کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رشد مجدد مو بعد از لیزر

57 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی از نگرانی هایی که مراجعین هنگام جلسات لیزر برایشان پیش می آید؛ رشد مجدد مو بعد از لیزر موهای زائد است. این موضوع کاملا به علت های گوناگون طبیعی است. بدیهی است که با دانستن عوامل این موضوع، نگرانی شما نیز برطرف خواهد شد. پس اگر درباره رشد مجدد مو بعد از لیزر کنجکاو هستید تا انتها با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد

تصوری که افراد بعد از جلسات درمانی دارند این است که بعد از یک یا دو جلسه، دیگر هیچ موی زائدی رشد نخواهد کرد! واقعیت این است که موهای زائد به همان قوت خود رشد می کنند تا زمانی که ریشه آن ها ضعیف شده و سپس شروع به ریزش می کنند.  لیزر یک پالس نور می باشد که بی آنکه به بافت های اطراف صدمه ای وارد کند، به گرما تبدیل شده و وارد فولیکول مو خواهد شد. بنابراین از طریق این روش رشد و رویش دوباره مو از بین می رود و به پوست بدن آسیب گرمایی وارد نمی شود. در این مکانیسم از طریق گرمای اشعه لیزر موهای زائد بدن به طور دائم از میان خواهند رفت. از طریق دستگاه های گوناگونی که برای لیزر موهای زائد ساخته شده اند، می توان موهای زائد را به طور موقت یا دائمی از بین برد.

رشد مجدد مو بعد از لیزر

هر کدام از لیزرها و IPL هایی که برای این کار ساخته شده اند، با یک روش برای نابود کردن موهای زائد کار می کنند. تکنولوژی های به کار رفته در این دستگاه ها متفاوت می باشد. بسیاری از این فناوری های نوین را باید یک تحول بزرگ به شمار آورد. زیرا حذف موهای زائد را بدون هیچ گونه درد، در زمان خیلی کم و بی هیچ عارضه ای از بین می برد. در صورتی که پیش از شروع دوره لیزر، اختلالات هورمونی یا تیروئیدی در افراد درمان نشوند، انجام دادن  لیزر با هر نوع دستگاهی ممکن است برگشت موهای زائد بعد از لیزر را تشدید کند. به طور کلی باید گفت که بعد از اینکه یک دوره کامل لیزر که مثلا ۳_۶جلسه یا ۶_۱۰ جلسه طول می کشد. در ۳ الی ۱۲ هفته بعد از اینکه دوره لیزر تمام شد، اگر برگشت موهای زائد بعد از لیزر رخ دهد، این موضوع نگران کننده نیست و به وسیله شارژ مجدد موهای زائد به طور کامل از بین خواهند رفت.

علت رشد مجدد مو بعد از لیزر

با این حال عوامل متعددی می تواند در بازگشت موهای زائد موثر باشد:
از دلایل مهم و رایج برگشت موها بعد از لیزر مشکلات هورمونی است. مشکلات هورمونی سبب بروز بیماری‌های تخمدان در زنان شده که این بیماری‌ها به رشد موها در صورت و شکم و سایر نقاط بدن فرد کمک می‌کند. قبل از شروع هرگونه لیزر درمانی برای موهای زائد باید این مشکلات درمان شوند.از دیگر دلایل برگشت موها بعد از لیزر می‌توان به عوامل ژنتیکی اشاره کرد. داشتن وراثت برای رشد مداوم موهای زائد نیز به رشد مجدد موها کمک می‌کند. در این صورت باید جلسات نگهداری بیشتری انجام شود. به یاد داشته باشید که انتخاب دستگاه لیزر بسیار مهم است. گاهی اوقات افراد ممکن است در وسط مدت درمانی دستگاه لیزر خود را عوض کنند. با این کار ممکن است نتیجه معکوس بگیرید. پیگیری جلسات انجام لیزر برای به دست آوردن حداکثر نتیجه لازم است. تعداد دقیق جلسات درمانی لیزر و جلسات نگهداری برای هر فرد متفاوت است. بیشتر افراد به بین ۶ تا ۸ جلسه لیزر درمانی نیاز دارند که با توجه به فرد و نوع دستگاه متفاوت خواهد بود.

رشد مجدد مو بعد از لیزر

بهتر است فواصل بین جلسات، ۴ تا ۶ هفته باشد. بعد از هر جلسه، به احتمال زیاد متوجه موهای کمتری خواهید شد. هر مویی که باقی بماند یا مجدداً رشد کند، از نظر بافت نازک‌تر و از نظر رنگ روشن‌تر خواهد بود. برخی از آمارها نشان داده است که تعداد موها بعد از اولین جلسه ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش می‌یابد. علاوه‌بر این برای رسیدن به بهترین نتیجه، به جلسات نگهداری نیز نیاز خواهد بود. این کار کمک می‌کند تا فولیکول‌های مو دوباره تولید نشود. بسته به نیازهای هر فرد، ممکن است یک یا دو بار در سال بعد از تکمیل دورۀ اول لیزر، به یک جلسه نگهداری نیاز باشد. در خصوص لیزر موهای زائد بهتر است بدانید که بر خلاف تصور عامه؛ این روش شما را از شر موهای زائد برای همیشه رها نمی کند! لیزر، فولیکول‌های مو را برای مدت طولانی در حالت خواب قرار می‌دهد که این زمان خیلی طولانی‌تر از اصلاح و اپیلاسیون خواهد بود. هنگامی که موها بعد از لیزر رشد می‌کنند، کم‌رنگ‌تر، نازک‌تر و در تعداد کمتری خواهند بود.اگرچه این روش اغلب به عنوان حذف دائمی موها مطرح می ‌شود، اما لیزر فقط تعداد موهای ناخواسته را در یک منطقه خاص کاهش می‌دهد. باید گفت که به طور کامل از موهای زائد خلاص نخواهید شد.

لیزر یک پالس نور می باشد که بی آنکه به بافت های اطراف صدمه ای وارد کند، به گرما تبدیل شده و وارد فولیکول مو خواهد شد. بنابراین از طریق این روش رشد و رویش دوباره مو از بین می رود و به پوست بدن آسیب گرمایی وارد نمی شود. یکی از دغدغه افرادی که به جلسات درمانی لیزر می آیند رشد مجدد موها بعد از لیزر است. این فرایند دلایل متعددی مانند پیگیری نکردن و نامنظم بودن جلسات، دسگاه نامناسب، عوامل ژنتیکی و هورمونی و ... اشاره کرد. با این حال فراموش نکنید که برخلاف بسیاری از ادعاهای بازاریابی، هیچ درمانی برای رفع مو نمی‌تواند موها را به طور دائمی از بین ببرد. با این وجود روش‌های مختلفی برای خلاص شدن از شر موها برای هفته‌ها، ماه‌ها یا مدت طولانی‌تر وجود دارد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب