کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رشته حسابداری

659 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 15 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

از گذشته تا به امروز امور مالی اهمیت بسیار زیادی در زندگی انسانها داشته اند. آنها تلاش می کردند تا اطلاعات مرتبط با حساب و کتاب های خود را ذخیره کنند و بتوانند با بررسی آنها اطلاعات مالی مرتبط با کسب و کار خود را به روز نگه دارند. در گذشته تمامی این کارها به صورت دستی انجام می شد، اما امروزه با تحولات عظیمی که در ساختار زندگی انسانها به وجود آمده است، تکنولوژی های جدیدی برای حساب و کتاب به بازار آمده اند و همین امر روند حسابداری را بسیار ساده ساخته است. با توجه به اهمیت روز افزون امور مرتبط با محاسبات مالی، امروزه رشته حسابداری به رشته ای مهم در سطح دانشگاهی تبدیل شده است و افراد با تحصیل در دو رشته ریاضی و فیزیک و علوم انسانی در دبیرستان می توانند خود را برای ورود به رشته حسابداری در دانشگاه آماده کنند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

رشته حسابداری

معرفی رشته حسابداری

همانطور که در بالا متوجه شدید، رشته حسابداری رشته ای شناور است و افراد از رشته های متفاوتی می توانند آن را در دانشگاه ادامه دهند. امروزه تغییرات زیادی در ساختار اقتصادی شرکت ها به وجود آمده است و دیگر آنها نمی توانند امور مالی خود را به راحتی مدیریت کند. حسابداران امور مالی کسب و کارها را ثبت می کنند و تلاش می کنند با محاسبه سود و زیان آنها را در نیل به اهدافشان یاری رسانند. کسانی که می خواهند در این رشته ادامه تحصیل دهند باید حافظه ریاضی خوبی داشته باشند. در واقع، در این رشته، فرد دائما با حساب و کتاب سر و کار دارد و اگر کسی نتواند خود را در این زمینه قوی کند هرگز نمی تواند در این رشته موفق شود. صبر و استقامت از موارد دیگری است که فرد باید به آن توجه داشته باشد.
 

معرفی رشته حسابداری

ویژگی های رشته حسابداری

رشته حسابداری در ابتدا رشته ای خشک و بی روح به نظر می رسد، اما با ورود به این رشته و صبر و شکیبایی در این زمینه، یک حسابدار به زودی به این نتیجه می رسد که این رشته همانند رشته های دیگر دارای زیبایی های منحصر به فردی است. نگارش خوب و املای قوی از موارد دیگری هستند که یک حسابدار باید به آنها توجه داشته باشد. به این موضوع دقت کنید کسی که می خواهد وارد این رشته شود باید مهارت های اجتماعی بسیار قوی داشته باشد تا بتواند به خوبی از پس چالش های این رشته بربیاید.

گرایش های رشته حسابداری

رشته حسابداری نامی کلی است که بر بسیاری از گرایش های این رشته گذاشته شده است. با توجه به تخصصی شدن این رشته، حسابداران در محیط های آکادمیک خود را برای ورود به گرایش متفاوت رشته حسابداری در دنیای کاری آماده می کنند. این رشته دارای گرایش های زیر است
•    حسابرسی
•    حسابداری مدیریت
•    حسابداری صنعتی
•    حسابداری مالی
•    حسابداری منابع انسانی

در هر یک از این گرایش ها، حسابدار بر بخش ویژه ای از امور مالی تمرکز دارد و تلاش می کند با استفاده از استراتژی های مناسب به کسب و کارها کمک کند تا موفق تر عمل کنند. در واقع، در این رشته ها افراد می آموزند که چگونه باید شرایط کاری را تحلیل کنند تا بتوانند امور حسابرسی یک شرکت را به خوبی مدیریت کنند. به این نکته توجه داشته باشید که حسابداری یک کار تک نفره نیست و افراد باید به صورت تیمی بر امور مالی نظارت داشته باشند. بنابراین تقویت روحیه تیمی و همکاری با افرادی که در آن تیم حضور دارند یکی از مهارت هایی است که باید هر حسابداری آن را تقویت کند تا بتواند در آینده به خوبی عمل کند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

ویژگی های رشته حسابداری

درآمد رشته حسابداری

همانطور که می دانید رشته هایی که با امور مالی سر و کار دارند رشته های پردرآمدی هستند، زیرا امور مالی نیاز به صرف وقت و توجه زیاد دارند و همین امر سبب می شود که دستمز این افراد بالا رود. رشته حسابداری نیز یکی از رشته هایی با درآمد بالاست. اما به این نکته توجه داشته باشید که با ورود به این رشته بالافاصله نمی توانید به درآمدی بالا دست پیدا کنید. تجربه کاری یکی از مواردی است که در این کار به آن توجه ویژه می شود و هر چقدر تجربه حسابدار بیشتر باشد، دستمزد بالاتری دریافت می کند. همچنین، با توجه به این موضوع که امروزه نرم افزارهای زیادی به بازار عرضه شده اند، شناخت این نرم افزارها اهمیت بسیار زیادی دارد و به حسابدار کمک می کند در دنیای پررقابت کاری بهتر بتواند عمل کند. بنابراین اگر قصد دارید که به رشته حسابداری وارد شوید و به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت داشته باشید، باید مهارت های خود را در تمامی زمینه ها بالا ببرید و هرگز از گذراندن دوره های مختلف در رشته حسابداری غافل نشوید. در این صورت به زودی می توانید پله های موفقیت را طی کنید و به جایگاه بسیار خوبی در این رشته دست پیدا کنید.

جمع بندی
همانطور که می دانید رشته حسابداری از رشته های پرطرفدار در دنیای امروزی به شمار می رود. در این رشته شما می توانید مهارت های اجتماعی خود را پرورش دهید و بر روی جنبه های شخصیتی خود کار کنید. یک حسابدار باید تلاش کند رفتاری قابل قبولی در سطح اجتماعی داشته باشد. زیرا ممکن است در مسیر کاری با افراد مهمی ملاقات داشته باشد تا امور مالی کسب و کار را توضیح دهد. بنابراین توجه به مهارت های اجتماعی نقش بسیار مهمی در موفقیت حسابدار دارد. اگر شما می خواهید به این رشته وارد شوید، باید به این نکات توجه داشته باشید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب