کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

252 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 01 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی جزو منابع معتبر و قوی برای اطلاع رسانی در مورد ثبت‌ شرکت های معتبر می باشد. مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران تعیین شده است که تمامی شرکت ها و مجموعه های تجاری و غیر تجاری بعد از انجام تمامی مراحل ثبت شرکت شان یک ماه زمان دارند که اطلاعات لازم در مورد ثبت شرکت خودشان مانند نام شرکت، برند تجاری یا غیر تجاری، زمینه فعالیتشان، قوانین و مقررات را به اطلاع عموم برسانند. یکی از راه های تعیین شده در قانون برای اطلاع رسانی، چاپ آگهی در روزنامه رسمی و یا روزنامه های کثیر الانتشار می باشد.

در کل وطیفه این روزنامه رسمی چاپ و انتشار کلیه قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی، مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبات هیئت دولت و آیین نامه ها، آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری می باشد. برخی آگهی های قانونی قضایی مانند آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت و علائم تجاری چاپ و نشر داده می شود. یکی دیگر از این وظایف چاپ و انتشار قوانین و مقررات با استناد بر ماده ۳ قانون مدنی می باشد. وظیفه دیگر انتشارات روزنامه رسمی انجام کلیه سفارش های چاپی و مطبوعاتی قوه قضائیه و سازمان وابسته می باشد.

بر طبق ماده دوم قانون مدنی، بعد از انتشار قوانین در این روزنامه 15 روز تا لازم الجرا شدن آن در سراسر کشور زمان است. یکی دیگر از وظایف این وزنامه انتشار خلاصه نامه ها و آگهی های مرتبط با شرکت های داخلی و خارجی ثبت شده در اداره ثبت اسناد و املاک می باشد. روزنامه رسمی بر طبق ماده اول قانون مدنی موظف است، نهایتا تا ۷۲ ساعت پس از ابلاغ قوانین از طرف ریاست جمهوری آن را منتشر و توزیع نماید.

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی الکترونیکی

روزنامه رسمی ثبت شرکت ها در سال 1392 به صورت الکترونیکی فعالیتش را آغاز کرد. با الکترونیکی شدن بسیاری از فعالیت ها دیگر نیاز نیست که برای ثبت یک آگهی حتما به دفتر روزنامه مراجعه حضوری داشته باشید به راحتی می توانید از طریق سامانه های مخصوص ادارات کار مورد نظر خود را انجام دهید. بای انتشار آگهی در روزنامه رسمی ثبت شرکت می توانید تامی مراحل را از طریق پورتال روزنامه انجام بدهید. بعد از وارد کردند موارد مورد نیاز برای چاپ اگهی یک شماره پیگیری به شما داده می شود که می توانید به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری از تمامی مراحل ثبت آگهی خودتان اطلاعات لازم را کسب کنید.

یادتان باشد که هزینه آگهی را نیز باید پرداخت کنید و می توانید به صورت اینترنتی هزینه را پرداخت کنید. در قسمتی از سایت الکترونیکی نشریه قوانین روزنامه رسمی به تاریخ بروزرسانی اطلاعات ، تمامی قوانین و مقرارتی که توسط آگهی دهنده ها باید رعایت شود ثبت شده است. معمولا بعد از 5 روز کاری آگهی شما در سامانه روزنامه ثبت و منتشر می شود که می توانید نسخه الکترونیکی آن را از همین طریق دانلود کنید و برای دریافت نسخه چاپی و کاغذی هم می توانید با مراجعه حضوری و یا درخواست ارسال پستی از طریق خودتان اقدام کنید.اگر قصد ثبت شرکت دارید و میخواهید با نحوه ثبت برند و شرکت آشنا شوید می توانید از طریق وب سایت ثبت شرکت ها با مراحل ثبت شرکت و برند آشنا شوید ، این شرکت ها کار ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت ، ثبت لوگو و... را انجام می دهند و می توانید از شرایط ثبت شرکت و برند با خبر شوید.

هزینه آگهی روزنامه رسمی چقدر است؟

هزینه آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت ها براساس میزان نوشته های آگهی می باشد به این دلیل که هر چه محتوای آگهی های درج شده بیشتر کادر بیشتری از روزنامه را میگیرد پس به همین دلیل هزینه بیشتری نیز در بر دارد. هزینه ثبت آگهی در روزنامه رسمی برای تغییرات از 112 هزار تومان برای کمترین خطوط مانند تغییر آدرس بود که از آذر 1399 به 148 هزار تومان اضافه شده است. هزینه ثبت آگهی درروزنامه رسمی ثبت شرکت ها با توجه به میزان خطوط روزنامه متفاوت است و قیمت آن از 328 هزارتومان به بالا می باشد. در مرحله ثبت شرکت ، چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی قدم آخر محسوب می شود از این جهت که شما تمامی فعالیت های تجاری خود را به اطلاع عموم مردم می رسانید. در روزنامه رسمی ثبت شرکت ها اطلاعاتی مثل نوع فعالیت شرکت تان، نام شرکت و ... درج می شود.

روزنامه رسمی الکترونیکی

آدرس روزنامه رسمی ثبت شرکت ها

تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، جنب شورای اسلامی شهر تهران

آدرس اینترنتی rrk.ir

تلفن شرکت :02155602054 و 9-02155604095

جمع بندی

در این مقاله به شما اطلاعاتی مفیدی در مورد اینکه روزنامه رسمی ثبت شرکت ها چیست و چه وظایف و قوانین دارد داده شده است. همچنین اینکه چگونه می توان به صورت الکترونیکی یک آگهی ثبت نمود هزینه ثبت آگهی درج شده را چگونه پرداخت کرد قید شده است. برای اطلاعات بیشتر و خواندن تمامی قوانین و مقررات ذکر شده از سوی سازمان قوه قضائیه در ارتباط با ثبت آگهی می توانید از طریق آدرس الکترونیکی قید شده در آخر مقاله مشاهده کنید و بخوانید .

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب