کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف

375 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

امروزه وسایل الکترونیکی زیادی برای رفع نیاز مردم اختراع شده است. برای افزایش ضریب امنیت ابزارهای الکترونیکی برای آن رمز عبور تعریف می شود. بیشتر این وسایل دارای رمز عبور از پیش تعریف شده هستند که به وسیله شرکت های سازنده آنها معین شده است. در دوربین های مداربسته نیز رمز پیش فرض تعیین می شود. برای آنکه بتوان رمز را تغییر داد و تنطیمات دیگر را روی دوربین مداربسته انجام داد، به رمز عبور پیش فرض نیاز پیدا خواهید کرد، پس باید این رمز را در اختیار داشته باشید. رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف، متفاوت است. در ادامه با رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف آشنا می شویم. رمز عبورپیش فرض دوربین مداربسته هایلوک: از بین رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف، به رمز پیش فرض هایلوک می پردازیم. هایلوک یکی از دوربین مداربسته هایی است که رمز عبور از پیش تعریف شده برای دوربین های خود تعریف نکرده است. در حقیت به منظور افزایش ضریب امنیت در دوربین های خود و هک نشدن تجهیزات امنیتی، تدابیری اندیشیده است. یکی از آسان ترین آنها تعیین نکردن پسورد یکسان یا رمز پیش فرض برای Hilook می باشد. از این رو هر کدام از DVR ها و NVR های برند هایلوک و یا حتی دوربین های مداربسته IP هایلوک ساخته و تعیین نام کاربری و رمز اولیه را در اختیار کاربر قرار داده است.

رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

در هنگام نصب و راه اندازی اولیه دستگاه بایستی یک رمز عبور با درجه امنیت بالا برای دستگاه خود تعیین  نمایید تا بتوانید روال پیکربندی و تنظیمات دستگاه را پیش ببرید. اکثر اوقات رمزهای تعیین شده بر روی دستگاه ها در روزهای اول، بهتر در ذهن افراد می ماند، اما به مرور زمان و عدم استفاده و تکرار این رمز عبور، به فراموشی سپرده می شود.
رمز پیش فرض دوربین مداربسته داهوآ: در بین رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف به برند داهوا می رسیم. در دوربین های داهوآ رمز عبور پیش فرض در سطوح کاربری مختلف به این صورت تعیین شده که
در سطح کاربری Master account کاربر admin با رمز عبور admin است. 
در سطح کاربری Administrator کاربر 888888 با رمز عبور 8888888 است.
در سطح کاربری Restrict user کاربر 666666 با رمز عبور 6666666 است.
در سطح کاربری Hidden userکاربر default با رمز عبور default است.    
البته لازم به ذکر است که در دوربین های جدید داهوآ نیز رمز عبور پیش فرض تعریف نشده و تعیین رمز عبور بر عهده خود کاربر قرار گرفته است. به تعبیر دیگر هنگامی که برای نخستین بار هر دستگاه Dahua را به جریان بیندازید، از شما خواسته می شود تا یک رمز عبور برای حساب کاربری مدیر تعیین نمایید. این روش initialization یا مقدار دهی اولیه نامیده می شود که در همه سازندگان دوربین های مداربسته متعارف شده است. دستگاه های داهوآ از چند حساب پیش فرض برخوردارند که اگر حساب اصلی عمل نکرد، می توانید بقیه را امتحان کنید. 

رمز پیش فرض هایک ویژن

با گذشت زمان شرکت های تولید کننده سیستم حفاظتی دوربین مداربسته به ویژه شرکت هایک ویژن جهت جلوگیری از این سوء استفاده کنندگان و امنیت بیشتر تصاویر تمهیداتی اندیشیدند و آن اصلاح رمز عبور پیش فرض دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط کننده توسط کاربر بود. به این ترتیب همه وسایل های هایک ویَژن بدون رمز عبور پیش فرض هستند و به صورت غیر فعالINACTIVE  می باشند. کاربر در راه اندازی اولیه باید برای دستگاه و دوربین مدار بسته خود رمز عبور پیش فرض که کاراکتر های گوناگونی انتخاب کند اعم از حروف و اعداد را دربر بگیرد تا دستگاه فعال گردد و کاربر از این بعد تصاویر را با آن رم عبور ببیند. این تدبیر شرکت هایک ویژن موجب شده تا هکرها نتوانند تصاویر خصوصی شما را هک کنند و دوربین مداربسته در امنیت کامل می تواند تصاویر را ضبط کند. در سال های اخیر رمز عبور پیش فرض تعیین می شد و رمز عبور از پیش تعریف شده هایک ویژن، نام کاربری admin   و رمز عبور 1234 بود، اما در حال حاضر کاربر در همان ابتدا بایستی یک رمز عبور پیش فرض برای دستگاه خود انتخاب نموده و تصاویر را ببیند. 

رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف

رمز مادر دوربین مدار بسته

رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف می تواند هنگام راه اندازی مفید باشد. در ادامه رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف را ذکر می کنیم.
•    دوربین مداربسته HIKVision کاربر admin با رمز عبور ۱۲۳۴۵ است.
•    دوربین مدار بسته Arecont کاربر admin با رمز عبور no set password است.
•    دوربین مداربسته  Avigilon کاربر admin با رمز عبور admin است.
•    دوربین مدار بسته Axis کاربر root با رمز عبور pass یا  no set password است.
•    دوربین مداربسته بوش کاربر service با رمز عبور service است.
•    دوربین مداربسته Cisco کاربر no default با رمز عبور no set password است. 

امروزه برای حفاظت از ساختمان ها و اماکن مختلف تجهیزات پیشرفته ای تولید شده است. یکی از این وسایل دوربین مداربسته است که توسط برندهای مختلفی تولید می شود. برای دوربین مداربسته ها بعد از تولید رمز پیش فرضی توسط برند تولیدکننده آن تعریف می شود. رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف متفاوت است. رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف را باید از سازنده آن بخواهید. اما در حال حاضر رمز پیش فرض دوربین مداربسته برندهای مختلف با توجه به تمهیدات سازندگان آن برداشته شده و موقع خرید به صورت غیرفعال است و پس از اتصال باید کاربر خود اقدام به تعریف رمز عبور کند. این امر برای جلوگیری از هک و سوءاستفاده عده ای از افراد انجام شده است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب