کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

روستای ماخونیک

252 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 02 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

گردشگری یکی از تفریح های جذاب برای بشر است که از گذشته تا به امروز طرفداران زیادی داشته و خواهد داشت. آشنایی با رسوم و عقاید ملل مختلف باعث افزایش دنیا بینی ما شده و علاوه بر آن سرگرمی بسیار مناسبی نیز به حساب می آید. اگرچه جهان گردی بسیار خوب است اما بهتر است هر فرد در ابتدا محل زندگی و کشور خود را به خوبی شناخته و دیده باشد. همانطور که می دانیم کشور ما نیز با توجه به تنوع اقلیمی و اقامت قوم های مختلف در آن اماکن بسیار زیادی را برای سفر و بازدید در دل خود جای داده است. روستای ماخونیک یکی از روستاهای استان خراسان جنوبی بوده که برای بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این روستا نزدیک به ۳۰۰ سال قدمت دارد و به دلیل آداب و رسوم ویژه مردمانش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روستای ماخونیک یکی از روستاهای شهر بیرجند در استان خراسان جنوبی است که فاصله بسیار کمی با مرز افغانستان دارد. ادعای مردم شناسان و باستان شناسان بر این اساس است که مردمان این روستا اصلاتا اهل افغانستان بوده اند که نزدیک به ۳۰۰ سال پیش به ایران و روستای یاد شده مهاجرت کرده اند. 

روستای ماخونیک

روستای ماخونیک در کدام استان است؟

روستای ماخونیک در فاصله 78 کیلومتری شرق سربیشه قرار دارد و پس  از روستای درح به آن خواهید رسید. این منطقه منحصر به فرد در خراسان جنوبی در نوع خود بسیار منحصر به فرد است و بسیاری از گردشگران را برای دیدن مکان های خاص و منحصر به فرد به به سمت این مکان می کشاند. این روستا به دلیل شرایط ویژه و منحصر به فرد خود در زمره شگفت انگیزترین روستاهای دنیا قرار گرفته است که نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. بسیاری از موسسه های گردشگری به دلیل ساختار ساختمان ها، درب های کوچک ساختمان ها و موارد دیگر این روستا و آبادی های اطراف آن را با عنوان شهر لی لی پوت ها نام گذاری کرده اند که در نوع خود برای جلب توجه بسیاری از گردشگران تاثیر گذار بوده است. گفته شده که این روستا تا چند دهه گذشته ارتباط ویژه ای با مردم بیرون در شهرهای مختلف نداشته است. این موضوع به معنای آن است که مردم این روستا در ابتدایی ترین شرایط ممکن زندگی کرده اند و همین موضوع به خودی خود برای بسیاری از افراد جذابیت خاصی داشته است. 

سازه ها و معماری های ویژه روستای ماخونیک

معماری سازه ها و مردمان دوست داشتنی این روستا در نوع خود باعث شده تا بسیاری از افراد برای داشتن تجربه ای منحصر به فرد و خاص تمایل داشته باشند تا به این روستا رفته و آنجا را از نزدیک و با چشمان خود مشاهده کنند. ماخونیک دارای مکان ها مختلفی برای بازدید و گردش است و همین موضوع باعث شده تا مدت زمان ویژه ای برای مشاهده مکان های مختلف نیاز داشته باشد. در صورتی که تمایل به مشاهده این مکان از نزدیک داشته باشید، برج سنگی یکی از مکان های دیدنی این روستای منحصر به فرد است که در طبقات بالا ساخته شده است و به تمامی نقاط کناری روستا اشراف دارد. این برج مکانی ویژه بوده که در زمان های قدیم از آن برای دیدبانی و مشاهده مکان های مختلف اطراف روستا مورد استفاده قرار می گرفته است.  
ماخونیک احتمالا در طول ۳۰۰ سال گذشته تجربه های تلخی از جمله دشمنان را به خود دیده و همین موضوع باعث شده تا در زمان های گذشته این برج سنگی مکان مناسبی باشد تا حملات احتمالی دشمنان پیش از نزدیک شدن آن ها دیده و شناسایی و شده تا مردم برای دفع این دست از حملات چاره ای بی اندیشند.

روستای ماخونیک

عدم دسترسی به بیرون روستا یکی از مواردی است که باعث شده تا بسیاری از افراد و اهالی این منطقه اطلاعات لازم در مورد اتفاقات دنیای بیرون را نداشته باشند و همین موضوع در نهایت باعث شده تا برخی از شرایط زندگی در این منطقه به شکلی کاملا ابتدایی باقی بماند. به همین دلیل، محدودیت‌های ایجاد شده در این شرایط در نهایت باعث شده تا برای بسیاری از افراد که امروزه امکان مشاهده روستای ماخونیک را دارند جذابیت ویژه ای داشته باشد. از جمله مشخصه های روستای ماخونیک طراحی مسکن و معماری خانه ها است و همین موضوع نیز جذابیت ویژه ای برای این منطقه ایجاد کرده است. درهای ورودی به خانه های این منطقه بسیار کوتاه و نزدیک به یک متر پایین تر از سطح زمین هستند و در بسیاری از این درها از تنه درختان استفاده شده است تا جذابیت ویژه ای را به این دست از خانه ها بی افزاید که در نوع خود بسیار جذاب و خاص هستند.
جمع بندی
ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای تمدن های قدیمی در سراسر دنیا شناخته شده است و همین موضوع نیز باعث شده تا جذابیت های گردشگری بسیار زیادی برای این مناطق وجود داشته باشد. با توجه به این موضوع مناطق بسیاری برای دیدن از نزدیک وجود دارد و همین امر نیز باعث شده تا بسیاری از افراد با مشاهده این مکان های منحصر به فرد به جذابیت و خاص بودن آنها پی ببرند. در این میان روستای ماخونیک یکی از چندین هزار منطقه ی خاص گردشگری در ایران به حساب می اید. این روستا ممکن است  در نوع خود بسیار شگفت انگیز باشد.  اگر تمایل به مشاهده منطقه دارید می توانید به سادگی به این منطقه بروید یا همراه با یک تور ویژه به آنجا سفر کنید و از زیبایی های خاص و منحصر به فرد آن لذت ببرید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب