کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

رادیاتور بخاری

510 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 17 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رادیاتور بخاری سمند ef7 به چه صورت کار می کند؟

یکی از تصورات اشتباهی که در بین عموم رایج شده است، این موضوع است که رادیاتور بخاری نیز ممکن است مانند کولر باعث ایجاد فشار مضاعف به موتور خودرو شود. سیستم کار رادیاتور خودرو به صورتی طراحی می شود تا بازدهی انرژی را به حداکثر برساند. بنابراین چرخه ای برای آن در نظر گرفته می شود تا انرژی های مفید را به صورت مستمر وارد چرخه سازد و از آن برای به تعادل رساندن دمای کابین استفاده کند. اصول اولیه برای طراحی رادیاتور خودرو سمند ef7، رادیاتور خودرو پراید، رادیاتور خودرو دنا نیز به همین صورت می باشد. آب گرمی در اطراف آن در حال جریان میباشد و با هدایت گرمای تولید شده توسط موتور هم باعث خنک سازی موتور می شود و هم این که در ادامه با ورود آین آب به داخل رادیاتور باعث تولید گرمای مورد نیاز برای مطبوع سازی دمای کابین می شود.

رادیاتور بخاری سمند ef7 به چه صورت کار می کند؟

آشنایی با طریقه سرویس رادیاتور بخاری پیکان به عنوان یک نمونه ی قدیمی تر

در اولین مرحله برای سرویس رادیاتور خودرو پیکان به عنوان یک نمونه قدیمی تر، لازم است تا کل مجموعه مربوط به رادیاتور خودرو پیکان را باز کنید و به تدریج از ماشین خارج کنید ف دقت کنید که این مرحله را با صبر و تمرکز کافی انجام دهید تا از درک و شهود جای درست مربوط به قطعات مختلف رادیاتور خودرو پیکان اطمینان حاصل نمایید. برای خارج کردن مجموعه ی سیستم رادیاتور خودرو پیکان لازم است تا اول داشبورد باز کنید، در صورتی که بدون باز کردن داشبورد اقدام به خارج کردن سیستم رادیاتور خودرو پیکان نمایید، ممکن است باعث شکسته شدن و صدمه به سایر قطعات رادیاتور خودرو پیکان شوید. در ادامه باید تمام قطعات رادیاتور خودرو پیکان را جدا کنید و بعد از شسته شدن و جرم گیری هر قطعه را با ظریف ترین روش ممکن در جای خودش مونتاژ کنید.

آشنایی با طریقه سرویس رادیاتور بخاری پیکان به عنوان یک نمونه ی قدیمی تر

مشکلات و دلایل آسیب رسیدن به رادیاتور بخاری چیست؟

مشکلات و دلایل آسیب رسیدن به رادیاتور خودرو می تواند بسیار زیاد باشد ولی ما تعدادی از مهم ترین این موارد را در لیست زیر برای شما آماده کرده ایم

  • مسدود شدن و گرفتگی لوله ها و کانال های آبرسانی به رادیاتور بخاری، اگر مایه کاهش دهنده ی دما دارای مقدار کافی ضد یخ نباشد رسوبات به تدریج باعث مسدود شدن کانال های آبرسانی به رادیاتور بخاری می شوند.
  • خرابی ترموستات و یا مشکل در عملکرد صحیح آن، با بروز مشکل خرابی ترموستات مسیر آب بین موتور و رادیاتور باز می ماند و در نتیجه مایع خنک کننده نمی تواند به دمای لازم برسد و در نتیجه موتور داغ باقی می ماند و عملکرد کلی خودرو دچار مشکلاتی جدی خواهد شد.
  • نبود مایع خنک کننده به اندازه ی کافی و یا وارد شدن مقداری هوا به کانال های آبرسانی موتور
  • نقص در عملکرد اصولی و صحیح پمپ آب

قیمت رادیاتور بخاری در مدل های مختلف خودرو به چه مواردی بستگی دارد؟

رادیاتور خودرو مانند هر سیستم مهم دیگری که در خودرو قرار دارد ، از مجموعه ای مختلف از قطعات تشکیل شده است . بدیهی است هر چه این قطعات از کفیت بالاتری برخوردار باشند ، کیفیت رادیاتور بخاری نیز بالاتر می رود. رادیاتور خودرو در صورت داشتن قطعاتی با کیفیت بالاتر عمری طولانی تر و بازدهی حداکثری خواهد داشت. رادیاتور خودرو در مدل های مختلف خودرو دارای قیمت متفاوتی می باشد به عنوان مثال قیمت رادیاتور خودرو سمند ef7 می تواند بالاتر از قیمت رادیاتور خودرو پراید باشد زیرا این خودرو دارای موتور بزرگتری می باشد و به همین صورت است که قیمت رادیاتور بخاری روآ و قیمت رادیاتور بخاری سمند ال ایکس با هم متفاوت می باشند.همچنین برای مشاهده لیست لوازم یدکی خودرو می توانید به صورت اینترنتی از قیمت لوازم یدکی مطلع شده و لوازم خودرو خود را سفارش دهید.

جمع بندی

رادیاتور خودرو مهم ترین بخش در سیستم گرمایشی یک خودرو به شمار می آید. عنصر اصلی در گرم کردن خودرو آب می باشد و به این صورت که آب موتور با استفاده از حرارت ناشی از کارکرد آن، افزایش دما می یابد و سپس گرمای تولید شده، جذب آب رادیاتور می شود و مقداری از این حرارت تولید شده در رادیاتوری که برای بخاری ایجاد شده است، جریان می یابد. عملکرد رادیاتور بخاری از آن جهت دارای اهمیت می باشد که رانندگی در شرایط مطلوب می تواند باعث کاهش احتمال خطرات تصادف شود. قیمت رادیاتور خودرو با توجه به کیفیت قطعات به کار رفته در آن و نیز مدل خودرو که در سایز و کارکرد موتور دارای اهمیت هستند، تحت تاثیر قرار می گیرد. برای تهیه رادیاتور خودرو باید با متخصصین در تماس باشید.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب