کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رشته آموزش زبان انگلیسی

653 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 07 بهمن,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

چندین سال است که رشته زبان انگلیسی در سطح جامعه مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند کسانی که در آموزشگاه رشته زبان انگلیسی را می آموزند با افرادی که در دانشگاه این رشته را می خوانند تفاوتی ندارند. اما این باور بسیار اشتباه است. کسانی که در دانشگاه یکی از رشته های زبان انگلیسی را می خوانند، به طور تخصصی به مطالعه علم زبان می پردازند، اما در آموزشگاه ها تنها بر مهارت های زبان آموزی افراد مانند صحبت کردن تمرکز می شود. اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

رشته آموزش زبان انگلیسی


رشته آموزش زبان انگلیسی یکی از رشته های مطرح در سطح جهانی است. در این رشته دانشجویان بر یادگیری روش های روز آموزش زبان تمرکز دارند. این رشته در دانشگاه های آمریکا، کانادا و انگلستان جز رشته های پرطرفدار به شمار می رود و بسیاری از افراد سالانه برای تحصیل در این رشته وارد این کشورها می شوند. این رشته بازار کار خوبی دارد، زیرا زبان انگلیسی زبانی رسمی در سطح جهانی است و افراد تلاش می کنند تا زبان آموزی را به کاری دلپذیر و خوشایند برای زبان آموزان تبدیل کنند. 

رشته آموزش زبان انگلیسی چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم کسانی که در رشته آموزش زبان انگلسی تحصیل می کنند بر متدهای روز آموزش زبان تمرکز دارند. به طور مثال در گذشته افراد برای آموزش زبان از روش هایی بسیار سختگیرانه استفاده می کردند، اما امروزه مطالعات نشان داده اند که استفاده از تصاویر نقش موثری در یادگیری زبان خارجه دارد. رشته آموزش زبان انگلیسی به رشته روانشناسی بسیار نزدیک است و تقریبا تحولات عظیم در رشته روانشناسی بر متدهای آموزش زبان نیز اثر می گذارند. 
 

رشته آموزش زبان انگلیسی چیست؟


به طور مثال در سال هایی که مکتب رفتارگرایی در آمریکا اوج گرفته بود، روانشناسان معتقد بودند که زبان یک رفتار است که باید تقویت گردد. در نتیجه روش های آموزش زبان انگلیسی به این سمت سوق پیدا کردند و معلمان تلاش کردند تا رفتارهای زبانی زبان آموزان را با استفاده از متد تقویت کردن پروش دهند. اما با از بین رفتن این مکتب، این روش ها نیز کنار گذاشته شدند. 
ساختارگرایی نیز یکی از روش های آموزش در رشته آموزش زبان انگلیسی به شمار می رود. در این روش معلمان بر آموزش ساختار زبان به زبان آموزان تمرکز دارند. در روش های ارتباطی آموزش زبان، معلمان بر این امر اعتقاد دارند که هدف یادگیری زبان برقراری ارتباط است، در نتیجه آنها تلاش می کنند تا با برقراری ارتباط و تعامل زبان خارجه را به دانش آموزان خود آموزش دهند. 

رشته آموزش زبان انگلیسی ارشد


همانطور که می بینید، رشته آموزش زبان انگلیسی بر مهارت های آموزش زبان انگلیسی تمرکز دارد و تلاش می کند تا بهترین روش را برای آموزش زبان دوم در اختیار کسانی قرار دهد که می خواهند در این حوزه فعالیت داشته باشند. کسانی که در رشته آموزش زبان انگلیسی تحصیل می کنند باید به طور همزمان یافته های جدید رشته روانشناسی را نیز دنبال کنند تا بتوانند در این رشته موفق شوند. 

رشته آموزش زبان انگلیسی ارشد 

برای ورود به دانشگاه در رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی، داوطلب باید در کنکور زبان ثبت نام کند. برای شرکت در آزمون زبان، افراد می توانند از تمامی رشته های علوم ریاضی، تجربی و انسانی اقدام کنند. در کنکور زبان، دروس عمومی و دروس تخصصی زبان مورد سنجش قرار می گیرند. 
 

بهترین دانشگاه برای رشته آموزش زبان انگلیسی


کسانی که می خواهند در مقطع ارشد در این رشته ادامه تحصیل دهند باید در یکی از رشته های زبانی تحصیل کرده باشند. همچنین، سازمان سنجش این شرایط را برای داوطلبان به وجود آورده است تا از رشته های دیگر نیز برای تحصیل در رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع ارشد اقدام کنند. کسانی که از رشته های دیگر وارد این رشته می شوند، به جای سه ترم، چهار ترم در دانشگاه تحصیل می کنند تا دروس پیش نیاز را بگذرانند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

بهترین دانشگاه برای رشته آموزش زبان انگلیسی 

یکی از سوالات پرتکرار افراد در مورد رشته آموزش زبان انگلیسی این است که کدام دانشگاه ها از دانشگاه های برتر این رشته به شمار می روند. همانطور که می دانید دانشگاه علامه طباطبایی دانشگاه برتر علوم انسانی در سطح کشور است. همچنین، دانشگاه تهران یکی از دانشگاه های ویژه برای تحصیل در این رشته به شمار می رود. 
اما باید به این نکته توجه داشته باشید که صرف قبولی در دانشگاه شما نمی توانید در این رشته موفق شوید. چیزی که به شما کمک می کند تا به فردی موفق در این رشته تبدیل شوید، مطالعه و تلاش شما در این رشته است. شما باید با علم روز دنیا پیش بروید و تلاش کنید تا روش های تدریس متفاوت را امتحان کنید. داشتن ایده های نو و بدیع در این زمینه به شما کمک می کند تا بتوانید به فردی موفق در این رشته تبدیل شوید. بنابراین، قبولی در یکی از دانشگاه های برتر کشور تضمین کننده موفقیت شما در این رشته نیست، این پشتکار و اراده شماست که شما را به فردی موفق تبدیل خواهد کرد.


جمع بندی
در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با رشته آموزش زبان انگلیسی آشنا کنیم. همانطور که متوجه شدید این رشته یکی از رشته های پرطرفدار در سطح بین المللی به شمار می رود. در کشورهایی که زبان انگلیسی زبان دوم آنهاست ( به طور مثال شهر کبک در فرانسه) شما پس از تحصیل در این رشته می توانید در مدارس این شهر تدریس کنید. همچنین، اگر به کارهای تحقیقاتی علاقه مند هستید، سالانه تحقیقات زیادی در این زمینه صورت می گیرد و شما می توانید به تیم های تحقیقاتی در این رشته بپردازید و در آینده به یک نظریه پرداز در این زمینه تبدیل شوید.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب