کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رتبه بندی انفورماتیک

285 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 01 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

لازم به ذکر است تا سال 84 دو موضوع " میزان حقوق و دستمزد واریزی شرکت ها به کارکنان " و " متوسط درآمد مشمول مالیاتی شرکت ها " موارد مشخص کننده رتبه موسسه ها در شورای عالی انفورماتیک بودند ولی مطابق با تغییرات صورت پذیرفته در سال 90، " رضایت مشتری " جزو سومین مسئله مشخص کننده رتبه بندی شرکت ها اعمال شد. رتبه بندی انفورماتیک به شکل ۱ الی ۷ بوده که در آن مقام ۷ کم ترین و مقام ۱ با ارزش ترین درجه را دارد. تاییدیه رتبه بندی انفورماتیک به مدت یک سال معتبر است و بعد از آن با عرضه اظهارنامه مالیاتی نوین، موسسه ها می توانند امتیاز بیشتری به دست آورده و درجه بالاتری دریافت کنند.

درجه بندی شرکت های انفورماتیک

درجه بندی شرکت های انفورماتیک در 15 دسته زیر تقسیم بندی می شود:

 • عرضه و پشتیبانی سخت‌افزاری Mainframe
 • تولید و عرضه کامپیوترهای غیرMainframe
 • تولید و عرضه سیستم ‌های جانبی
 • تولید و عرضه قطعات و ملزومات
 • ساخت و حمایت نرم‌افزارهای سفارش مشتری
 • عرضه و پشتیبانی بسته های نرم‌افزاری و نرم افزارهای شامل محتوا
 • عرضه و پشتیبانی نرم‌افزارهای پایه، سیستم و ابزارها
 • دستیاری شبکه‌های اطلاع رسانی Providers
 • شبکه اطلاعات رایانه ای و مخابراتی
 • امنیت فضای تولید و تبادل داده ها
 • مشاوره و بازبینی بر برگزاری طرح های انفورماتیکی
 • تعلیم و تحقیق
 • دستیاری پشتیبانی
 • دستگاه های مخصوص
 • دستگاه های اتوماسیون صنعتی

انحلال شورای عالی انفورماتیک

مسئولیت«درجه بندی و محرز شدن صلاحیت‌های موسسه های انفورماتیکی»، مطابق با قانون ماده 22 «قانون برنامه و بودجه» تصویب شده در سال 1351 و اساس نامه هیئت وزیران، از سال 1351 تا قبل از ایجاد شورای عالی انفورماتیک در سال 1359 به شکل جداگانه به وسیله سازمان برنامه و بودجه، در کنار شرکت های دیگر در تمام طرح های مهندسی (عمرانی، نفتی، نرم‌افزاری و غیره) انجام می شده که بعد از ایجاد شورای عالی انفورماتیک، فقط قسمت «رتبه‌بندی موسسات انفورماتیکی» این خدمت به دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک انتقال یافت و تا احداث سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور (سازمان برنامه و بودجه کشور) در سال 1393، به وسیله دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک صورت می پذیرفت که پس از آن، این خدمت دوباره به شکل همیشگی به «اداره امور نظام فنی و اجرایی» سازمان برنامه و بودجه کشور انتقال یافت.

درجه بندی شرکت های انفورماتیک

این سازمان امور درجه بندی شرکت های متفاوتی در تمام عرصه ‌های مهندسی (عمرانی، نفتی، نرم‌افزاری وغیره) را سامان دهی می کنند و در بنیان تشکیلاتی سازمان برنامه و بودجه کشور، برقرار شده است. هم اکنون مطابق با اعلامیه معاون «اداره امور نظام فنی و اجرایی» سازمان برنامه و بودجه کشور، سالیانه به طور میانگین 1200 موسسه در این اداره رتبه بندی می‌شوند. سه خدمت ارائه شده دیگر یعنی «تأییدیه فنی نرم‌افزار»، «گواهی تأیید، ثبت و احراز اصالت نرم‌افزار» و «ممیزی اختراعات نرم‌افزاری»، پیش از منحل شدن شورای عالی انفورماتیک، به وسیله دبیرخانه شورا صورت می پذیرفت که بعد از منحل شدن شورا، به صورت موقت به «اداره امور زیرساخت‌ها و خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات» سازمان برنامه و بودجه کشور انتقال پیدا کرد و در حال حاضر در انتظار مشخص شدن وضعیت نهایی از سوی دولت است.

نحوه تمدید گواهی رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک

بنا بر خبرهای رسیده پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی توفیق به تمدید اعتبار گواهی رتبه بندی و محرز شدن صلاحیت شرکت های انفورماتیکی از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور شد. در شهریور ماه سال 1396با توجه به محرز شدن قیود لازم و اثبات صلاحیت پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی در سامانه جامع تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی اجرایی، مرتبه این پژوهشکده برای برگزاری پروژه های فناوری اطلاعات مشخص شده است.

انحلال شورای عالی انفورماتیک

رتبه بندی شرکت های کامپیوتری

اساسا برای دریافت رتبه بندی انفورماتیک و یا اخذ گرید مدارک تحصیلی مدیر عامل و کارشناسان ارزیابی می شود. مدیرعامل باید در یکی از رشته های علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار و کلیه گرایش ها)، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، ریاضی، فیزیک و آمار دارای دست کم مدرک کارشناسی معتبر از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد و به صورت تمام وقت در شرکت حاضر باشد.

شرط تمام وقت بودن عرضه لیست بیمه شرکت است. چنان چه مدیر عامل مدرک دیپلم یا فوق دیپلم داشته باشد با هرضه سابقه کار تخصصی در رابطه با انفورماتیک و عضویت در هیئت مدیره یا مدیرعاملی شرکت هایی که گواهی رتبه بندی انفورماتیک دارند (دیپلم: 10 سال، فوق دیپلم کامپیوتر: 4 سال، فوق دیپلم در رشته های مربوط: 6 سال، فوق دیپلم در رشته های دیگر: 8 سال) می تواند رتبه بندی انفورماتیک شرکت را دریافت نماید.اگر قصد ثبت شرکت دارید و میخواهید با نحوه ثبت برند و شرکت آشنا شوید می توانید از طریق وب سایت موسسه ثبت شرکت ها با مراحل ثبت شرکت و برند آشنا شوید ، این شرکت ها کار ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت ، ثبت لوگو و... را انجام می دهند و می توانید از مدارک لازم برای ثبت برند و شرکت با خبر شوید.

رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیکی

رتبه بندی یا گرید گونه ای از ملاک صلاحیت گذاری مطابق با استانداردهای تصویب شده است که به وسیله معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گرفته می شود. یعنی، رتبه بندی انفورماتیک گونه ای از معیارگذاری به منظور ضمانت سطح کیفی و کمی شرکت های برتر در عرضه خدمات و دفاع از حقوق منتفعان است.

جمع بندی

رتبه بندی انفورماتیک موجب جدا شدن شرکت های برتر است. برای رتبه بندی این نوع شرکت ها، توسط موسسات ذیربط بر اساس آیین نامه های ویژه ای انجام می دهند. رضایت مشتریان به تازگی تاثیر زیادی بر عملکرد شرکت های انفورماتیک و رتبه بندی آن دارد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب