کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون سالن همایش

331 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 08 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

سالن همایش قدمت بسیار طولانی دارد و از گذشته همیشه مکان هایی جهت سخنرانی و همایش وجود داشته که مردم دور هم جمع شوند و به سخنان برخی بزرگان گوش دهند. اما پیدایش سالن های همایش به زمان های یونانیان، رومیان و مصریان باستان بر می گردد. امروزه در بیشتر سالن های همایش تلاش می شود تا از دکوراسیون های با کیفیت و زیبا استفاده شود تا در زمان سخنرانی ها و همایش ها مهمانان، مدعوین و سخنرانان ساعت های لذت بخش و راحتی را بگذرانند. در این مطلب قصد داریم به طراحی سالن های همایش و انوع دکوراسیون های سالن های همایش اشاره می کنیم.اگر قصد طراحی داخلی منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده دیزاین خانه خود را دریافت کنید و دکور و چیدمان منزل ، آشپزخانه و محل کار خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

دکوراسیون سالن همایش

 

طراحی سالن همایش

امروزه از سالن های همایش در موارد مختلفی مانند سخنرانی ها، اجرای صحنه ای، نمایش فیلم، تئاتر، اجرای موسیقی و موارد دیگر استفاده می شود. در هر یک از این اجراها ممکن است تعداد مدعوین متفاوت باشد و به همین دلیل نیز ابعاد این سالن ها متفاوت است. به طور مثال تعداد مدعوین یک کنسرت موسیقی بسیار بیشتر از یک سخنرانی خواهد بود و به همین دلیل سالن های همایش با ابعاد مختلف و به جهت کاربردهای مختلف تجهیز می شوند تا بتوان از آن ها برای اکثر مراسم ها استفاده کرد.

مراحل طراحی سالن همایش

در ابتدای کار طراحی سالن همایش لازم است که طراح برنامه ای از اطلاعات و جزئیات کامل کار که از طریق مشاوره با یک مهندس معمار بدست بیاوریم. طراحی نقشه اصلی سالن همای با توجه به ابعاد، مساحت و حجم اولیه ساختمان پروژه با ترسیم فضای مورد نیاز شروع خواهد شد.

مرحله اول طراحی سالن همایش

 مرحله اول طراحی سالن ها یهمایش از طریق ترسیم محل قرار گیری تجهیزات، سن، اتاق کنترل، صندلی ها و غیره است. در مرحله طراحی سالن همایش حتما باید به دکوراسیون سالن دقت کرد و در صورت نیاز دکوراسیون سالن را نیز طراحی کرد.

مرحله دوم طراحی سالن همایش

بعد از تصویرسازی های انجام شده نوبت به مرحله واقعی طراحی سالن می رسد. بعد از تصویرسازی مسائل گوناگونی توسط کمیسیون نیز مطرحمی گردد که می تواند تاثیر زیادی در پیکربندی و ساخت سالن همایش داشته باشد. طراحان با تجربه می توانند سرعت عمل کار را بیشتر کنند چرا که تجربه بیشتری در تبدیل تصویر ذهنی و مورد نیاز افراد به مدل واقعی دارند. به همین دلیل برای طراحی سالن همایش شما باید تلاش کنید تا از گروه های با تجربه ای کمک بگیرید.

مرحله سوم طراحی سالن همایش

مرحله سوم طراحی سالن در واقع مرحله نهایی است. در این مرحله طراح جلساتی را با مهندس ساختمان و خدمات برگزار می کند و به آن ها در رابطه با ساختار سالن همایش و نحوه قرارگیری تجهیزات دکوراسیون با آن ها مشورت می کند ودر نهایت طرح نهایی را تایید می کند.
 

طراحی سالن همایش

طراحی دکوراسیون سالن همایش

جهت تجهیز سالن همایش ابتدا باید به مساحت سالن و نحوه قرار گرفتن تجهیزات در آن توجه کرد. اگر برخی از افراد به طور منظم و متداول به یک سالن همایش برای تماشای فیلم، تئاتر یا همایش می روند یعنی آن سالن همایش با اصول صحیحی تجهیز شده است و این افراد در آن سالن احساس خوبی دارند. چنانچه ساالن شما درست تجهیز شود یعنی صندلی ها، صفحه نمایش، سن، نورپردازی و دیگر تجهیزات سالن همایش طبق اصول و استاندارد ها ساخته شود، باعث می شود که افراد از وقت خود لذت ببرند. در گذشته سالن های همایش یه یک شکل خاص تجهیز می شدند، اما امروزه سالن های همایش سنتی جای خود را به سالن های همایش مدرن داده اند.

تفاوت دکوراسیون سالن همایش مدرن و کلاسیک؟

دکوراسیون سالن نمایش بسیار حائز اهمیت است چرا که هم در زیبایی ظاهری سالن تاثیر بسزایی دارد و هم بعدها استفاده بهتری داشته باشد. امروزه شکل سالن های همایش با سالن های قدیمی تفاوت پیدا کرده است. دکوراسیون سالن های مدرن و کلاسیک علاوه بر اینکه سبک دکوراسیون متفاوتی دارند، از لحاظ فنی و سایر ضوابط آن نیز متفاوت هستند. مهمترین تفاوت های آن ها در سیستم های صوتی تصویری، نورپردازی سالن ، مسائل مربوط به آکوستیک کردن سالن، دیوار پوش، کفپوش، تاسیسات الکتریکی و مکانیکی، مبلمان اداری، و غیره است. با توجه به این موارد می توان تجهیزات سالن همایش را بر اساس رعایت اصول دکوراسیون استفاده کرد.اگر قصد طراحی و اجرای دكوراسيون داخلی باغ ویلا ، منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دكوراسيون داخلي ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکوراسیون داخلی پذیرایی ، منزل ، آشپزخانه ، محل کارو... را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

تاثیر صدا در سالن های همایش

یکی از مهمترین مسائل در تجهیز سالن های همایش صدا و صدابرداری است. صدا در سالن های همایش نقش  بسیار مهمی دارد و می تواند تمامی امور و برنامه ها را تحت تاثیر خود قرار دهد. یک سیستم صوتی مناسب باعث می شود که مردم از برنامه لذت بیشتری ببرند و همچنین در همایش ها و سخنرانی ها ارتباط بین سخنران و مدعوین بهتر صورت بگیرد. ایجاد تغییرات اساسی در وضعیت صدابرداری سالن ها بعد از اتمام طراحی بسیار سخت است و به همین دلیل لازم است که از همان ابتدای تجهیز سالن، درباره مشخصات تجهیزات صدا برداری مانند میکروفن، بلندگوها و آکوستیک سالن تحقیق شود که تصمیم درستی درباره آن ها گرفته شود.
 

مرحله سوم طراحی سالن همایش


جمع بندی
مردم از گذشته محل هایی را برای تجمعات خود انتخاب می کردند. محل های تجمعات مردم در طول قرن های مختلف و در فرهنگ های مختلف دستشخوش تغییراتی شد. امروزه برای اجرای سخنرانی ها، همایش ها، تئاتر و نمایش و مواردی از این قبیل از سالن های همایش استفاده می کنند. سالن های همایش در گذشته همه به یک شکل طراحی می شدند اما امروزه سالن های همایش را در طرح های مختلف و مدرن می سازند. طراحی سالن های همایش بر اساس دکوراسیون مدرن انجام می گردد. در تجهیز سالن همایش و دکوراسیون آن باید به مسائل مختلف سالن از قبیل نوع صندلی ها، نورپردازی، صدابرداری و غیره دقت کرد. از این رو باید دکوراسیون و طراحی سالن همایش را به دست یک فرد کاردان و باتجربه سپرد.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب