کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل

230 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نقطه تمرکز 

برای شروع چیدمان بر اساس هر سبکی ابتدا نیاز است که یک منطقه از خانه را به عنوان نقطه  تمرکز در نظر بگیرید و باقی وسایل را را حول آن بچینید. می¬توان تلویزیون یا شومینه در نظر گرفت یا حتی یک قطعه فرش منحصر به فرد یا یک میز قهوه یا میز کوچک را به عنوان نقطه تمرکز در نظر گرفت. بعد از آن شما باید از تمام بخش¬ها و وسایل و ابزاری که دارید در چیدمان خود استفاده کنید. این چینش باید بر پیوستگی اجزا و ترکیب متناسب صورت گیرد که صد البته نییاز به خلاقیت هم دارد.  

المان و مواد مورد استفاده در دکوراسیون بدون مبل 

هر سبکی المان¬ها و متریال خاص خود را دارد که البته می¬تواند با سایر سبک¬ها مشترک باشند یا اینکه منحصرا در همان سبک قابل استفاده باشد. عناصری که در دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل قابل استفاده است عبارت انداز:
•    انواع کوسن
•    فرش و موکت
•    تشک و تشکچه
•    پشتی
•    انواع بالش
•    میز
•    گلدان
•    آویزها
•    صندلی

المان و مواد مورد استفاده در دکوراسیون بدون مبل 

فرش 

فرش یکی از مهمترین وسایلی است که در دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل  کاربرد دارد. چرا که وقتی مبلی برای نشستن نباشد قطعا یکی از گزینه¬ها نشستن بر روی زمین است که نیاز به فرش یا قالیچه دارد. از طرفی با استفاد از طرح¬های متنوع فرش می¬توان اتاق¬های و پذیرایی بخش¬بندی کرد.

میز

همانطور که در بالا گفتیم میز می¬تواند به عنوان نقظه¬ی تمرکز در نظر گرفته شود یا اینکه برای ایجاد منطقه¬ی غذاخوری مورد استفاده قرار گیرد. میزهای کوچک و بزرگ در بخش¬های مختلف چیدمان برای کاربری¬های مختلفی دارند.

پشتی و تشکچه 

تنوع بالای تشکچه و پشتی¬ها باعث شده تا یک انتخاب مناسب برای دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل باشد. با استفاده از تشکچه¬ها و پشتی می¬توان برای راحت طراحی کرد و برای ارتفاع بیشتر و راحتی در نشیمن در زیر آن تخته قرار داد.  این پشتی‌ها و تشکچه‌ها  را اگر با دیوار یا کاغذ دیواری همسان کنید جلوه¬ی آرامش بخشی خواهید داشت. همچنین روکش¬های مدرن و جذابی برای انواع پشتی و تشکچه موجود است. 

تشک های تاشو

تخت خواب¬های تاشو یک ایده¬ی فوق العاده هستند. این تخت به سادگی با چند دکمه به یک مبل ساده و مرتب تبدیل می¬شوند.

کوسن های کف

کوسن¬های کف در رنگ و اشکال مختلف موجود هستند که می¬توانند گزینه¬ی خوبی برای ایجاد فضای نشیمن خلاقانه باشند. این کوسن¬ها را در اندازه¬ی مختلف برای چیدمان استفاده کنید. با به کار بردن ترکیب رنگ¬های روشن و تیره و همچنین پارچه¬های خاص یک فضای نشیمن جذاب طراحی کنید.

گلدان ‌ها 

اگر از گلدان¬های مختلف طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید  فضا را از یکنواختی خارج خواهید کرد. البته این گلدان¬ها باید به خوبی با سایر متریال تطبیق داشته باشند.

صندلی

در ادامه¬ی بررسی وسایل لازم برای دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل نوبت به معرفی انواع صندلی می-رسد.

صندلی پنجره ای

صندلی پنجره‌ای با اضافه کردن کوسن¬های صندلی یک چیدمان بی نشیر در فضای نشیمن ایجاد می¬کنند. زیر این صندلی¬ها نیز مکان مناسبی برای قرار دادن وسایل است. 

صندلی های تابی

صندلی های تابی و آویزان از سقف در صورتی که بنا به اندازه¬ کافی استحکام داشته باشد در چیدمان جالب توجه هستند. انواع صندلی تخم مرغی و رنگارنگ فضا را جذاب می¬کنند. 

صندلی استیتمنت

اگر به متریال پر زرق و برق،عتیقه¬جات یا صندلی¬هایی روشن علاقه¬مند باشید می¬توانید از صندلی استیتمنت به جای مبل استفاده کنید که فضای کمتری اشغال می¬کند. 

بین بگ

بین بگ کیسه های بزرگ هستند که از دانه¬های پلی استایرن یا استروفیوم پر شده¬اند و بسیار نرم هستند. نشستن رو یبین بگ به دلیل نداشتن قاب بسیار راحت است. از مزیت¬های دیگر آن  سبک است که به جابجایی آسان کمک می¬کند. این نوع صندلی جایگزین خوبی برای کاناپه می¬باشد و می¬تواند یک فضای صمیمی ایجاد کند.  بین بگ ها دارای انواع مدرن، بین بگ های بزرگ، ارگونومیک، مناسب فضای باز، چرمی، مخملی و عثمانی است. 

صندلی های لانگ

صندلی های لانگ، بزرگ و کاربردی هستند و به خوبی در فضای دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل نقش ایفا می¬کنند.

سبک چیدمان منزل 

 در تمام چیدمان¬ها با استفاده از متریال¬های مختلف می¬بایست از یک الگوی مشخص پیروی کرد تا نظم و زیبایی بصری حفظ شود و فضا، کارایی کافی داشته باشد. دو سبک کلی مدرن و سنتی غالب هستند. چیدمان مدرن از سبک¬های ساده و متریالی چون تشک؛ بالشت و کوسن‌ استغاده می¬شود در حالی که سبک سنتی رنگارنگ و گلدار و حتی شلوغ است. 

سبک چیدمان منزل 

سبک بایتاک 

در این سبک بیشتر از کوسن و بالش های رنگارنگ استفاده می¬شود. در واقع این سبک به نوع مینیمال است و اغلب در هند محبوبیت دارد.

سبک ژاپنی

 در سبک ژاپنی، اتاق نشیمن با استفاده از فوتون طراحی می¬شود. بهتر است فوتون¬ها با کف و دیوار همخوانی داشته باشند. همچنین برای غذاخوری از میز غذاخوری بدون صندلی و گاها برای نشستن از لاستیک¬هایی که با کنف پیچیده باشد، استفاده می¬گردد.

سبک مراکشی 

در سبک مراکشی از تشک و کوسن رنگی استفاده می ¬گردد و مناسب سلیقه¬ی ایرانی¬هاست. رنگ¬های مورد استفاده اغلب تند، آرام¬بخش و به رنگ دریا یا بیابان هستند.

سبک ایرانی

سبک ایرانی با پشتی‌های بزرگ که اغلب رنگ قرمز و طرح‌های سنتی دارند طراحی می¬گردد. گلدان¬های طبیعی نقش مهمی در این سبک دارند. متریال معمولا چوبی و قدیمی هستند. این سبک بسیار روح¬بخش و آرام است.

جمع بندی
گاهی به دلیل کوچک بودن خانه یا حتی اثاث¬کشی¬های زیاد افراد ترجیح می¬دهند از مبل استفاده نکنند. در این مطلب شما را با جایگزین¬های آن آشنا کردیم. همچنین سبک¬های مختلفی که برای دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل می¬توان در نظر گرفت، شرح داده ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب