کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون کتابخانه منزل

157 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

جای کتابخانه در دکوراسیون منزل

زندگی در اپارتمان و فضای آن که غالبا دارای ابعاد کوچکی است همواره دغدغه ای برای چینش مناسب وسایل به وجود می¬آورد. اما اگر کمی خلاقیت به خرج دهیم می¬توان در فضاهای کوچک نیز کتابخانه¬ های زیبا تعبیه کرد. از طرفی کتابخانه علاوه بر مکان چیدن و نگهداری کتاب، در زیبایی دکوراسیون منزل هم حائز اهمیت است. در ادامه چندین نکته مهم در مورد  فضاساز مناسب برای دکوراسیون کتابخانه منزل ارائه خواهیم داد.
فضای کتابخانه باید آرام باشد
فضایی که در آن قصد مطالعه دارید می¬بایست آرامش و شرایط خوبی داشته باشد. همیشه نیاز به هزینه-های هنگفت نیست با یک شلف پایه دار یا دیواری می¬توان کتاب¬ها را چید و در کنار آن از یک صندلی، مبل یا کاناپه راحت مناسب استفاده کرد. به کار بردن گیاهان در کنار فضای کتابخانه علاوه بر  زیبایی بصری در القای یک حس ارامش بخش موثر است. 

انتخاب رنگ 

تاثیر تناژ رنگ برای روحیه و روان انسان در کنار زیبایی شناسی  بر کسی پوشیده نیست. بنابراین متناسب با فضای اطراف کتابخانه از رنگ هایی در دکوراسیون  استفاده کنید در ترغیب به کتاب خواندن موثر باشد. اگر انتخاب رنگ خود کتابخانه هوشمندانه باشد در استفاده از کتاب و همینطور روحیه افراد نقش ایفا می¬کند. 

جای کتابخانه در دکوراسیون منزل

چیدمان کتابخانه  دوری از شلوغی

شلوغ بودن کتابخانه با انواع اکسسوری، مجلات و کتاب¬های درهم انگیزه و تمایل فرد را برای نزدیک شدن  به کتابخانه از بین می¬برد. چیدمان و دکوراسیون کتابخانه در منزل باید انرژی بخش و اثر بخش باشد. 

ایجاد کتابخانه در فضاهای پرت خانه

گاهی در فضای اتاق یا پذیرایی جایی برای کتابخانه نیست. در چنین مواقعی با نصب طبقات دیواری که به صورت چوبی یا فلزی موجود است می¬توان فضایی برای کتاب¬ها ایجاد کرد و هم به فضای خانه زیبایی و روح بخشید. امروزه کتابخانه هایی مدرن و شیک با طراحی های ساده و قیمت¬های مناسب برای همه نوع سلیقه ای فراهم است. فضای اطراف تلویزیون نیز  می¬تواند برای نصب شکل¬های مختلفی از کتابخانه‌ استفاده شود که هم به دیوار پشت تلوزیون در کنار لوازم دکوری زیبایی می¬بخشد و هم فضای مفید اشغال نمی¬شود.

استفاده از مبلمان 

مدل¬هایی از صندلی، میز و مبل وجود دارد که در آن به شکلی کاملا هوشمندانه و زیبا فضایی برای قرار دادن کتاب¬ها ایجاد شده است. بنابراین اگر فضای کافی نداشته باشید می¬توانید از این سبک برای دکوراسیون کتابخانه منزل بهره ببرید.

دکوراسیون کتابخانه در اتاق خواب

قرار دادن کتابخانه در اتاق خواب یک فضای دنج برای شما فراهم می¬کند تا در مواقع دلخواه به سادگی از کتاب استفاده کنید. توجه کنید که در چیدمان کتابخانه اتاق خواب بهتر است از اکسسوری ها و لوازم دکوری متناسب با فضا استفاده کنید تا تناسب لازم در اتاق خواب فراهم شود. 

دکوراسیون کتابخانه بالای میز تحریر

در صورتی که دانشجو یا دانش آموز داشته باشید استفاده از کتابخانه در بالای میز تحریر علاوه بر این که فضای کمی را اشغال می¬کند، دسترسی به کتاب ها را نیز آسان¬تر خواهد کرد. برخی از میزهای تحریر به شکل زیبایی فضای مناسب برای کتاب در خود دارند.دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی

در برخی منازل به دلیل کوچک بودن اتاق خواب می¬توان بخشی از اتاق پذیرایی خانه را برای نصب کتابخانه مورد استفاده قرار داد. البته عده¬ای عقیده دارند که  نصب کتابخانه در پذیرایی با دکوراسیون منزل ناسازگار خواهد بود اما با این وجود  می توان با قرار دادن کتاب¬های مختلف در کنار لوازم دکوری متناسب با سبک منزل آن را تعدیل کرد. البته توجه داشته باشید که دکوراسیون کتابخانه در پذیرایی تأثیر مستقیم در دکوراسیون منزل دارد و باید دقت کافی را در ان اعمال کرد.

دکوراسیون کتابخانه در اتاق کودک

گزینه¬ی دیگر چیدن کتابخانه در اتاق کودک است. وجود کتاب در اتاق کودک باعث می¬شود تا در سن رشد و یادگیری کودک به مطالعه علاقه پیدا کند. کتابخانه¬ی اتاق کودک باید چشم نواز و زیبا باشد و از طرفی متناسب با سن و  قد کودک نیز باشد.

 اصول چیدمان کتاب در کتابخانه 

حال که در مورد فضای مناسب برای دکوراسیون کتابخانه منزل صحبت کردیم در قدم بعدی باید به نحوه-ی چیدن کتاب ها در قفسه بپردازیم در چیدن کتاب¬¬ها روش¬های متفاوتی وجود دارد که هر کدام اصولی خاصی را در بر می¬گیرد.

دکوراسیون کتابخانه

چیدمان کتابخانه با دسته بندی موضوعی

چیدن کتاب¬ها به تفکیک موضوعات مختلف یکی از روش¬های معمول و مرسوم چیدمان کتاب است که البته دسترسی سریع به کتاب مد نظر را آسان¬تر می¬کند.

حفظ تعادل در چیدمان کتاب ها 

برای حفظ تعادل در چیدمان کتاب و ایجاد زیبایی بصری در دکوراسیون کتابخانه منزل می¬بایست ابعاد کتابخانه و کتاب ها و همینطور تعدادشان را در نظرگرفت. بهتر است کتاب¬ها را به صورت متقارن در طبقه¬ها چید برای کتاب¬های کم نیز تعداد یکسان در هر طبقه جلوه¬ی منظم¬تر و زیباتری دارد.

چیدمان کتاب بر اساس رنگ

راه دیگر چیدن کتاب¬ها بر اساس رنگ جلدشان است که بیشتر جنبه¬ی تزیینی دارد. می¬توان متناسب با رنگ دکوراسیون منزل، کتاب ها را چید که یک کتابخانه¬ی رنگی و زیبا داشته باشید. 

چیدمان افقی و عمودی کتاب 

چیدمان افقی برای دکوراسیون کتابخانه منزل مناسب می باشد که کتاب ها  از بزرگ به کوچک روی هم قرار داده و با استفاده از دکوری¬های مختلف دکوراسیون کتابخانه را جذاب¬تر کرد. چیدمان عمودی کتاب ها  رایج ترین روش ها برای چیدمان کتاب است که اغلب برای مکان های اداری و رسمی استفاده می شود که به ترتیب ارتفاع منظم چیده می¬شوند.

تزیین کتابخانه منازل

برای تزئین کتابخانه در محیط های اداری انواع لوح تقدیر، تابلو و گیاهان گزینه¬های مناسبی هستند. در منزل نیز می¬توان از ظروف زیبا، گیاهان، گلدان، مجسمه و اکسسوری¬های متنوع به ویژه در محیط در پذیرایی استفاده کرد. در اتاق کودک یا اتاق خواب از عروسک، قاب عکس و لوازم رنگی پیشنهاد می¬شود.

جمع بندی
لذت مطالعه ان هم با استفاده از کتاب فیزیکی مساله¬ای است که به مرور در حال از بین رفتن است. استفاده از یک کتابخانه زیبا بر اساس اصول دکوراسیون کتابخانه منزل می¬تواند در شکل¬گیری علاقه به مطالعه تاثیر داشته باشد. در این مطلب راه¬های مختلف استفاده از فضای منزل برای چیدن کتاب توضیح داده شده ¬است.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب