کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون ویلا

334 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 01 بهمن,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

از آنجایی که بخش اعظمی از عمر ما در فضاهای بسته سپری می شود، این فضا باید سرپناهی امن و راحت جهت رفع نیازهای روزمره و روحی ما باشد. این فضا می تواند خانه، محل کار یا ویلا باشد. به همین دلیل است که امروزه به دکوراسیون بسیار بها داده می شود. دکوراسیون هر محلی تخصص خودش را  دارد برای مثال دکوراسیون ویلا باغ با دکوراسیون اداری متفاوت است. در این متن ما بیشتر در مورد دکوراسیون ویلا توضیح خواهیم داد.اگر قصد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، ایده و طرح دکوراسیون داخلی مد نظر خود را دریافت کنید و دکور داخلی منزل ، آشپزخانه و محل کار خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

Image

دکوراسیون ویلا مدرن باید شامل چه مواردی باشد؟

طراحی دکوراسیون ویلای لاکچری طیف مختلفی از مؤلفه هایی نظیر سقف، بافت، کف، فرم، رنگ، نور، دیوار و سایر عناصر تزیینی و کاربردی را شامل می شود. طراحان دکوراسیون با کمک این عناصر طرحی خوشایند و مناسب را برای محل در نظر می گیرند. در ادامه بیشتر با این عنصر آشنا خواهید شد.

اهمیت نور در دکوراسیون داخلی ویلا

طراحان حرفه ای از نور تنها برای روشنایی استفاده نمی کنند بلکه به کمک آن ریتم زیبایی به محیط می بخشند. نورپردازی مناسب باعث دیده شدن رنگ، بافت و فرم می شود. نورپردازی در کنار زیباشناختی، جنبه عملکردی دارد. نور مناسب در فضاهای کوچک می تواند حس محدودیت را از بین ببرد. این موضوع برای دکوراسیون ویلای کوچک می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. هر فضایی با توجه به کارکردی که دارد باید از نورپردازی مناسبی برخوردار باشد برای مثال نور حمام لازم نیت زید باشد و برای این محیط نور کم و ملایم به کار می رود. این موضوع برای اتاق خواب نیز صادق است در حالی که اتاق غذاخوری نور گرم و ملایمی را طلب می کند.

توجه به جهت نور خورشید در دکوراسیون داخلی ویلا

در دکوراسیون داخلی ویلاهای سنتی اغلب به جهت تابش نور خورشید بسیار دقت می شد. در معماری سنتی به دلیل طلوع خورشید از مشرق، آشپزخانه، حمام و اتاق های نشیمن بزرگ را در قسمت شرقی و ناهارخوری، پاسیو و گلخانه ها را در جنوب می سازند تا بهره بیشتری از خورشید ببرند. غرب نیز محل مناسبی برای اتاق خواب و فضاهای استراحت محسوب می شده است.


بافت در دکوراسیون داخلی ویلا

بافت حسی است که در موقع لمس شی به آن پی می بریم برای مثال بافت اشیا ممکن است نرم، زبر، سخت، ابریشمی و غیره باشند. فضاهای داخلی برحسب نوع کارکردشان می توانند بافت های متفاوتی داشته باشند اما هر بافتی برای هر نوع کاربری مناسب نخواهد بود. برای مثال در دکوراسیون ویلاهای کوچک استفاده از بافت سنگی توصیه نمی شود.

نقش رنگ در دکوراسیون ویلا

آنچه به فرم هویت می دهد رنگ است. رنگ بر روی احساس بیننده تاثیر گذاشته و حس مقیاس را موجب می شود. دکوراتورها در انتخاب رنگ به خصایص خلقی و سلیقه افراد بسیار توجه می کنند. اگر مکان عمومی باشد بدون شک این کاربری است که رنگ را مشخص می کند.

سبک در دکوراسیون داخلی ویلا

الگویی عمومی در فضا که دارای سمبل خاصی است سبک آن فضا را نشان می دهد. در حالت کلی می توان سبک را به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم بندی کرد. طراح کلاسیک عمدتا مردم پسند است و اغلب قصر لویی ها را به یاد آور می شود. این سبک می تواند پر زرق و برق یا ارزان قیمت و معمولی باشد. در این سبک تلاش بسیاری برای پنهان کردن معایب به کار می رود. سبک کلاسیک قابل درک تر است و برای انسان کلاسیک بار معنایی دارد. نوع پر زرق و برق آن بیشتر جنبه کمال گرایی و ثروتمندی دارد.
طراحی سبک مدرن چندان آسان نیست؛ چراکه در اینجا فرم ها و حجم ها عریان اند و اهداف خیالی را در پی ندارند. این سبک نوستالژیک نیست و بیننده با دیدن آن اندیشه های جدیدی را تجربه می کند. طراحان مدرن بیشتر بر کیفیت بالای مواد و اتصالات می اندیشند. در طراحی ویلا به سبک مدرن تمام مواد و مصالح باید لازم و ملزوم یکدیگر باشند. در اینجا دقت بسیار بالا است و برای همین از افراد خبره استفاده می شود.

دکوراسیون ویلاهای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس دنیایی پر از امکانات برای دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. استفاده از پله های اسپیرال برای دکوراسیون خانه ویلایی کوچک بسیار مناسب است. پله های شیشه ای فضایی کاملا لوکس به فضا خواهد بخشید. استفاده از فضای زیر پله چه برای دکوراسیون های لوکس و چه کلاسیک امکان پذیر است. در دکوراسیون داخلی ویلاهای دوبلکس با سقفی بلند مواجهیم که این سقف بلند، بهتر است با نصب لوستر یا آیینه ای بزرگ مدیریت شود.اگر قصد طراحی و اجرای دكوراسيون داخلی خانه باغ ، منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، منزل ، محل کار و ... را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

 

Image

 

دکوراسیون خانه ویلایی کوچک

در خانه های ویلایی بسیار کوچک نیز می توان از اصول طراحی دکوراسیون استفاده کرد. به دلیل کم بود جا در این فضا معمولا از سبک کلاسیک استفاده نمی شود. زرق و برق در خانه های کوچک چندان به چشم نمی آیند. این نوع خانه ها برای سبک های مینیمال یا سنتی مناسبترند. رنگ های تیره نیز فضاهای کوچک را خفه و تاریک جلوه می دهند. نورپردازی نیز در فضاهای کوچک بسیار اهمیت دارد. یک طراح حرفه ای به خوبی می داند که با نور چطور به فضایی کوچک جان دهد.
 

Image


جمع بندی
دکوراسیون ویلا قبل از دکوراسیون اداری و آپارتمان در بین عموم مطرح بوده است. اغلب مردم برای طراحی دکوراسیون ویلای خود بسیار ارزش قائل اند. به همین دلیل است که ویلاها اغلب بسیار لوکس و زیبا به نظر می رسند. طراحان داخلی در هنگام کار به اصول اولیه طراحی توجه می کنند این اصول شامل بافت شناسی، فرم، رنگ شناسی، نورپردازی و انتخاب سبکی مناسب است. از آنجایی که طراحی سبک مدرن نسبت به سبک معمول کلاسیک دشوارتر به نظر می رسد، برای انجام این نوع طراحی نیاز به دکوراتیوهای حرفه ای است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب