کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

سگ ساموید

944 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 24 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

غذای سگ ساموید

سلامتی این سگ ها تا حد زیادی به نوع تغذیه آنها بستگی دارد، چراکه این سگ عضلانی و قوی بوده و نیاز است تا به لحاظ تغذیه به خوبی تامین شود. یک سگ بالغ روزانه به 1671 کالری و توله آن به 1233 کالری در روز نیاز دارد و علت آن نیز در حال رشد بودن توله ساموید است. در حالت کلی وعده های غذای ساموید باید دارای پروتئین، چربی، کربوهیدرات، مواد معدنی و انواع ویتامین ها باشد. بنابراین همواره باید نسبت به تنظیم مقدار کالری و مواد مورد نیاز بدن این سگ دقت لازم را داشته باشید.

اکثر پرورش دهندگان ساموید بر این معتقدند که توله سگ سامی می‌تواند به صورت منظم غذا بخورد، اما منظم نگه داشتن درصد های پروتئین، کالری و چربی آنها در سطح متوسط بسیار ضروری است. اگر توله این نژاد را نگهداری می‌کنید باید بدانید که رشد آنها بسیار سریع بوده و نیاز است تا رژیم غذایی آنها طبق میزان رشد توله سگ ساموید باشد. از طرفی دیگر چون سامویید ها سگ هایی متوسط تا بزرگ هستند، شاید پیدا کردن مواد غذایی برای آنها سخت باشد. برخی از سگ ها ممکن است به مکمل های غذایی مانند گلوکوزامین و کندرویتین اضافه شده به مواد غذایی نیاز داشته باشند.

غذای سگ ساموید

ریزش مو سگ ساموید

پوشش بدن این نژاد دارای موهای بلند، ضخیم و پرپشت بوده و نیاز است تا رسیدگی زیادی از نظر ظاهری داشته باشد. این سگ ها همواره دارای ریزش مو هستند، ام به مدت دو بار در سال این ریزش مو شدت بیشتری خواهد داشت. بنابراین لازم است تا به صورت روزانه نظافت شده و موهای او برس کشیده شود. برای این کار به تجهیزات لازم و برس های مناسب موهای ساموید نیاز خواهید داشت. پوشش موی ساموید شما از دو لایه مو مجزا تشکیل شده است، یک لایه زیر که برای گرم نگه داشتن آن است و لایه بیرونی برای محافظت در برابر آب و هوا می‌باشد. برای داشتن ظاهری آراسته و نظافت نیاز به چندین بار شانه کردن موهای آن بوده و شما باید علاوه بر برس های پلاستیکی از برس های فلزی مخصوص هم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا لابه‌لای موها تمیز شده و از ریزش زیاد در محیط خانه جلوگیری شود.اگر حیوان خانگی دارید می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی پت شاپ تمامی وسایل سگ خانگی  و هر حیوان دیگر را تهیه کنید تفاوتی نمی کند شما از یک سگ نگهداری می کنید یا گربه و پرنده تمامی وسایل ، دارو ها ، غذاها  ، تشویقی سگ را از پت شاپ سگ ، گربه ، پرندگان می توانید تهیه کنید.

 سگ ساموید سفید توله

معمولا خرید ساموید به صورت توله انجام می‌شود. این توله های دوست داشتنی به سرعت با محیط وفق پیدا کرده و رفتار صمیمی با افراد خانواده خواهند داشت. اصولا نگهداری ساموید توله برای آموزش از سن کم بسیار مناسب تر خواهد بود؛ چراکه آموزش سگ ها از هر چیزی مهم تر و بسیار حیاتی می‌باشد. در حالت کلی این سگ ها بسیار آموزش پذیر هستند و خیلی سریع مهارت پیدا می‌کنند؛ در حالی که سگ های دیگر نیاز به صبر و تکرار بیشتری دارند.

ساموید مینیاتوری

معمولا سگ های مینیاتوری از قدی حداکثر 40 سانتی کتر و وزنی 35 کیلوگرم برخوردار هستند. نسبت به دیگر سگ ها دوست داشتنی تر و وفادارتر بوده، اما فعالیت کمتری نسبت به دیگر نژاد هم نوع خود دارند. همین ویژگی ها باعث می‌شود که آن ها برای محیط خانه و خانواده بسیار مناسب باشند. سامویدهای مینیاتوری را در رنگ های سفید و سیاه می‌توانید، داشته باشید.

سگ ساموید سیاه

همان طور که اشاره شد سگ های ساموید در رنگ های سفید و سیاه هستند. این سگ یک همراه عالی بوده و همواره علاقه دارد تا در بین مردم باشد. این نژاد برای بچه ها بسیار مناسب است؛ چراکه بسیار مهربان می‌باشد. دقت داشته باشید که اگر به مدت طولانی تنها بماند، رفتارش تغییر خواهد کرد. در واقع زمانی که در خانه تنها بماند، عصبی شده و شروع به جویدن و پارس کردن می‌کند. بنابراین به مدت طولانی در روز در خارج از خانه هستید، این نژاد برای شما مناسب نخواهد بود.

ریزش مو سگ ساموید

قیمت توله سگ ساموید

توله این سگ عمری حدود 12 تا 14 سال داشته و جزء سگ های کاری به حساب می‌آید و در عین حال زیبایی و مهربانی او توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. دقت داشته باشید که این سگ یک نژاد وارداتی بوده و تاثیر زیادی بر قیمت آن خواهد داشت. برای اطلاع دقیق از قیمت این سگ از طریق سایت اقدام نمایید.

جمع بندی

دانستن ویژگی ها و خصوصیات سگ ساموید به شما کمک می‌کند تا از شرایط نگهداری آن آگاه شده و سپس اقدام به خریداری این نزآد زیبا کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب