Loading List Items...

سرامیک دندان

50 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 21 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

سرامیک دندان، یکی از کار هایی است که ما برای زیبایی دندان هایمان انجام می دهیم. دندان های ما با گذشت مدت زمان طولانی، رنگ طبیعی خود را از دست خواهند داد و در برخی اوقات هم به دلیل اینکه به سلامت دندان هایمان اهمیت نمی دهیم، دندان هایمان به رنگ تیره در می آیند. ما به دلیل مشکلاتی که برای دندان هایمان پیش می آمد، در قدیم وقتی به دندانپزشک مراجعه می کردیم، اگر دندان ما دچار شکستگی شده بود و برای پر کردن محل شکستگی، پزشکان دندان ما را با یک مواد فلزی پر می کردند؛ که این کار باعث می شد که رنگ دندان هایمان با بقیه دندان ها تفاوت داشته باشد؛ اما امروزه با روی کار آمدن سرامیک دندان و روکش های سرامیکی دندان، این مشکل هم حل شده است.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : پروتز دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

سرامیک دندان، یکی از کار هایی است که ما برای زیبایی دندان هایمان انجام می دهیم. دندان های ما با گذشت مدت زمان طولانی، رنگ طبیعی خود را از دست خواهند داد و در برخی اوقات هم به دلیل اینکه به سلامت دندان هایمان اهمیت نمی دهیم، دندان هایمان به رنگ تیره در می آیند. ما به دلیل مشکلاتی که برای دندان هایمان پیش می آمد، در قدیم وقتی به دندانپزشک مراجعه می کردیم، اگر دندان ما دچار شکستگی شده بود و برای پر کردن محل شکستگی، پزشکان دندان ما را با یک مواد فلزی پر می کردند؛ که این کار باعث می شد که رنگ دندان هایمان با بقیه دندان ها تفاوت داشته باشد؛ اما امروزه با روی کار آمدن سرامیک دندان و روکش های سرامیکی دندان، این مشکل هم حل شده است.

سرامیک دندان

روکش های تمام سرامیک

در مورد روکش های تمام سرامیکی دندان، باید بگوییم که این روکش ها علاوه بر این که به زیبایی افراد کمک بسیار زیادی میکند، باعث جلوگیری ورود میکروب ها به ریشه دندان هم میشود؛ که این مزیت ها را روکش های فلزی ندارند. این روکش های سرامیکی و سرامیک دندان، در رنگ های مختلفی یافت می شوند. معمولا رنگ های روکش سرامیکی، به رنگ سفید خیلی روشن و رنگ خاص دندان های شما وجود دارند که شما بسته به سلیقه خود، می توانید از هر کدام از آن ها استفاده کنید. برای نصب روکش های سرامیکی، پزشک دندان شما را قالب می گیرد و بعد از قالب گیری، شروع به نصب آن می کنند که نصب آن در یک  جلسه انجام پذیر است. روکش های سرامیکی، بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند دندان های زیبا داشته باشند و باعث می شود که شما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

روکش های تمام سرامیک

قیمت روکش تمام سرامیک

قطعا برخی از ما به دلیل اینکه از دندان هایمان محافظت نکرده ایم و سلامت و بهداشت دندان را رعایت نکرده ایم، دچار مشکلاتی می شویم که باعث میشود دندان های ما آسیب ببیند و این موضوع می تواند تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس ما داشته باشد؛ زیرا دندان های آسیب دیده باعث میشوند که ما به زیبایی قبل دیده نشویم و شاید به دلیل این موضوع، نتوانیم در جمع ها بخندیم و ترس از این داشته باشیم که دندان هایمان معلوم نباشد؛ ولی به هیچ وجه جای نگرانی نیست؛ زیرا با پیشرفت علم و ورود روکش های تمام سرامیکی، این مشکل حل شده است؛ اما یکی دیگر از مهمترین عواملی که سرامیک کردن دندان ما را عقب می اندازد، قیمت این روکش ها است. در رابطه با قیمت و هزینه سرامیک دندان نمی توان قیمت ثابتی را ارائه کرد؛ زیرا میزان خرابی دندان های هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد. قیمت این سرامیک ها بسته به موادی که برای هر دندان به کار برده می شود و نوع خرابی اندازه گیری می شود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص های این رشته مانند: دندانپزشکی عمومی ، دندانپزشکی اطفال ، فوق تخصص دندانپزشکی  را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

قیمت روکش تمام سرامیک

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت

شاید هرکسی که می خواهد دندان های زیبایی داشته باشد و فرم دندان های خود را زیبا کند، وقتی به مطب پزشک مراجعه می کند، این سوال برایش پیش بیاید که تفاوت لمینت کامپوزیتی و سرامیک دندان یا روکش سرامیکی در چیست؟ در مورد این موضوع باید بگوییم که لمینت سرامیک، ابتدا نیاز به این دارد که پزشک قالب دندان هایی که می خواهید سرامیک کنید را بگیرد و آن را برای لابراتوار بفرستد تا روکش سرامیکی را با رنگ دلخواه شما بسازند و این پروسه به مدت زمان دو یا سه هفته نیاز دارد و بعد از تمام شدن مرحله ساخت لمینت، پزشک باید دندان شما را تراش بدهد و لمینت را بچسباند و باید بعد از مدت زمان یک سال، شما برای پالیش کردن آن به پزشک مراجعه کنید. ولی کامپوزیت به این شکل نیست و پزشک در یک جلسه میتواند کامپوزیت ها را بدون قالب گیری و تراش  دندان برای شما بچسباند.

مزایای روکش تمام سرامیک دندان

اینکه چرا ما باید از روکش های سرامیک دندان استفاده کنیم، به این دلیل است که ما بنا به دلایل مختلف، دندان هایمان خراب شده است یا به علت خوردن ضربه، دندان هایمان دچار شکستگی شده است یا بین دندان هایمان فاصله افتاده است؛ این ها همه می تواند، دلایل استفاده ما از روکش سرامیکی باشد. روکش های سرامیکی، مزیت های زیادی دارند. این روکش ها در رنگ های متنوع مناسب دندان های ما ساخته می شوند، و با توجه به سلیقه ما ساخته می شوند. این روکش ها وزن خیلی کمی دارند و باعث ایجاد مشکل در غذا خوردن نمی شوند. این روکش ها برعکش کامپوزیت ها، میتوانند ظاهر طبیعی را به دندان های ما بدهند و یکی از مهمترین مزایای این روکش ها این است که روکش های سرامیکی هیچ گونه خطر آلرژیکی و حساسیت ندارند و علاوه بر این، باعث جلوگیری ورود میکروب ها به دندان می شوند. این مواردی را که ذکر کردیم همگی از مزایای خوب روکش سرامیک دندان به حساب می اید.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت

جمع بندی

اینکه ما می خواهیم دندان های زیبایی داشته باشیم، حق طبیعی ما است و باید برای این موضوع هر تلاشی که از دستمان بر می آید را انجام دهیم. روکش های سرامیکی، کمک بسیار زیادی در زیبایی و یک دست بودن دندان های ما می کند و تقریبا می توان گفت این یکی از آرزو های انسان است، که دندان های یک دست و خوش رنگی داشته باشد. روکش های لمینت سرامیک دندان، همانند کامپوزیت ها نیستند و حالت مصنوعی ندارند؛ زیرا برای دندان ها قلب گیری می شوند و با حساسیت زیادی در دهان ما قرار می گیرند؛ پس اگر نگران این هستید که با روکش حالت مصنوعی به دندان هایتان می دهید، باید بگوییم که لمینت سرامیکی اینگونه نیست.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته