کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رشته گرافیک

674 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 11 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

از دیرباز تا کنون هنر جایگاه خاصی را در میان انسانها داشته است و آنها، در تمامی ادوار، تلاش کرده اند تا از عناصر هنری در تمامی عرصه های زندگی بهره ببرند. نقاشی بر روی دیواره غارها و یا دیواره داخلی قصرهای پادشاهان گذشته نشان می دهد که انسانها همواره در تلاش بوده اند تا از عناصر هنری برای انتقال مفاهیم استفاده کنند. مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته اند و همگی بر این امر تاکید می ورزند که یک تصویر مناسب بهتر از هزارن لغت می تواند پیام را انتقال بدهد. دانشمندان علوم شناختی بر این باور هستند که مغز انسان تصاویر را بهتر از لغات پردازش می کند و همین امر پایه اساس بسیاری از آموزش های مدرن به شمار می رود. بنابراین، این امر شگفت آور نیست که امروزه رشته گرافیک به یکی از رشته های پرطرفدار تبدیل شده باشد. در قرن بیست و یکم تمامی کسب و کارها به اهمیت تبلیغات پی بردند و همین امر سبب شد رشته گرافیک بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. یک گرافیست خوب می تواند با تبلیغ مفاهیمی مناسب پیام مورد نظر کسب و کار را به مشتریان انتقال دهد و برای همیشه در ذهن مشتریان آن کسب و کار باقی بماند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاور تحصيلي و آموزش آنلاین انواع مشاوره درسی مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصيلي رايگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

رشته گرافیک

معرفی رشته گرافیک

همانطور که تا بدینجا به آن اشاره کردیم و از نام رشته گرافیک بر می آید در این رشته از نرم افزارهای روز دنیا برای طراحی لوگوهای تبلیغاتی و موارد مشابه استفاده می شود. درباره شروع رشته گرافیک باید بدانید که این رشته در چند دهه اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در گذشته، از گرافیک تنها در امور طراحی استفاده می شد، اما امروزه این رشته برای تیزرهای تبلیغاتی نیز مورد نیاز است. اگر می خواهید برای تحصیل در این رشته اقدام کنید باید کنکور هنر بدهید. این رشته یکی از پرطرفدارترین رشته های هنری است و رقابت برای آن بسیار دشوار است، بنابراین اگر تصمیم شما برای ورود به این رشته جدی است باید خود را برای یک راه پرتلاش آماده سازید.

توانمندی های کسانی که به رشته گرافیک وارد می شوند

برای رشته گرافیک «دید هنری» یکی از الزامات اصلی ورود به آن به شمار می رود. شما باید دیدگاهی هنری به ساده ترین و خشک ترین اموری داشته باشید که در اطراف شما در جریان هستند. به طور مثال فرض کنید از شما می خواهند برای یک کارخانه آهن سازی لوگو طراحی کنید. وقتی به آهن و کارخانه آهن فکر می کنیم ناخودآگاه تصاویری خشک و بی روح در ذهن تداعی می شوند. اما یک گرافیست باید بتواند این طرح ها را با دید هنری خود ادغام کند و در پایان لوگویی تداعی کننده به صاحبان کسب و کار ارائه دهد.
 

معرفی رشته گرافیک


مسئله دیگر این است که شما باید با ترکیب رنگ ها آشنایی داشته باشید. زیرا دنیای گرافیک با دنیای رنگ ها آمیخته است. خلاقیت یکی از مواردی است که به شما کمک می کند رنگ ها را به شیوه ای هنرمندانه در کنار یکدیگر به کار ببرید. بنابراین، اگر تصمیم دارید که به این رشته وارد شوید بهتر است این موارد را در نظر داشته باشید.

دروسی که در رشته گرافیک می گذارنید

پس از ورود به مقطع کارشناسی شما باید واحد های زیادی را بگذرانید تا بتوانید این مقطع تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارید. این دروس به شرح زیر هستند
•    طراحی
•    مبانی هنرهای تجسمی
•    مبانی تصویرسازی
•    علم مناظر
•    تاریخ هنرایران
•     کارگاه چاپ دستی
•     خوشنویسی
•     عکاسی

همانطور که از این دروس بر میاد شما در این رشته مهارت های مختلفی را می آموزید. عکاسی یکی از مهارت هایی است که جنبه های هنری دید شما را تقویت می کند. بنابراین، کارشناسان به شما پیشنهاد می دهند که قبل از ورود به رشته گرافیک بهتر است پایه های هنری را خود را تقویت کنید تا بتوانید در این رشته موفق تر عمل کنید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و کلاس آنلاین انواع مشاوره تحصیلی مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مرکز مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

 

توانمندی های کسانی که به رشته گرافیک وارد می شوند


آیا رشته گرافیک رشته هزینه برداری است؟

این سوال یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که افراد قبل از ورود به رشته گرافیک می پرسند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه وسایل جانبی که برای این رشته نیاز دارید کمی بالاست. به همین دلیل اگر می خواهید در این رشته موفق باشید بهتر است بودجه ای را در نظر داشته باشید. اما درآمد و بازار کار این رشته بسیار خوب است و شما به زودی می توانید هزینه هایی را که در طول تحصیل کرده اید بدست بیاورید.
 

آیا رشته گرافیک رشته هزینه برداری است؟


رشته گرافیک و بازار کار در ایران

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم با توجه به نیاز روز افزون تمامی کسب و کارها به طراحان گرافیست، بازار کار رشته گرافیک بسیار خوب است. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که شما به صرف تحصیل در این رشته نمی توانید به گرافیست حرفه ای تبدیل شوید. برای موفقیت در این رشته شما باید دوره های متعددی را بگذارنید و به صورت کارآموز در جاهایی که می توانید کار کنید. یکی از مسائلی که به موفقیت شما در این رشته کمک می کند تجربه است. بنابراین باید تلاش کنید تجربه خود را بالا ببرید تا بتوانید به عنوان متخصص در این بازار کسب درآمد داشته باشید.
جمع بندی
تا بدینجا تلاش کردیم تا شما را با رشته گرافیک و چالش های این رشته آشنا کنیم. اگر می خواهید در این رشته موفق باشید باید صبور باشید. هرگز فکر نکنید که با اولین و یا دومین طرح گرافیکی خود می توانید به شهرت برسید. ممکن است اولین طرح های شما پر ایراد باشد و انتقادهای زیادی را به همراه داشته باشد. نگران نباشید. تمامی کسانی که امروزه به فردی موفق در این زمینه تبدیل شده اند این مسیر را طی کرده اند.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب