کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دینام خودرو

418 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 17 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

با اجزای دینام ماشین آشنا شوید

قیمت دینام ماشین تا حد زیادی به کدل ماشین و نیز کیفیت اجزای به کار رفته در ساخت دینام خودرو ارتباط دارد. در ادامه لیست از اجزای دینام ماشین برای شما تهیه کرده ایم.

 • مجموعه ای ثابت از سیم پیچ که به آن استاتور نیز گفته می شود
 • نوعی سیم پیچ الکتریکی و یا متحرک به آن آرمیچر و یا روتور نیز گفته می شود
 • آفتامات دینام و یا رگلاتور که یکی از مهم ترین بخش های دینام ماشین به شمار می آید.
 • دیود و یا یک جهته کننده ی ولتاژ جریان برق
 • تعدادی جاروبک به منظور برقراری و کنترل ارتباط الکتریکی برقرار شده با روتور
 • یک پوسته ی آلومینیومی مقاوم در برابر تغییرات مختلف به منظور حفاظت کردن از سیستم کلی دینام ماشین یک قرقره مربوط به سیستم کلی دینام خودرو که در خارج از پوسته آلومینیومی مقاوم در برابر تغییرات قرار گرفته است.

دینام خودرو

تفاوت دینام های قدیمی و امروزی در چیست؟

دینام های اولیه به این صورت طراحی و تولید می شدند که دینام ماشین با استفاده از تسمه ای به صورت مجزا به موتور اتصال می یافت ولی با طراحی مدرن تر در خودرو های جدید و امروزی تمام اجزای خودرو که نیاز به تامین انرژی مکانیکی دارند، با استفاده از تسمه ای یکسان و مشترک به موتور اتصال یافته اند. دینام ماشین به صورت مستمر انرژی الکتریکی را به وسیله ی الکترو مغناطیس و با کمک سیم پیچی های استاتور و تحرک روتور تولید می کند. این جریان الکتریکی تولید شده به سمت باطری سرازیر می شود و ولتاژ مورد نیاز را برای برای ادامه فعالیت بخش های الکتریکی مستقیم را تامین می کند. جنس دینام ماشین چه در خودروهای قدیمی و چه در انواع جدید تر از آلومینیوم ساخته می شود تا حرارت را به سرعت منتقل کند.

دلایل بروز مشکل در دینام خودرو چیست؟

دلایل بروز مشکل در دینام خودرو چیست؟

دینام خودرو یکی از پر مصرف ترین ها در خودرو به شمار می آید زیرا به صورتی مداوم در حال تبدیل انرزی مکانیکی به انرژی الکتریکی می باشد. دلایل بروز مشکل در دینام ماشین می تواند علت های مختلفی داشته باشد که تعدادی از مهم ترین این موارد را در لیست زیر برای شما جمع آوری کرده ایم

 • شارژ بیش از نرمال دینام ماشین
 • خرابی در بوش بلبرینگ در دینام ماشین
 • اتصال نادرست در پلاتین در زمان خاموشی موتور و عدم اتصال نادرست در موتور در زمان روشن بودن
 • گیر کردن پره های مربوط به آرمیچر به بدنه ی پوسته
 • با ایجاد اتصالی موقت در سیم های دینام

یکی از نشانه هایی که به شما می گوید که دینام ماشین شما دچار مشکل شده است ، چراغ هشدار کوچکی است که با بروز مشکل می توان نور هشدار آن را در صفحه ی کیلومتر شمار مشاهده کرد.

دینام ماشین چند آمپر است؟

دینام پیکان، دینام 206، دینام صنعتی و هر نوع دینام دیگری بر مبنای این که آمپر لازم برای تامین انرژی محصول و سایر قطعات تا چه اندازه ای می باشد، برنامه ریزی می شود و بر همین مبنا نیز آمپر خروجی تمام این دینام ها تعیین می گردد. بنا بر این در صورتی که دینام خودروی شما دچار مشکل شود و نیاز به تعویض داشته باشد، شما باید با توجه به مدل خودروی خود اقدام به تهیه و تعویض دینام خودروی خود نمایید. بنابراین لازم است تا در هنگام خرید دقت کنید تا دینام مطابق با آمپر را تهیه نمایید و در صورتی که نیاز به این داشتید که از کمک تخصصی بهره ببرید ، کافی است تا با نمایندگی های معتبر تعمیرات خودرو تماس بگیرید تا علاوه بر اعزام نیرو برای تعمیر و تعویض دینام و سایر قطعات خودروی شما نیز اقدام کنند. همچنین برای مشاهده لیست لوازم یدکی خودرو می توانید به صورت اینترنتی از قیمت لوازم یدکی مطلع شده و لوازم خودرو  مانند خرید باتری ، سپر ، دیسک و صفحه و ...را سفارش دهید.

جمع بندی

دینام ماشین یا ژنراتور وظیفه ی تولید برق در خودرو را بر عهده دارد که با استفاده از تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی برق و الکتریکی ، برق مورد نیاز برای بخش های مختلف خودرو را تامین می کند و شارژ باطری ها را به انجام می رساند. دینام خودرو از آن جهت دارای اهمیت می باشد که با شارژ باطری می توان انرژی لازم برای استارت خودرو و نیز تامین انرژی سایر قطعات را به انجام برسانیم. به این دلیل که انرژی الکتریکی ذخیره شده در باطری خودرو برای تمام مصارف برق خودرو کفایت نمی کند ، تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز برای چراغ، بخاری، کولر و غیره بر عهده دینام ماشین می باشد. قیمت دینام ماشین به مدل ماشین و نیز کیفیت اجزای به کار رفته در ساخت دینام ماشین ارتباط دارد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب