کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

روش نصب ایزوگام روی دیوار

62 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 16 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در عملیات های ساختمانی، یکی از اصول این است که سقف ها و دیوارها در برابر رطوبت مقاومت داشته باشند. در غیر این صورت تمامی تجهیزات و مواد عملیاتی دچار تخریب می شوند. ایزوگام یک ابزار کاربردی در راستای این هدف است. ایزوگام نوعی پوشش مقاوم از قیر و الیاف مختلف مصنوعی می‌باشد که به وسیله گرما چسبانده می‌شود تا از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری کند که معمولا عمر آن حدود ۱۰ سال می‌ باشد. در ادامه این مطلب درباره روش نصب ایزوگام روی دیوار بیشتر صحبت خواهیم کرد. 

درباره ایزوگام بیشتر بدانیم

همان طور که گفتیم؛ ایزوگام یک پوشش مقاوم است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده و با استفاده از گرما بر بستر بام و مکان مورد نظر نصب و چسبانده می‌شود و از ایزوگام برای عایق کردن سطوح مختلفی همچون پی، دیواره، کف و بام ساختمان‌ها و استخرها برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت استفاده می شود و قابل ذکر است عمر ایزوگام کیفیت خوب به ‌طور متوسط 10 سال است.
از مزایای ایزوگام می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به ساختمان
•    عایق رطوبتی
•    عایق حرارتی
•    عایق صوتی
•    جلوگیری از به هدر رفتن انرژی
•    ایجاد نمای زیبا و دادن جلوه‌ی بصری به ساختمان
ایزوگام دیوار به دو صورت با داربست و یا بدون آن انجام می‌شود. در هر دو روش نصب ایزوگام روی دیوار، صاف و صیقلی کردن دیوار و شکستن زاویه قائم قسمت‌های انتهایی آن پیش از انجام هر اقدامی لازم و ضروری است.همچنین ماهیچه بندی کردن قسمت‌های انتهایی دیوار نیز امری است که برای نصب بر روی دیوار توصیه می‌شود. انجام این کارها می توانند کیفیت نصب ایزوگام روی دیوار را بالا برده و باعث شود کار با سرعت بیشتری انجام شود. دقت داشته باشید که روش نصب بدون داربست نیاز به تخصص داشته و عملا شاید هر کسی نتواند آن را به درستی و بدون ایراد انجام دهد.در ادامه این مطلب درباره روش نصب ایزوگام روی دیوار با داربست و بدون داربست توضیح خواهیم داد.

روش نصب ایزوگام روی دیوار

روش نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست با طناب

برای این کار نصاب باید حرفه ای و متخصص باشد تا بتواند امنیت خود را با استفاده از طناب که دور کمر خود پیچیده حفظ کند. روش نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست هم از بالا به پایین انجام میگیرد میتوان گفت این روش به نسبت نصب با داربست کم هزینه تر و راحت تر است.

روش نصب ایزوگام روی دیوار با داربست

در بحث طریقه نصب ایزوگام روی دیوار، ارتفاع دیوار مسئله‌ای است که نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. برای دیوارهای بلند (ارتفاع بیش از 4 متر) لازم است که داربست نصب شود. برای نصب داربست، رعایت جوانب احتیاط و توجه به مسائل ایمنی بسیار لازم و ضروری است. علت استفاده از داربست، فراهم آوری بستری برای دسترسی راحت‌تر کارگران به تجهیزات مورداستفاده است. پیش از شروع هر کاری، از محکم نصب شدن داربست اطمینان کافی پیدا کنید.
سپس باید تعدادی تخته در طبقات مختلف داربست قرار داده شود تا بستری برای حرکت کارگران فراهم شود. دقت کنید افرادی که برای این روش استخدام می‌کنید باید از تبحر و مهارت کافی برخوردار باشند، همچنین بحث سلامتی آن‌ها نیز بسیار مهم است تا جانشان به خطر نیفتد.
این کارگران نباید بیماری‌هایی همچون سرگیجه (بنا بر هر علتی) داشته باشند چراکه در این صورت با حرکت بر روی داربست، سلامت جان آنان تهدید می‌شود. لازم به ذکر است؛ حداقل تعداد کارگر موردنیاز برای پیاده‌سازی ایزوگام دیوار با داربست،2 نفر است.
سپس افرادی که در سطح طبقات داربست قرارگرفته‌اند با استفاده از یک مشعل حرارت پخش‌کن، ایزوگام را حرارت می‌دهند تا ذوب شود و به‌راحتی بر سطح دیوار چسبیده شود. هرکدام از رول‌های استفاده‌شده باید چیزی در حدود 10 سانتی‌متر با رول قبلی همپوشانی داشته باشند تا از نفوذ رطوبت به فضای میان رول‌ها و درنهایت به داخل دیوار جلوگیری شود. این مرحله باید با دقت کافی و رعایت کامل جوانب احتیاط انجام گیرد چراکه منجر به ایجاد آسیب در کل کار می‌شود و ضررهای مالی زیادی را برجای می‌گذارد.

نصب ایزوگام روی دیوار با دستگاه

برای استفاده از دستگاه برای نصب ایزوگام روی دیوار لازم است دو عدد ریل را در بالا و پایین دیوار نصب کنید و با استفاده از دو کابل که به ریل ها متصل شده است دستگاه را به دیوار بچسبانید. دستگاه با استفاده از یک مجموعه و پنج موتور به صورت عمودی حرکت می کند. این دستگاه با حمل کردن رول ایزوگام و یک مشعل به طور مداوم ایزوگام را حرارت می دهد و به دیوار می چسباند و زمانی که انجام ایزوگام کاری یک ردیف تمام شد به مقدار عرض یک رول ایزوگام جا به جا شده و ردیف بعدی را نصب می کند.

بهترین ایزوگام برای دیوارهای ساختمان

بهترین نوع ایزوگام برای عایق کاری دیوار ایزوگام پلیمری است که به دو صورت دو لایه و تک لایه در طرح ها و مدلهای مختلف تولید می‌شود. برای انتحاب بهترین ایزوگام دیوار مهم است که ایزوگام برای داخل ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. یا برای بیرون ساختمان ایزوگام دولایه پلیمری انتخابی مناسب است این عایق می تواند علاوه بر رطوبت تا حدودی دربرابر تابش نور مستقیم خورشید هم مقاوم باشد.اما برای داخل ساختمان از ایزوگام های تک لایه نیز می توانید استفاده کنید زیرا در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندارد و فقط عایق رطوبتی است. ایزوگام دیوار راهی مطمئن برای جلوگیری از نفوذ هرگونه نم و رطوبتی به قسمت ‌های داخلی دیوار و همچنین محافظت از آن در مقابل گرما، سرما  و تابش نور خورشید است. برای روش نصب ایزوگام روی دیوار از دو روش متداول با داربست و بدون داربست استفاده می شود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب