کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

سابسیژن چگونه انجام می شود؟

205 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 16 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اسکار، زخم و آکنه ها از آزاردهنده ترین مشکلات پوستی هستند که ممکن است در سنین جوانی بر روی پوست پدید آمده و تا بزرگسالی و پیری همراه ما باشند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، روش های نوینی مانند سابسیژن به منظور درمان این زخم ها به وجود آمده است. سابسیژن به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود، این روش درمانی نیمه جراحی و تهاجمی است که برای درمان مشکلات پوستی در زیر پوست استفاده می شود. درمان سابسیژن چگونه انجام می شود؟

سابسیژن به زبان ساده

سابسیژن یکی از روش های درمان اسکار زخم و آکنه است. در این تکنیک درمانی، پزشک با استفاده از یک وسیله تیز و برنده، قسمت آسیب دیده را که موجب از بین بردن و آسیب دیدن بافت های سالم کناری م یشود را برمی دارد. با انجام این کار، تولید کلاژن در منطقه مورد نظر چندین برابر افزایش یافته و جای زخم به مرور زمان بهبود یابد. زخم ناشی از آکنه دارای یک لنگرگاه متصل به بافت اصلی پوست است. در روند درمانی سابسیژن؛ با استفاده از یک ابزار تیز، این لنگرگاه از هم شکسته شده و ارتباط بافت آسیب دیده با بافت سالم پوست، از بین می رود. با انجام این کار، یک لخته خون در زیر پوست ایجاد شده که شرایط را برای افزایش تولید کلاژن و بازسازی بافت آسیب دیده، مهیا می کند.

مراحل انجام سابسیژن

برای انجام سابسیژن ابتدا محل درمان به صورت موضعی بی حس می ‌شود. پس از بی حسی کامل پوست، سوزن های بسیار ظریف و نازکی در سطح پوست فرو رفته و در زیر پوست به حرکت در می ‌آیند. با این کار اسکارها به صورت افقی بریده شده و از پوست جدا می‌گردند که در این شرایط، حالت فرو رفتگی پوست به طور مطلوبی رفع خواهد شد و پوست هم سطح می‌شود.

سابسیژن چگونه انجام می شود؟

معرفی ابزارهای سابسیژن

روش ها و ابزارهای مختلفی برای انجام سابسیژن وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:
•    استفاده از سوزن نوکور
سوزن نوکور که شبیه یک تیغ برنده است و برای اسکارهای کوچک و سطحی مناسب است. با استفاده ازسوزن نوکور که شبیه نیزه بوده و پزشک بعد از وارد کردن آن به بافت های زیر پوست و حرکت دادن متناوب آن، اقدام به بریدن بافت های فیبروتیک و چسبندگی ها و بعضاً ایجاد خونریزی و هماتوم می کند.
سابسیژن با این روش، علیرغم اینکه هدف درمان که پاره کردن باندهای فیبروتیک است را محقق می کند، ولی به علت عوارض ناخواسته مثل کبودی شدید صورت، ایجاد جوشگاه های جدید ناشی از ورود خود سوزن نوکور، درد نسبتاً زیاد و گاهی تشدید فرورفتگی و چسبندگی ها و ایجاد لک و تیرگی های مقاوم، چندان محبوب و متداول نیست.
•    استفاده از کانولا
ابزار دوم کانولاست که بدلیل اینکه نوک تیز نیست مطمئن تر است و در عمق پوست وارد شده و در صورت برخورد با عروق و اعصاب زیر پوستی به آنها آسیب نرسانده و از کنار آن ها عبور می کند و در نتیجه درسطح وسیعی در زیر پوست قابلیت مانور دادن داشته و کبودی ایجاد نخواهد کرد. مدت زمان درمان با کانولا بطور طبیعی بیشتر از تیغ نوکور است که این بدلیل غیر نوک تیز بودن آن است و احتیاج به نیروی فیزیکی بیشتری برای آزاد کردن بافت فیبروز دارد.
به صورت کلی درمان سابسیژن برای افرادی که دارای مشکلات پوستی زیر هستند پیشنهاد می شود:
•    سلولیت
•    خط خنده عمیق
•    چین وچروك های عمیق
•    لک های ناشی ازآفتاب
•    گرافت‌های پوستی فرو رفته
•    جای زخم‌های فرورفته وسیع (در اثر آکنه، ضربه و جراحی)
•    جای زخم‌های فرو رفته عمیق (به دلیل آکنه، ابله مرغان، ضربه و جراحی)

مراقبت و دوره نقاهت در زمان انجام سابسیژن

همچنین مراقبت ها دوره نقاهت به شرح زیر می باشد:
•    موضع درمان را فشار دهد و یخ روی آن بگذارد تا هموستاز حفظ شود و خطر خونریزی کاهش یابد.
•     بیمار می ‌تواند فعالیت‌های معمول خود را همان روز ازسر بگیرد.
•    ورزش های سنگین و استحمام با آب داغ تا 48 ساعت مجاز نمی باشد.
•    ورم و کبودی سابسیژن پوست ظرف 7 روز از بین می ‌رود.
•    کبودی را می‌توان با آرایش پوشاند.
•    گاهی اوقات داروهای ضدالتهاب و آنتی بیوتیک تجویز می‌شود.
•    قبل و بعد از سابسیژن لازم است از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری شود .
•    از لمس محلی که تحت درمان قرار گرفته است با دست آلوده باید جدا خودداری شود . زیرا احتمال بروز عفونت کمی وجود دارد .
 
به صورت کلی برای درمان جای اسکار و تورفتگی های روی پوست سابسیژن روش بسیار مناسبی می باشد ، اما اکثر پزشکان توصیه می کنند برای از بین بردن دائمی اسکار و تورفتگی های روی پوست روش های دیگری مانند میکرونیدلینگ و لیزر فرکشنال co2 در جلسات بعد از سابسیژن مورد استفاده قرار بگیرد. مهمترین اصل در دریافت یک نتیجه مطلوب طی کردن تمامی جلساتی می باشد که برای فرد در نظر گرفته شده است. سابسیژن به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود، این روش درمانی نیمه جراحی و تهاجمی است که برای درمان مشکلات پوستی در زیر پوست استفاده می شود. سابسیژن بهترین روش توصیه شده برای افرادی که اسکار آکنه (چال)، زخم های عمیق، سالک، خط خنده و اخم، چروک های عمیق و سلولیت شدید دارند می باشد. با توجه به میزان مشکلات پوستی می توان  این تکنیک را با روش های لیزری و یا میکرونیدلینگ به صورت ترکیبی استفاده کرد. استفاده از کرم های ترمیم کننده و ضدآفتاب مناسب پوست به منظور کاهش عوارض و نتیجه بهتر توصیه می شود. همچنین با توجه به توصیه پزشک، مراقبت های دوره نقاهت را با دقت انجام دهید تا بهترین نتیجه را از درمان سابسیژن دریافت کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب