کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

410 بازدید
درج شده در روز شنبه, 10 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دکوراسیون به سبک مراکشی چیست؟

کشور مراکش از نظر اینکه یک کشور عربی است دکوراسیون داخلی منازل نیز تحت تأثیر این کشورها قرار گرفته است. مراکش از طرف دیگر به دلیل واقع شدن در قاره آفریقا و نزدیک دریای مدیترانه، مردم آن از سبک های مدیترانه ای و آفریقایی نیز در طراحی داخلی استفاده می کنند. در واقع می توان گفت که سبک مراکشی به عنوان نماد و سمبل فرهنگ و تاریخ این کشور است. بافت هایی با رنگ های متنوع، تزئینات جالب طراحی داخلی و همینطور طرح هایی با اشکال هندسی، همگی نشانه این سبک جذاب است.

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

طراحی دیوار و سقف به سبک مراکشی 

خانه هایی که دکوراسیون آنها مراکشی است، دیوارهایی چند وجهی با نمای گچی دارند. انتخاب رنگ های بژ، صورتی کم رنگ و سفید برای دیوارها برای طراحی مذکور مناسب است. اغلب علاقمندان به این سبک، از رنگ های خنثی و ملایم برای دیوارها و رنگ های پررنگ و پر انرژی را برای المان های دیگر اتاق ها انتخاب می کنند. به عنوان مثال رنگ دیوار را صورتی کم رنگ انتخاب می کنند ولی مبلمان یا پرده را رنگ آبی تیره طراحی می کنند. 
سقف ها را در دکوراسیون مراکشی بلند در نظر می گیرند برای طراحی آن از تیرهای چوبی استفاده می کنند. قوس و طاق های زیبا و جذاب جزو عناصر معماری سبک مراکشی است. قوس و طاق های دوست داشتنی را می توانید در کمدها، درب ها، سرویس تختخواب و طراحی ورودی های اتاق ها اعمال کنید.

چگونه حیاط را به سبک مراکشی طراحی کنیم؟

در حیاط هایی که به روش مراکشی طراحی می شود، حیاط ها مانند خانه های شمالی و جنوبی در ایران هنگام ورود به خانه یا پشت خانه باشد بلکه حیاط ها در مرکز قرار دارند. اغلب حیاط های مراکشی دارای آبنما و حوض هستند. نیمکت ها همراه با کوسن های رنگارنگ که در اطراف حوض قرار دارند، یک حیاط مراکشی جذاب را برای شما فراهم می آورد. کفپوش های رنگی و پرنقش و همینطور گلدان های زیبا با فانوس همگی جزو طراحی سبک مراکشی حیاط است.   

کاشی در دکوراسیون کشور مراکش

نقش و نگار در کاشی های سبک مراکشی تنوع زیادی دارند و یکی از المان های ثابت این طراحی به شمار می روند. از کاشی ها در دکوراسیون مذکور برای بخش های مختلف مانند: قاب در و پنجره، دیوار شومینه، کف و دیوارها، آشپزخانه و سایر بخش های خارجی و داخلی منازل به کار برده می شود. در برخی از معماری ها از این کاشی ها در ساخت میز برای فضای نشیمن منزل یا حیاط استفاده می شود. 

ویژگی های مبلمان در دکوراسیون مراکشی

مبلمان در طراحی کشور مراکش از چوب بوده و حکاکی های جذابی دارد. روکش برای این نوع مبل ها را از مخمل های پر نقش و نگار انتخاب می کنند. کوسن ها و پشتی های رنگی با رنگ های شاد در تکمیل طراحی مبلمان دکوراسیون مذکور به چشم می خورند. برخی از افراد در این طراحی از پارتیشن یا پاراوان های چوبی همراه با حکاکی استفاده می کنند. این پارتیشن ها در کشور مراکش برای جداسازی فضاهای خصوصی و حفظ حریم شخصی به کار می روند.

طراحی دیوار و سقف به سبک مراکشی

فرش های دکوراسیون مراکشی چگونه هستند؟

فرش ها در این سبک با اشکال هندسی و رنگ های خنثی و ملایم طراحی می شوند. البته نمی توان یک طرح خاص برای فرش های مرکشی در نظر گرفت زیرا طرح این فرش ها بسیار متفاوت است. مردمان قدیم مراکش از فرش ها به عنوان کالای خواب و استراحت استفاده می کردند و صرفا جنبه زیبایی نداشته است.  

نقش پارچه های کشور مراکش چگونه است؟

متریال پارچه های مراکشی اغلب از حریر و ابریشم بوده و بافت های بسیار ظریف دارند. در دکوراسیون برای پرده ها و کوسن ها و همینطور تشکچه مبلمان از این پارچه های زیبا با رنگ های شاد و طرح های هندسی جذاب استفاده می شود. 

سایر المان های دکوراسیون جذاب مراکش

صنایع دستی یکی از المان هایی است که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد. در این طراحی آثار هنری فلزی و چوبی و سایر صنایع دستی به کار برده می شود. ظروف فلزی و گلدان های رنگی و اشکال مختلف شیشه ای در طراحی منازل کشور مراکش به چشم می خورد. 
 
جمع بندی
یکی از سبک های چینش وسایل منازل که طرفداران زیادی دارد، سبک مراکشی است. در این سبک جذاب و عجیب از ترکیب طراحی های عربی، مدیترانه ای و آفریقایی استفاده می شود. فرش های زیبا و ساده، مبلمانی با رنگ های شاد و پر رنگ در این طراحی به کار می روند. حیاط مرکزی با نیمکت و کوسن های پر نقش و نگار نمونه یک حیاط مردم مراکش است. رنگ دیوارها به رنگ خنثی و وسایل و مبلمان با رنگ های شاد و عجیب مانند نارنجی و آبی سیر همگی جزو المان های دکوراسیون مراکشی است. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب