کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

راهکارهای مراقبت از چشم ها

342 بازدید
درج شده در روز شنبه, 27 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه


اگر می خواهید با روش های نگهداری چشمان خود به طور کامل آشنا شوید، تا آخر این مطلب را بخوانید. 

چه راهکارهایی جهت مراقبت از چشم انسان وجود دارد؟

ما به طور کلی و خلاصه در بخش اول در مورد مراقبت های چشم با شما صحبت کردیم. در این بخش به طور جداگانه به موارد مذکور و نکات دیگر می پردازیم.

خواب کافی و مناسب

یکی از راه های موثر جهت نگهداری از چشم، خواب مناسب است. یکی از علائم خستگی و عدم خواب کافی، خشکی یا اشک زیاد، سوزش و قرمزی چشم است. کسانی که به طور منظم نمی خوابند، دچار خستگی چشم، حساسیت به نور، دوبینی، درد ناحیه گردن، پشت و شانه ها می شوند. با توجه به این توضیحات مشخص می شود برای استراحت چشمان خود باید خواب کافی داشته باشید. 

مراقبت از چشم ها

ورزش و تغذیه خوب

ورزش کردن منظم از راهکارهای مراقبت از چشم به شمار می رود. چرا که احتمال بیماری هایی نظیر تحلیل بافت شبکه و آب سیاه با مداومت در ورزش کاهش می یابد. تغذیه مناسب هم یکی از روش هایی است که سلامت جسمی شما را تأمین می کند. خوردن مکمل هایی مانند: اسیدهای چرب امگا تیری، ویتامین های E وC  و همچنین زآگزانتین موجب سلامت چشم می شود. تغذیه درست از تیره شدن چشم و همینطور جلوگیری از تحلیل بافت شبکیه موثر است.  
 
از مواد خوراکی نظیر روغن های گیاهی، کلم بروکلی، حبوبات، آجیل، مرکبات، توت فرنگی، جوانه گندم و به طور کلی مواد غذایی که سرشار از ویتامین های ای و سی هستند استفاده کنید. 

استفاده از عینک های محافظ و آفتابی 

عینک های آفتابی استانداردی که در برابر اشعه فرابنفش خورشید مقاوم هستند برای استفاده در روزهای آفتابی مناسب هستند. عینک های مذکور از رسیدن اشعه فرابنفش و آسیب های آن به چشم جلوگیری می کنند. اشعه های مضر آفتاب احتمال بروز بیماری های چشمی مانند پینگوکولا، ناخنک، آب مروارید و تحلیل بافت شبکیه چشم را افزایش می دهند. کودکان باید از عینک دودی هنگام بازی در آفتاب استفاده کنند. 
یکی دیگر از راهکارهای مراقبت از چشم ها این است که هنگام حضور در محیط هایی که ذرات معلق در هوا وجود دارد مثلا هنگام جوشکاری، کار با مواد شیمیایی از عینک های محافظ استفاده کنید. 

خارج کردن لنزها و پاک کردن آرایش از چشم ها در پایان روز

لنزهای تماسی اعم از زیبایی و طبی نباید بیشتر از 19 ساعت مستمر در چشم قرار گیرند. این استفاده مستمر و طولانی مدت باعث خستگی چشم و صدمات بینایی می شود. بنابراین با این لنزها نخوابید و در پایان روز آنها را از چشمان خود خارج کنید. لنزها در هنگام خواب مانع رسیدن اکسیژن به چشم ها می شوند و همین امر موجب آسیب به آنها است. 
 
آرایش چشم و مواد لوازم آرایش یکی دیگر از موادی هستند که موجب آسیب چشم می شوند. تمیز کردن چشم ها از مواد آرایشی یکی از راهکارهای مراقبت از چشم ها است. شما باید در هنگام خواب این مواد را از اطراف چشمان خود پاک کنید. تمیز نکردن چشمان از مواد آرایشی در هنگام خواب، موجب مسدود شدن روزنه آن می شود و احتمال بروز گل مژه را افزایش می دهد. 

قرار دادن خیار روی چشم

قرار دادن خیار روی چشم جهت جلوگیری از پف کردگی موثر است. جهت این کار پیشنهاد می شود که برش های خیار را به مدت 10 الی 15 دقیقه روی چشمان خود قرار دهید. چای سبز نیز یکی از موادی است که برای برطرف کردن پف کردگی چشم ها مناسب است. برای این کار نیز چای سبز کیسه ای را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی چشمان قرار می دهند. 

مراجعه دوره ای به متخصص چشم 

یکی از راهکارهای مراقبت از چشم ها مراجعه منظم به متخصص است. کسانی که دچار بیماری های چشم یا انکسار هستند در مواقع لزوم باید به چشم پزشک مراجعه کنند ولی افراد دیگر نیز باید با مراجعه های منظم از چشم های خود محافظت کنند. افراد سنین 20 تا 30 سال هر 5 تا ده سال، سنین بین 40 تا 65 سال هر دو تا چهار سال و بالاتر از 65 سال باید هر سال یا دو سال یکبار باید به چشم پزشک مراجعه کنند. 

سلامت چشم

استفاده مناسب از قطره های ضد حساسیت چشم

استفاده از قطره های ضد آلرژی موجب رفع قرمزی چشم می شوند ولی مصرف این قطره ها به صورت مکرر، موجب بیماری «قرمزی مجدد» می شود. مکانیسم قطره های ضد حساسیت، جمع کردن جریان خود در قرنیه است. این عمل تجمع خون موجب نرسیدن اکسیژن به چشم ها می شود. بنابراین در مواقع غیر ضروری از این مواد استفاده نکنید. 
 
جمع بندی
برای سلامت چشمان خود باید راهکارهای مراقبت از چشم ها را به درستی به کار ببرید. تغذیه مناسب، ورزش کردن، مراجعه دوره ای به پزشک، استفاده درست از قطره های چشمی، استفاده از عینک های آفتابی و غیره روش هایی برای نگهداری از چشم هستند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظر



انتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب