کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

روکش صندلی چرم خودرو

431 بازدید
درج شده در روز شنبه, 27 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

چرا روکش صندلی خودرو اهمیت دارد؟
چنانچه گفتیم روکش های صندلی یکی از وسایل و تجهیزات اتاقک ماشین محسوب می شود که در زیبایی و راحتی سرنشینان اهمیت زیادی دارد. هنگامی که روی صندلی می نشینیم اگر روکش آن از متریال خوبی تهیه نشده یا زیبایی های لازم را نداشته باشد، اتاقک خودرو نیز زیبایی خود را از دست می دهد. هر چقدر که صندلی های اتومبیل طراحی های زیبایی داشته باشند اما روکش ها جذاب نباشند، موجب نازیبا شدن کلیه تجهیزات اتاقک می شود. بنابراین اگر قصد تعویض روکش ها را دارید باید دقت لازم را به عمل آورید. 
متریال بی کیفیت نیز اثر نامطلوبی بر اتاقک خودرو می گذارد. بوی ناخوشایند برخی از روکش ها و همچنین تعریق زیاد سرنشینان در اثر کیفیت نامناسب آنها یکی دیگر از عواملی است که اهمیت این تجهیزات داخلی اتومبیل را برای ما مشخص می کند. به همین جهت در بخش بعدی به انواع روکش ها می پردازیم تا با جزئیات بیشتر آنها اشنا شوید.

قیمت روکش صندلی چرم خودرو

 
انواع روکش صندلی خودرو
همانطور که گفتیم جنس روکش صندلی های ماشین از اهمیت زیادی برخوردار است. این تجهیزات را از متریال گوناگونی تهیه می کنند که عبارتند از: روکش های پارچه ای و روکش صندلی چرم خودرو و همچنین ترکیب چرم و پارچه با یکدیگر که در ادامه به هر کدام به طور جداگانه می پردازیم.
روکش های پارچه ای صندلی ماشین
برای تهیه این روکش از انواع پارچه نظیر مخمل و کتان استفاده می شود. تنوع رنگ بالا و قیمت پایین آنها موجب استقبال برخی از مالکان خودرو می شود. روکش های پارچه ای موجب تعریق بدن سرنشینان نمی شود و ارزان نیز هستند. اما ساییدگی، رنگ پریدگی در برابر آفتاب و لک شدن آسان و شستشوی سخت آنها از معایب این نوع روکش محسوب می شود.  
 
روکش چرمی صندلی اتومبیل
یکی از مهمترین انواع روکش های صندلی، روکش چرمی است. این نوع روکش ها دوام و استحکام بالایی دارند و شیک و جذاب هستند. چرم هایی که برای این تجهیزات ماشین به کار می روند به سه دسته تقسیم می شوند. 
•    روکش چرم طبیعی 
یک نوع آنها از چرم طبیعی یعنی از پوست حیوانات تهیه می شوند. قیمت این محصولات بسیار زیاد است و جذاب و شیک نیز هستند ولی به طور کلی و برخلاف تصور کاربران دارای دوام و استقامت خوبی نیستند. 
•    روکش های چرم مصنوعی یا صنعتی
یک نوع دیگر چرم های مورد استفاده در این تجهیزات اتومبیل، چرم های مصنوعی هستند که قیمت پایین تری نسبت به چرم های طبیعی دارند. چرم مصنوعی ممکن است جذابیت چرم های طبیعی را نداشته باشند ولی دوام و استحکام آنها بیشتر است. 
•    روکش های نایلونی
در واقع بدترین نوع جنس برای روکش های صندلی اتومبیل همین روکش های نایلونی هستند. دوام پایین و کیفیت نامطلوب از مشخصات این تجهیزات است. 
از معایب اصلی روکش صندلی چرم خودرو می توان به تعریق بدن سرنشینان اشاره کرد که آزار دهنده است. ولی در عوض از دوام و ماندگاری خوبی نسبت به نوع پارچه ای برخوردار هستند و به راحتی تمیز می شوند. یعنی شما به راحتی می توانید با پارچه ای نمناک لکه بستنی یا شکلات را از روی روکش صندلی چرمی پاک کنید. عدم تغییر رنگ چرم نیز یکی دیگر از مزایای این نوع متریال برای روکش صندلی ماشین است. 
یکی دیگر از نکاتی که می توان به عنوان نقطه ضعف این نوع متریال اشاره کرد، دوام کم آن در برابر ساییدگی و خراشیدگی است. روکش صندلی چرم خودرو در واقع یکی از شیک ترین انواع روکش است به طوری که سازندگان، اغلب اتومبیل های گرانقیمت خود را با این روکش ها عرضه می کنند.

مزایای روکش صندلی چرم خودرو

روکش های چرمی و پارچه ای
یکی دیگر از انواع متریالی که برای روکش های صندلی در نظر گرفته می شود، نوع ترکیبی پارچه و چرم است. این محصولات کمتر از نمونه های تمام چرم موجب تعریق می شوند زیرا در قسمت نشیمن و پشتی سرنشینان را از جنس پارچه تولید می کنند. تنوع خوبی هم دارند ولی شستشوی قسمت پارچه ای آنها سخت است و دچار رنگ پریدگی نیز می شوند. 
طراحان روکش صندلی چرم و پارچه سعی کرده اند که معایب دو نوع روکش صندلی چرم خودرو و تمام پارچه را برطرف کنند که تا اندازه ای موفق بوده اند ولی مشکلات به طور کامل رفع نشده اند.   
 
جمع بندی
روکش صندلی چرم خودرو یکی از باکیفیت ترین و زیباترین انواع روکش صندلی است که دوام و ماندگاری بالایی نیز دارد. تمیز کردن این نوع روکش ها آسان است و دچار رنگ پریدگی نمی شوند. مشکل اصلی این روکش های چرمی بیشتر در قسمت تعریق بدن سرنشینان است که می توانید این مشکل را با قرار دادن حصیر صندلی برطرف کرد. به طور کلی روکش چرمی شیک ترین نوع روکش صندلی اتومبیل محسوب می شود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب