کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رشته علوم آزمایشگاهی

649 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 15 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته های پرطرفدار در شاخه علوم تجربی است که بسیاری از افراد تلاش می کنند تا در این رشته پذیرفته شوند. همانطور که از نام این رشته بر می آید، رشته علوم آزمایشگاهی رشته ای پر تحرک است که دانش و تجربه را به چالش می کشد و تلاش می کند با استفاده از امور تجربی به کشف بسیاری از بیماریها کمک کند. در این رشته دو درس شیمی و زیست شناسی مورد توجه قرار می گیرند. در نتیجه، اگر شما جز کسانی هستید که از ترکیب علوم شیمی و زیست شناسی لذت می برید، می توانید برای تحصیل در این رشته اقدام کنید. برای ورود در مقطع کارشناسی برای این رشته، شما باید در آزمون کنکو علوم تجربی شرکت کنید. این رشته در زیر مجموعه علوم پزشکی به حساب می آید و هدف اصلی آن دستیابی به دلیل اصلی ابتلا به بیماری و حفظ بهداشت در سراسر جامعه است. به طور مثال، افرادی که در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل می کنند باید بتوانند مدفوع را کشت کنند تا به وجود باکتری ها و یا عوامل بیماری زای درون مدفوع پی ببرند. همانطور که می بینید تفسیرات و آزمایش های این افراد تقش بسیار موثری در تشخیص پزشکی دارد و افرادی که به طور تخصصی در واحدهای آزمایشگاهی کار می کنند یکی از دستیاران اصلی پزشکان به شمار می روند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

رشته علوم آزمایشگاهی


کسانی که در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل می کنند، چه مهارت هایی پیدا می کنند؟


همانطور که تا به حال متوجه شدید، افرادی که در این رشته تحصیل می کنند باید برخی از مهارت های پزشکی را کسب کنند. این افراد باید در دوره تحصیل خود دوره ببینند تا بتوانند انواع آزمایشات بر روی ادرار، خون، مدفوع، هماتولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی، هورمون شناسی و نمونه برداری از تومورهای بدن را انجام دهند و تفسیر کنند. همچنین، باید قادر باشند تا آزمایش را تکرار کنند. آموزش اصول بهداشتی و اخلاقی به کسانی که می خواهند آزمایش دهند یکی از مسائلی است که باید افراد فارغ التحصیل از رشته علوم آزمایشگاهی توجه ویژه ای به آن داشته باشند. گاهی در طی برخی از آزمایشات مانند آزمایش خون فرد ممکن است دچار حالتهایی مانند غش شود. این افراد باید با روشهای احیای بیماران آشنایی داشته باشند تا بتوانند در مواقع مورد نیاز به درستی عمل کنند. در واقع، اگر به خوبی به ساختار رشته علوم آزمایشگاهی توجه داشته باشید متوجه می شوید که در این رشته شما باید به عنوان فردی مسئول و آگاه عمل کنید. انواع تفسیرهایی که بر روی نمونه های بیماران انجام می دهید باید دقیق و مشخص باشند، اگر در این روند به مشکلی برخوردید و یا به چیزی شک داشتید باید آزمایش را تکرار کنید. بهتر است بدانید که تفسیرات شما از نمونه های صورت گرفته نقش تعیین کننده ای در تشخیص بیماری دارند. ممکن است تا به حال موارد متعددی را شنیده باشید که به دلیل تشخیص اشتباه در آزمایشگاه، بیماری فرد تشدید شده است. در نتیجه شما مانند پزشکان با جان افراد سر و کار دارید و در این زمینه باید بسیار متعهد باشید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاور درسی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

ارشد علوم آزمایشگاهی


ارشد علوم آزمایشگاهی

شما می توانید تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه دهید. همانطور که می دانید، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کمی تخصصی تر می شود. شما در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم آزمایشگاهی می توانید در یکی از گرایش های زیر به ادامه تحصیل بپردازید
•    شیمی بالینی
•     خون شناسی
•     انگل شناسی
•     میکروب شناسی
•     ویروس شناسی
•     قارچ شناسی
•     ژنتیک انسانی
•     بیوتکنولوژی
•     فیزیولوژی
•     ایمونولوژی شناسی
•     فیزیک پزشکی

هنگامی که در دوران کارشناسی تحصیل می کنید، می توانید میزان علاقه خود را به هر یک از رشته ها بسنجید و ببینید در کدام یک از درس های خود بهتر عمل می کنید. این امور مانند چراغی راهنما عمل می کنند و شما بهتر می توانید برای آینده درسی خود تصمیم بگیرید. هرگز در انتخاب گرایش مقطع ارشد در رشته علوم آزمایشگاهی شتاب زده عمل نکنید. علاقه و توانایی تحصیلی شما نقش تعیین کننده ای در موفقیت شما در آینده دارد. معمولا بعد از ترم 4 در مقطع کارشناسی می توانید برای آینده تحصیلی خود در یکی از گرایش ها تصمیم گیری کنید. همچنین، در این مسیر می توانید از تجارب اساتید خود بهره مند شوید.
 

بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی


بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی

بازار کار یکی از مهمترین سوالاتی است که افراد قبل از ورود به رشته علوم آزمایشگاهی در مورد آن سوال می پرسند. همانطور که می دانید این رشته یکی از زیر مجموعه های رشته علوم پزشکی به شمار می رود. رشته های پزشکی و زیر مجموعه آن از پردرآمد ترین رشته ها در سراسر دنیا به شمار می روند. زیرا این رشته ها با سلامتی افراد سر و کار دارند و سلامتی موضوعی است که همواره مورد توجه قرار می گیرد. شما پس از فارغ التحصیلی در رشته علوم آزمایشگاهی می توانید در آزمایشگاه ها و لابراتورهای خصوصی و دولتی کار کنید. همچنین، افرادی که موفق به اخذ مدرک دکتری در این رشته می شوند می توانند اقدام به راه اندازی آزمایشگاه بکنند.
 

در آزمایشگاه ها و لابراتورهای خصوصی و دولتی کار کنید


جمع بندی
همانطور که می دانید رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته هایی است که شما می توانید در آن به موفقیت چشم گیری دست پیدا کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که صبر و شکیبایی، تلاش و ممارست و مطالعه متون علمی از مهمترین مسائلی هستند که برای موفقیت در این رشته باید در نظر گرفته شوند. شما هرگز نمی توانید بعد از فارغ التحصیلی به درآمدی بالا دست پیدا کنید و یا به فردی حرفه ای تبدیل شوید. برای موفقیت شما به تجربه نیاز دارید.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب