادی هم که در آپارتمان زندگی می کنند، می توانند از این سگ ها داشته باشند.

مشخصات ظاهری سگ مالینویز

این سگ ها با توجه به ویژگی هایی که دارند، در دسته سگ های قوی و عضلانی قرار می گیرند. هیکل قوی و قدرتمند آن ها باعث شده است که برای نگهبانی در ساختمان ها یا برای محافظت از گله ها گزینه های بسیار خوبی باشند. وزن این سگ ها در نر ها بین 20 تا 30 کیلو گرم و در ماده ها هم به 16 تا 20 کیلو گرم می رسد. قد آن ها هم در نر ها بین 60 تا 65 و در ماده ها بین 50 تا 55 است. این ویژگی ها نشان می دهد که سگ های مالینویز نر نسبت به سگ های ماده این نژاد از هیکل و قدرت بیش تری برخوردارند. همین موضوع باعث شده است که از سگ های نر بیش تر برای محافظت استفاده شده و سگ ها ماده برای تولید مثل و بقای نسل مورد استفاده قرار گیرند.

سگ مالینویز

این سگ ها از لحاظ ظاهری شباه زیادی به سگ های نژاد ژرمن شپرد دارند و نباید با آن ها اشتباه گرفته شود. البته تفاوت هایی دارند که از مهم ترین آن ها می توان به لاغر تر بودن سگ های مالینویز، بلند بودن پای آن ها و وزن کم ترشان نسبت به سگ های ژرمن اشاره کرد. با توجه به این که سگ های مالینویز بدن ماهیچه ای و قوی دارند و از طرف دیگر وزن آن ها هم نسبتا پایین است، سگ هایی فرز و چابک هستند. بدن این سگ ها کشیده بوده و نسبت به قد آن ها بلند تر است. چشم های این سگ ها تیره و گوش هایشان ایستاده است. مو های این سگ ها کوتاه و خشک بوده و در قسمت گردن مقداری بلند است.

غذای سگ مالینویز

سگ های با نژاد اصیل برای این که همواره سالم مانده و بتوانند فعالیت خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند، باید به بهترین شکل ممکن تغذیه شوند. غذای سگ مالینویز هم شامل غذا های خشک می شود و غذا های تر را در بر می گیرد. غذای سگ مالینویز باید شامل مقادیر مشخص و مورد نیاز از پروتئین، فسفر، کلسیم، فیبر، روغن های مورد نیاز و موارد این چنینی دیگر باشد. اگر بتوان غذایی کامل برای این سگ ها تهیه نمود، مواد غذایی مورد نیاز بدن آن ها فراهم شده و دچار بیماری نخواهند شد.

غذای سگ مالینویز

 معمولا این غذا های آماده تحت آزمایشات مناسبی ساخته می شوند و سعی می شود تمام مواد مورد نیاز برای این سگ ها را پوشش دهند. به همین دلیل اگر هم خودمان غذای سگ مالینویز را تهیه می کنیم، می توانیم در وعده هایی هم از غذای آماده برای آن ها استفاده نمود. برای خرید غذای خشک گربه و سگ  ، اسباب بازی سگ و تشویقی سگ  می توانید تمامی لوازم حیوانات خانگی خود را از پت شاپ سگ به صورت حضوری یا  آنلاین تهیه فرمایید

جمع بندی

از گذشته های دور تا کنون انسان ها از سگ ها برای محافظت از خود و اموالشان نگهداری می کنند. اما امروزه علاوه بر استفاده های سنتی، از سگ ها به عنوان حیوان خانگی هم برای سرگرمی و صرف وقت با آن ها استفاده می شود. یکی از نژاد های رایج سگ ها که توسط افراد زیادی نگهداری می شود، سگ مالینویز است. این سگ ها دارای هیکل ماهیچه ای و بزرگی و هستند و از طرف دیگر وزن پایینی هم دارند که سبب شده است تا به شدت فرز و چابک باشند. این موضوع باعث شده است که از آن ها برای محافظت از گله ها یا محافظت و نگهبانی در خانه ها استفاده شود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب