کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی

271 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 24 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

با گذشت زمان و پیشرفت تمامی حوزه های زندگی، طراحی دکوراسیون داخلی و تلاش برای پیشرفت آن نیز همواره ادامه داشته و خواهد داشت. انسان ها در سرتاسر دنیا و در تمامی زمان ها همواره به دنبال زیباتر کردن خود و محیط اطرافشان هستند. به همین دلیل است که المان ها، متریال و اکسسوری های زیادی روزانه طراحی و تولید شده تا متناسب با انواع سبک های طراحی دکوراسیون، سلیقه افراد و قابل استفاده در آن ها باشند تا بتوان محیط مورد نظر را طبق خواسته های افراد و به صورت کاربردی طراحی و اجرا کرد. همانطور که گفته شد امروزه از متریال های مختلفی در ابعاد و طرح های متفاوت چه در ساخت یک ساختمان و چه در طراحی داخلی آن استفاده می شود. امروزه برخلاف گذشته برای داخل منزل نیز همانند نمای بیرون آن، طراحی و برنامه‌ ریزی صورت می گیرد. اما ممکن است با شنیدن طراحی داخلی اولین چیزی که به ذهن ما برسد طراحی و اجرای کابینت و کمدها باشد در صورتی که طراحی داخلی تنها حدود به این موارد نشده و المان های زیادی را در بر می گیرد. طراحی داخلی برای کلیه قسمت های محیط قابل طراحی و اجرا است. امروزه در بیشتر منازل یا شرکت ها کاغذ دیواری ها، سنگ های تزیینی، کناف ها، شیشه، آینه و غیره در طرح های مختلف به چشم می خورد. 

سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی

 
اما تنها انتخاب و استفاده از این المان ها براساس سلیقه فردی کافی نیست چرا که صنعت طراحی دکوراسیون پایه و اساس علمی داشته و بدین صورت نمی توانیم دکوری استاندارد را ایجاد کنیم. به عنوان مثال قواعد و اصول طراحی دکواسیون داخلی به متریال به کار رفته نیز اهمیت داده و آن را به درستی انتخاب می کند مثلا در کدام قسمت بهتر است که از چوب استفاده شده و یا سنگ و غیره. سنگ یکی از متریال های ساختمانی است که در گذشته بیشتر برای نمای بیرونی از آن استفاده می شده است. اما امروزه با توجه به مزیت های استفاده از سنگ در داخل خانه و انرژی خوبی که استفاده از المان های طبیعی به محیط می دهند، استفاده از سنگ های زینتی در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار رایج شده است. 

ویژگی های مطلوب استفاده از سنگ در ساختمان و دکور

سنگ علاوه بر زیبایی، مقاومت بالایی نیز در برابر ضربه، حرارت و حتی صدا دارد. در عین حال به راحتی نیز قابل شستشو است به همین دلیل بوده که استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی نیز بسیار متداول شده و مورد پسند است. همچنین تنوع سنگ این امکان را فراهم می کند که با انتخاب هر سبک دکوراسیونی بتوانیم سنگ مورد نظر و متناسب را پیدا کنیم. عمر بالای این متریال نیز این اطمینان را به ما می هد که بدون دغدغه از آن استفاده کنیم. این متریال همچنین به دلیل مقاومت بالا، حس امنیت را نیز به ما تلقین می کند. پس به همین است که امروزه علاوه بر سرویس ها و آشپزخانه از سنگها در اتاق های نشیمن نیز با استفاده از نور پردازی های زیبا به ویژه برای پشت تلویزیون، استفاده می شود.

استفاده از سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی

سنگ اسلوب یک سنگ طبیعی است که به دلیل مقاوم بودن و زیبایی از محبوبیت زیادی در بین طراحان برخوردار است. علاوه بر طراحی بیرونی ساختمان ها از سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود. همانطور که گفته شد این سنگ طبیعی بوده و ابعاد آن بسیار بزرگ است به صورتی که بعد از استخراج از معدن به کارخانه سنگبری برده شده و در ابعاد مختلف و معمولاً  ۱۲۰ در ۲۲۰ سانتی متر با ضخامت ۲ سانتی متر برش می خورد. همچنین به دلیل بالا بودن کیفیت، این سنگ جزو سنگ‌های صادراتی نیز به حساب می آید. علاوه بر اینکه استفاده از سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی به دلیل تنوع بالای آن، دست طراح را باز می گذارد همچنین ضخامت کافی و شفافیت زیاد آن نیز طراحان و حتی کاربران را نیز وسوسه می کند. همان طور که گفته شد این سنگ برای کلیه مناطق به ویژه برای پشت تی وی بسیار گزینه مناسبی به حساب می آید. حتی استفاده از سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی مکان های عمومی مثل: لابی هتل ها، دیوارهای سالن های اجتماعات، کنفرانس و غیره نیز بسیار مرسوم است. 

استفاده از سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی

اما علاوه بر تمام مزیت هایی که برای کاربرد سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی گفته شد باید اضافه کنیم، از آنجایی که این سنگ جزو خانواده سنگ های طبیعی به حساب می آید، نگهداری و مراقبت از آن بسیار راحت بوده و مانند متریال های مصنوعی نیاز به هیچ گونه شرایط خاصی برای نگهداری ندارد. این ویژگی بسیار مهم باعث شده تا استفاده از این سنگ در جاهایی که استفاده زیادی از آن‌ها می‌شود و زود به زود نیاز به تمیز کاری دارند مثل کانتر، زیر سینک و پشت گاز بسیار کاربردی باشد.شاید این سوال مطرح شود که آیا سنگ اسلوب برای کفپوش ساختمان ها نیز مناسب است یا خیر؟ جواب این سوال خیر است. چرا که استفاده از سنگ های طبیعی موجب سر شدن کف سالن می‌شوند و همچنین هزینه بالای خرید و نصب آن ها نیز باعث شده تا ما را از این کار منصرف کند.
جمع بندی
استفاده از سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی به دلیل تنوع و مقاومت بالای آن یکی از بهترین گزینه ها برای افزودن المان سنگ به دکوراسیون داخلی است. همچنین چون این سنگ از خانواده سنگ های طبیعی است مراقبت خاصی نیاز نداشته و برای قسمت هایی که بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و نیاز به تمیز کاری دارند مناسب است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب