کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

روش های کاهش هزینه برق

110 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 05 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی دیگر از روش های کاهش هزینه برق انرژی دریافت کردن به صورت ممیزی است. یکی دیگر از روش هایی که با انجام آن می توانید هزینه های برق خود را تا حدودی کاهش دهید، این است که یخچال فریزر خود را در حد استاندارد پر کنید. چرا که زمانی وسایل در یخچال ها در اندازه ای مجاز در کنار یک دیگر قرار می گیرند یخچال به صورت کمتری سرما تولید می کند، در نتیجه این موضوع سبب صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه ها می شود. علاوه بر این زمانی که شما از خشک کن ماشین لباس شویی خود در صورت امکان کمتر استفاده نمایید و  بیش تر سعی داشته باشید لباس های خود را به صورت های قدیمی با انداختن آن ها بر طناب یا رخت آویز خشک کنید، در واقع باعث کاهش هزینه های خود در این زمینه شده اید. چرا که استفاده از خشک کن ماشین لباس شویی برق زیادی را مصرف می کند. 

نکاتی در جهت صرفه جویی در برق و کاهش هزینه ها

نحوه کاهش هزینه برق

یکی دیگر از راهکار هایی که در صورت امکان اجرا کردن آن می تواند کمک زیادی در زمینه کاهش هزینه های برق شما و صرفه جویی در استفاده از آن کند، نصب پنکه های برقی است. چرا که این پنکه ها نسبت به کولر ها و سایر وسایل سرمایشی انرژی کم تری مصرف می کنند و در زمینه کاهش هزینه های برقی شما تا حدود زیادی کار آمد است. یکی از روش های کاهش هزینه برق نصب کردن سویچ دایمو متر است.  چرا که با کمک آن می توانید با هزینه کم تر نور مورد نیاز خود را تهیه کنید. هم چنین شما می توانید در ادامه صورت امکان یک فن برای تهویه هوای منزل خود نصب کنید، چرا که نصب این فن باعث می شود هوای منزل شما به صورت دائم تهویه و یا جا به جا شود و در نتیجه شما در فصل های گرم سال نیاز کم تری به استفاده از کولر و یا سایر وسیله های سرمایشی پیدا کنید. 

شاید برای شما نیز غیر قابل باور باشد اما لازم است بدانید که تمامی لوازم برقی منزل شما اگر به برق متصل باشند، حتی اگر آن ها را کاملا خاموش کرده باشید و از آن ها استفاده ای نکنید باز هم از انرژی برق مصرف می کنند. در نتیجه این امر علاوه بر آن که باعث هدر رفتن انرژی برق می شود، سبب افرایش هزینه های برق شما نیز می شود. اگر شما دنبال راهی برای کم تر شدن هزینه های برقی خود هستید، پس در صورت عدن استفاده از این گونه لوازم حتی تلویزیون و مواردی از این قبیل نیز آن را از پریز برق جدا کنید. از دیگر روش های کاهش هزینه برق می توان به تعویض کردن مرتب فیلتر ها اشاره کرد. هم چنین شما می توانید با جلو گیری از ورود آفتاب و نور خورشید به منزل خود از گرم شدن خانه و نیاز پیدا کردن به استفاده از وسیله های سرمایشی خود داری کنید. 

زمان های مختلف مصرف انرژی برق

راه های کاهش هزینه برق

برای آن که مصرف انرژی برقی خود را کم تر کنید و هزینه های آن را کاهش دهید، بهتر است در ساعت هایی که استفاده کم تری از انرژی برق می شود مانند آخر های شب، از وسیله های برقی خود که می دانید انرژی بیش تری را برای کار کردن مصرف می کنند استفاده کنید. برخی از این وسیله ها عبارتند از اتو، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی و مواردی از این قبیل. لازم است بدانید که در این ساعت ها به دلیل استفاده کم تر افراد از انرژی برق، مصرف این انرژی با تعرفه کم برای شما حساب می شود. به طور کلی می توان این روش را از بهترین روش های کاهش هزینه های برق نام برد. 

شما با کوتاه کردن مدت زمان حمام خود می توانید به کاهش هزینه های مصرف این انرژی کمک کنید. چرا که برای گرم شدن آب انرژی زیادی مصرف می شود، البته استفاده کم تر از آب گرم در زمینه های دیگر هم تاثیر گذار است اما به حمام کردن مهم ترین آن ها به شمار می رود. هم چنین شما می توانید با استفاده درست از چراغ مطالعه خود به کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های خود در این زمینه کمک بسیاری بکنید.

نتیجه گیری 
امروزه دغدغه اصلی هر فرد کاهش هزینه ها در زمینه های مختلف است، یکی از موارد کاهش هزینه های برقی شما است. به طور کلی می توان گفت که بسیاری از افراد به دنبال روش های کاهش هزینه برق هستند. لازم است بدانید که برای کاهش هزینه ها برقی باید مصرف خود را کاهش داده و تغییراتی در آن ایجاد کنید. ما در اینجا برای شما به توضیح کامل این روش ها در اینجا پرداخته ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظر



انتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب