Loading List Items...

ریشه دندان

65 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز دوشنبه, 13 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مطالعات نشان داده اند که اگر دندان ها خراب باشند و یا عفونی شوند خطر ابتلا به بیماری های مزمن افزایش پیدا می کند. دلیل اصلی این امر این است که دندان ها اولین راه ورودی مواد مغذی به درون بدن به شمار می روند. اگر دندان ها نتوانند به خوبی غذا را در دهان خرد کنند، مواد مورد نیاز بدن در سیستم گوارشی هضم نمی شوند و همین امر سبب می شود بدن در معرض کمبود مواد مورد نیاز قرار گیرد. ریشه دندان یکی از اجزای اصلی دندان است که اگر آسیب ببیند خطر افتادگی دندان وجود دارد. به همین دلیل دندانپزشکان تلاش می کنند با استفاده از راهکارهای مناسب از آن محافظت نمایند. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

مطالعات نشان داده اند که اگر دندان ها خراب باشند و یا عفونی شوند خطر ابتلا به بیماری های مزمن افزایش پیدا می کند. دلیل اصلی این امر این است که دندان ها اولین راه ورودی مواد مغذی به درون بدن به شمار می روند. اگر دندان ها نتوانند به خوبی غذا را در دهان خرد کنند، مواد مورد نیاز بدن در سیستم گوارشی هضم نمی شوند و همین امر سبب می شود بدن در معرض کمبود مواد مورد نیاز قرار گیرد. ریشه دندان یکی از اجزای اصلی دندان است که اگر آسیب ببیند خطر افتادگی دندان وجود دارد. به همین دلیل دندانپزشکان تلاش می کنند با استفاده از راهکارهای مناسب از آن محافظت نمایند. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

ریشه دندان

روش های درمان ریشه دندان

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه متوجه شویم ریشه دندان آسیب دیده است! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عفونت، درد در هنگام خوردن و نوشیدن و ذوق ذوق کردن دندان می توانند نشان دهنده این موضوع باشند که ریشه آسیب دیده است. در این شرایط برای درمان باید به دندانپزشک متخصص مراجعه شود تا او با بررسی وضعیت دندان، بهترین روش را برای درمان به بیمار پیشنهاد کند.

پروسه درمان ریشه دندان به چه صورت است؟

برای درمان ریشه دندان، دندانپزشک ابتدا عمق پوسیدگی را مشخص می کند. باید بدانید پوسیدگی دندان می تواند به دلیل عدم توجه به بهداشت دهان و دندان رخ دهد. همچنین، مصرف زیاد شکلات و شیرینی سبب می شوند اسید هایی در دهان ترشح شوند. این اسیدها می توانند مینای دندان را از بین ببرند و به بافت دندان آسیب وارد کنند، در نتیجه پوسیدگی دندان رخ می دهد. به همین دلیل دندانپزشکان بر این امر تاکید می ورزند که شستشوی مرتب دندان و استفاده از دهان شویه راهکاری مناسب برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است. با این وجود اگر دندان پوسیده شده باشد، دندانپزشک برای درمان ریشه دندان به این صورت عمل می کند:

  • ابتدا قسمت های پوسیده در دندان تراشیده می شوند و از روی بافت دندانی برداشته می شوند.
  • سپس دندانپزشک عصب دندان را که دلیل اصلی دندان درد است از دهان خارج می کند.
  • پس از این مرحله کانال دندانی تمیز می شود.
  • در پایان دندانپزشک این کانال را با استفاده از موادی که با بدن انسان سازگار هستند و هیچ گونه حساسیتی را به وجود نمی آورند، پر می کند.

پروسه درمان ریشه دندان به چه صورت است؟

به این نکته توجه داشته باشید که گاهی پوسیدگی دندان بسیار عمیق است و ممکن است کار درمان ریشه دندان چندین مرحله و چندین روز به طور انجامد. در این صورت روی دندان با پانسمانی پوشیده می شود. در زمانی که دندان شما پانسمان شده است و کار آن هنوز به پایان نرسیده است باید از خوردن غذاهای سفت بپرهیزید و دندان را با مسواک شستشو ندهید. در این صورت ممکن است پانسمان دندان کنده شود و همین امر می تواند زمینه ساز بروز عفونت شود. اگر پانسمان دندان کنده شد، برای پانسمان گذاری مجدد باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

درمان ریشه دندان پس از درمان عفونت

گاهی ریشه دندان به شدت آسیب دیده است و دندان عفونی شده است. در این صورت تا زمانی که عفونت بر طرف نشده است، هرگز نباید ریشه را درمان کنید. در این شرایط، تنها باید به دندانپزشک مراجعه کنید و او با توجه به عفونتی که در دندان است بهترین آنتی بیوتیک را برای شما تجویز می کند. دوره مصرف آنتی بیوتیک را آنگونه که پزشک تجویز کرده است به اتمام برسانید و پس از آن مراحل دیگر درمان را طی کنید. ممکن است با درمان عفونت ( با توجه به این موضوع که درد از بین می رود) تصور کنید که دندان درمان شده است و دیگر درمان ریشه دندان را ادامه ندهید. اما باید بدانید اگر این موضوع را نادیده بگیرید، ممکن است آسیب به حدی زیاد شود که دیگر چاره ای جز کشیدن دندان برای شما باقی نماند!

درمان ریشه دندان پس از درمان عفونت

به این موضوع توجه داشته باشد گاهی برخی از افراد به دلیل کاهش هزینه نزد کسانی می روند که دانش و تخصص لازم را در این زمینه ندارند و تنها مدتی به عنوان دستیار دندانپزشک کار کرده اند. این افراد ممکن است بدون توجه به عفونت دندان، دندان را بکشند و یا آن را به اصطلاح خودشان درمان کنند. این کار بسیار خطرناک است و خطر آسیب به قلب وجود دارد. در نتیجه، برای درمان دندان درد تنها باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و از مراجعه به افراد نامتخصص به شدت بپرهیزید.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : دندان مصنوعی ، لمینت دندان ، جراحی لثه ، ارتودنسی ، سیم کشی دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

هزینه درمان ریشه دندان

بهتر است بدانید که خدمات دندانپزشکی از گران ترین خدمات درمانی در سراسر دنیا به شمار می روند و بسیاری از بیمه ها خدمات دندانپزشکی را جزو خدمات خود قرار نمی دهند. برای اطلاع از کلیه هزینه های دندانپزشکی از جمله هزینه درمان ریشه دندان توصیه می شود به کلینک های معتبر دندانپزشکی مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا به پروسه درمان ریشه دندان بپردازیم. همانطور که متوجه شده اید، اگر دندان آسیب ببیند خطر آسیب به تمامی ارگان های بدن وجود دارد. به همین دلیل، توجه به بهداشت دهان و دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و به شما کمک می کند بدن سالمی داشته باشید. درد ریشه معمولا با ذوق ذوق کردن دندان و یا عفونی شدن دندان مشخص می گردد. در این صورت پزشک کانال دندان را تخلیه می کند و با خروج عصب ها و تراشیدن بافت پوسیده، دندان را حفظ می کند. اینکار به شما کمک می کند که بتوانید دندان طبیعی خود را حفظ کنید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته