کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

سبک دکوراسیون فرانسوی

444 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 25 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 امروزه دکوراسون داخلی نیز مانند تمامی موارد دیگر به سرعت در حال پیشرفت است و روز به روز مدل های زیباتری از محصولات دکوراسیون داخلی به بازار معرفی می شوند. دکوراسیون داخلی دارای تنوع زیادی در بخش های مختلف است. دکوراسیون داخلی منازل تنها محدود به چند مدل خاص نیست. بلکه مدل ها و سبک های بسیاری از دکوراسیون داخلی وجود دارد. یکی ازاین موارد دکوراسیون فرانسوی است. این سبک یکی از سبک های محبوب و مشهور در دنیا است که دارای طرفداران زیادی نیز است. اگر شما هم جزو علاقه مندان به سبک دکوراسیون فرانسوی هستید و میخواهید دکوراسیون خانه خود را به این سبک در بیاورید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مطالب مهمی در باره سبک دکوراسیون فرانسوی در اختیار شما قرار دهیم. 

ویژگی های دکوراسیون فرانسوی

سبک کلاسیک در معماری فرانسوی

در بررسی سبک دکوراسیون فرانسوی در ابتدا لازم است که به  بررسی ویژگی های این سبک بپردازیم. سبک دکوراسیون فرانسوی به دو دسته تقسیم میشود. دسته اول دکوراسیون فرانسوی کلاسیک است. که این سبک دارای طرفدارن خاص خودش است. سبک دوم دکوراسیون فرانسوی، سبک مدرن مربوط به این معماری است. این دو سبک با اینکه هر دو برآمده از فرانسه هستند اما دارای تفاوت های بسیاری هستند. افرادی که مشتاق استفاده از دکوراسیون فرانسوی در خانه خود هستند. باید مطابق با سلیقه و موقعیت منزل خود تصمیم بگیرند که می خواهند از کدام سبک این معماری برای فضای خانه خود استفاده کنند. خانه های که دارای ظاهر قدیمی تر هستند بهتر است که سبک دکوراسیون فرانسوی کلاسیک استفاده کنند. زیرا فضای قدیمی خانه تناسب زیادی با دکوراسیون فرانسوی کلاسیک ایجاد می کنند. 

سبک کلاسیک در معماری فرانسوی

در بررسی سبک دکوراسیون فرانسوی لازم است که به بررسی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک فرانسوی بپردازیم. سبک کلاسیک فرانسوی کمی ظاهری سلطنتی و رسمی دارد. معمولا در طراحی این  دکوراسیون ها از رنگ هایی مانند سفید، طلایی و نقره ای استفاده می شود و معمولا خبری از رنگ های گرم نیست. همچنین در طراحی این مدل از دکوراسیون ها معمولا از وسایلی مانند جا شمعی، چراغ های با پایه های بلند و ظرف های کریستالی استفاده می شود. همچنین برای پنجره ها از پرده هایی با جنس هایی همچون ساتن استفاده می شود. معمولا پرده های خانه نیز در این سبک همانند وسایل دیگر دارای رنگ هایی خنثی است و گاها نقش و نگار اندکی بر روی آن ها دیده می شود. 
معمولا در این دکوراسیون ها تمامی وسایل خانه اعم از مبلمان، پرده ها، میز ها و فرش ها باید با یکدیگر ست باشند و دارای رنگ هایی متناسب باشند. بهتر است که در انتخاب این وسایل دقت داشت که نوع مرغوب این وسایل تهیه شود. زیرا مرغوب بودن این وسایل تاثیر مستقیمی بر زیبایی خانه دارد. معمولا در طراحی دکوراسیون فرانسوی توجه ویژه ای به مبلمان و پرده ها می شود. معمولا مبل های این مدل از دکوراسیون مبل هایی با ظاهر سلطنتی و پایه های چوبی هستند که معمولا طرح پارچه آن ها با طرح پارچه پرده ست می شود. 

سبک مدرن طراحی دکوراسیون فرانسوی

سبک مدرن طراحی دکوراسیون فرانسوی

در ادامه بررسی سبک دکوراسیون فرانسوی میخوهیم به بررسی سبک دکوراسیون فرانسوی مدرن بپردازیم. این سبک از طراحی دکوراسیون دارای قدمت کمتری به نسبت دکوراسیون ها کلاسیک است. این مدل از دکوراسیون کاملا تاثیر پذیرفته از سبک دکوراسیون کلاسیک فرانسوی است اما با طرح های مدرن ترکیب شده است و دکوراسیون زیبایی را به وجود اورده است. این سبک به نسبت سبک کلاسیک، بسیار راحت تر و ساده تر طراحی شده است و دیگر خبری از طراحی های سلطنتی در آن نیست. با وجود اینکه استفاده از رنگ ها در سبک دکوراسیون فرانسوی مدرن بیشتر دیده می شود اما در این زمینه به دکوراسیون فرانسوی کلاسیک وفا دار مانده است و در این سبک نیز خبری از رنگ های پر رنگ و گرم نیست و در طراحی آن  بیشتر رنگ های خنثی و کم رنگ دیده میشود. اما در طراحی های مدرن بسیاری وسایل سلطنتی همانند مبل های سلطنتی حذف شده اند و جای خود را به وسایلی ساده تر و راحت تر داده اند. به طور کلی سبک مدرن دکوراسیون های فرانسوی بسیار راحت تر از سبک سلطنتی آن است. به همین دلیل است که امروزه افراد بیشتری به سبک دکوراسیون فرانسوی مدرن جذب می شوند. 

سخن پایانی
خانه محلی است که افراد بیشتر زمان خود را در آن سپری می کنند. به همین دلیل است  که زیبایی خانه بسیار مهم است. امروزه سبک های مختلفی از طراحی دکوراسیون داخلی به وجود امده اند که هر کدام مناسب استفاده در یک موقعیت است. یکی از این سبک ها که در این مقاله نیز به بررسی آن پرداختیم سبک فرانسوی است. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب