کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رشته های دانشگاهی انسانی

625 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 18 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

داوطلبان در هنگام شرکت در آزمون کنکور باید یکی از گروه های آزمایشی را انتخاب کنند. بسیاری از آنها علاقمند به رشته های دانشگاهی علوم انسانی هستند. گروه علوم انسانی به سبب تنوع رشته های آن بسیاری از دیپلمه ها یا پیش دانشگاهی رشته های دیگر نیز در این گروه آزمایشی شرکت می کنند. برخی از رشته های این گروه طرفداران زیادی داشته اند به طوری که رقابت بر سر آنها شدید است. به جهت پرمخاطب بودن این رشته های علوم انسانی ما در این مقاله قصد داریم درباره این رشته و پرطرفدارترین و بهترین آنها صحبت کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاور تحصيلي و آموزش آنلاین انواع مشاوره درسی مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصيلي رايگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

رشته های دانشگاهی انسانی

معرفی رشته های علوم انسانی

موضوع رشته های علوم انسانی مسائل مربوط به انسان ها اعم از روان شناسی، اقتصاد، حقوق، جامعه شناسی و غیره است. تنوع این رشته ها به طوری است که داوطلبان با هر سلیقه ای تمایل دارند که در یک یا چند رشته از این گروه ادامه تحصیل دهند. کسانی که قصد دارند در رشته های علوم انسانی تحصیل کنند باید از حافظه خوبی برخوردار باشند؛ زیرا اکثر دروس این رشته را باید حفظ کنند. رشته علوم انسانی در دبیرستان شامل چند درس مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و غیره نیز هست که مطالب آنها کاملا حفظی نیست؛ ولی برخی از افراد به سبب اینکه توانایی درک مفاهیم دروس ریاضی را ندارند، این رشته را انتخاب می کنند. البته تعداد دروس و حجم ریاضیات این رشته کمتر از گروه های علوم تجربی و ریاضی فیزیک است، اما این را بدانید که خالی از دروس ریاضی نیست و برخی از رشته های دانشگاهی علوم انسانی مانند حسابداری و اقتصاد، دروس ریاضی در آنها نقش مهمی دارد. برای موفقیت در این رشته ها باید علاوه بر حافظه قوی، دارای مهارت های ارتباطی بالایی بوده و در دروس ادبیات و عربی مسلط باشید. برای قبولی در رشته های پرطرفدار این گروه باید تلاش بسیاری کرده و مهارت تست زنی خود را بالا ببرید. 
 

معرفی رشته های علوم انسانی

 

پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی 

رشته هایی مانند حقوق، روانشناسی و مدیریت در گروه علوم انسانی از پرطرفدارترین رشته های آن است به طوری که اکثر داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی قصد دارند در این رشته ها ادامه تحصیل دهند. این رشته ها به سبب بازار کار مناسبی که دارند، از رشته های پرمخاطب محسوب می شوند. البته در این چند سال اخیر به سبب رشته های بدون کنکور در دانشگاه های سراسری و پیام نور رقابت در بین رشته های پرطرفدار گروه علوم انسانی کاهش یافته است اما همچنان بر سر برخی از رشته محل ها رقابت تنگاتنگی برقرار است.

بهترین رشته های دانشگاهی علوم انسانی

با توجه به مطالبی که گفتیم بسیاری از داوطلبان، رشته های حقوق، مدیریت و روان شناسی را از بین رشته های علوم انسانی ترجیح می دهند. آنها بهترین رشته های دانشگاهی علوم انسانی را در این رشته ها خلاصه می کنند. اما رشته های دیگر این گروه مانند حسابداری، زبان های خارجی و عربی نیز برای افراد ماهر می تواند درآمدهای بالایی به همراه داشته باشد. افراد موفق در زمینه های شغلی کسانی هستند که علاوه بر تحصیل در دانشگاه و درک عمیق مطالب دانشگاهی، سعی می کنند مهارت های خود را در زمینه های تحصیلی و شغلی افزایش دهند. شما می توانید در هنگام انتخاب رشته، لیست رشته های دانشگاهی علوم انسانی را از سایت سنجش دریافت کرده و در رشته محل مورد علاقه خود ثبت نام کنید.

 

 

بهترین رشته های دانشگاهی علوم انسانی

رشته های دانشگاهی انسانی بدون کنکور

چنانچه در بخش های قبلی گفتیم در برخی از رشته های علوم انسانی می توانید بدون کنکور قبول شوید. در بعضی از رشته محل های گروه آزمایشی علوم انسانی نیز مانند گروه های دیگر می توان بدون کنکور ثبت نام کرد. گزینش دانشجو در این رشته محل ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام می شود. اکثر رشته هایی که در دفترچه کنکور سراسری وجود دارند را می توانید بدون آزمون هم ثبت نام کنید. به طوری که در حدود 15% این رشته ها را می توانید صرفا با کنکور به دانشگاه وارد شوید. برخی از رشته های انسانی بدون کنکور عبارتند از: حقوق، آمار، روانشناسی، مدیریت صنعتی، حسابداری و کتابداری.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و کلاس آنلاین انواع مشاوره تحصیلی مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مرکز مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی علوم انسانی

همانطور که گفتیم رشته های دانشگاهی علوم انسانی به اندازه ای متنوع بوده که اکثر داوطلبان به یک یا چند رشته از بین آنها علاقمند هستند. بعضی از رشته های این گروه به سبب فرصت شغلی بهتر و درآمد بالاتر دارای طرفداران بیشتری هستند. در اغلب سال ها رتبه های برتر گروه آزمایشی علوم انسانی، برخی از رشته ها مانند: حقوق، مدیریت و روان شناسی اولین انتخاب آنهاست. بنابراین می توان گفت که این سه رشته از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی علوم انسانی هستند. طبق آمار و اطلاعات به دست آمده از دانشگاه های کشور، از بین دانشجویان رشته علوم انسانی در حدود 300 هزار نفر در رشته حقوق و همین تعداد در رشته روان شناسی تحصیل می کنند که بیانگر این است که دو رشته حقوق و روان شناسی از پرطرفدارترین رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی هستند. 

 

 

رشته های دانشگاهی انسانی بدون کنکور


جمع بندی
رشته های دانشگاهی انسانی به دلیل تنوع بسیاری که دارند دارای طرفداران زیادی هستند. این رشته ها برای کسانی مناسب بوده که دارای قدرت حافظه بالایی هستند. قدرت حافظه بالا برای دروسی که اکثر آن مطالب حفظی بوده، بسیار مناسب است. بعضی از رشته های دانشگاهی علوم انسانی دارای دروس ریاضی و درک مطلب بیشتری هستند مانند حسابداری، اقتصاد و آمار که داوطلبان خاص خود را دارند. داشتن مهارت های اجتماعی بالا نیز از عوامل موفقیت در این رشته های دانشگاهی است. رشته هایی در بین گروه آزمایشی علوم انسانی از طرفداران بیشتری برخوردار بوده مانند روان شناسی، مدیریت و حقوق که به سبب بازار کار و فرصت شغلی بهتر آنهاست. شما اگر می خواهید در گروه آزمایشی علوم انسانی ادامه تحصیل دهید بهتر است به دقت در مورد رشته های دانشگاهی این رشته مطالعه کرده و با بینش درستی به انتخاب رشته بپردازید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب