کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون داخلی

432 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 10 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

طراحی دکوراسیون به علم نحوه چیدمان و مرتب کردن تمام اجزا است. از طراحی دکوراسیون می توان در قسمت های مختلف یک ساختمان استفاده کرد؛ برای مثال پذیرایی، اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق های خواب و حتی سرویس بهداشتی و حمام نیز می تواند دیزاین شود. طراحی دکوراسیون داخلی به قدری مطرح شده است که دیگر از آن تنها برای دیزاین منازل استفاده نمی کنند. اگر به شرکت های طراحی داخلی مراجعه کنید، حتما نمونه دکوراسیون داخلی منزل اعم از دکوراسیون داخلی اتاق خواب، دکوراسیون داخلی آشپزخانه و طراحی های مربوط به فضاهای کاری، فروشگاه ها، هتل و حتی بیمارستان ها را خواهید دید. این نشان می دهد که طراحی داخلی دیگر از بحث سلیقه فراتر رفته و یک تخصص به حساب می رود. اگر به طراحی داخلی علاقه مندید، پیشنهاد می کنیم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.اگر قصد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکور منزل ، آشپزخانه و محل کار خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.
 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی را در یک جمله می توان این گونه تعریف کرد"هماهنگی عناصر یک محیط و جلوه کردن رنگ ها، اشیا و تمام اثاثیه که به طرز هنرمندانه ای انتخاب و چیده شده اند". دکوراسیون داخلی به زیبایی شناسی توجه ویژه ای دارد. در دکوراسیون داخلی سبک اتاق با تغییر وسایل یا چیدمانشان تغییر می کند. این وسایل می توان شامل مبلمان، فرش ها، پرده ها و کلیه وسایل دیگری باشد که داخل اتاق قرار دارند. رنگ، طرح و جنس تمامی این عناصر باید با یکدیگر تناسب داشته باشد. در دکوراسیون داخلی رنگ شناسی، سبک شناسی، فرهنگ، سلیقه و بافت شناسی مطرح می شود. به این معنی که دکوراتور باید از این مباحث کاملا آگاهی داشته باشد. هر چقدر علم و آگاهی فرد دکوراتور در این زمینه ها بیشتر باشد، دکوراسیون اصولی تر خواهد بود.  همان‌طور که ذکر شد، دکوراسیون داخلی می تواند شامل دکوراسیون داخلی آشپزخانه، دکوراسیون داخلی اتاق خواب و دکوراسیون داخلی سروی و حمام باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

همان‌طور که اشاره شد، طراحی دکوراسیون داخلی می تواند شامل دکوراسیون منزل، شرکت ها یا مکان هایی نظیر بوتیک ها، رستوران ها و مواردی از این قبیل باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل هدف زیبایی، و ایجاد حس گرم و دل انگیز در فضای منزل است. طراحی دکوراسیون معمولا برای خانم های خانه بسیار اهمیت دارد. درست است که خیلی از ما دکوراسیون منزل را طبق سلیقه و خواست خودمان طراحی می کنیم اما در این زمینه بهتر است از مشاورین طراحی دکوراسیون نیز کمک بگیرید.

آیا طراحی دکوراسیون داخلی همان طراحی داخلی است؟

خیر. اغلب طراحی داخلی را با طراحی دکوراسیون داخلی اشتباه می گیرند. درست است که شباهت های زیادی بین این دو شغل وجود دارد اما یک طراح داخلی لزوما طراح دکوراسیون نیست و بالعکس. در اینجا به تفاوت این دو طراح پرداخته ایم.
 

آیا طراحی دکوراسیون داخلی همان طراحی داخلی است؟

طراح داخلی کیست؟

طراحی داخلی رشته تحصیلی است که در دانشگاه های بسیاری تدریس می شود. دانشجویان این رشته معمولا دروسی مانند معماری، برنامه ریزی فضا، نقاشی، رنگ و طراحی مبلمان را می گذرانند.
آنچه طراحان انجام می دهند بیشتر به فضای داخلی اتاق مربوط است. طراحی و نوسازی فضای داخلی و تغییر کارایی اتاق، نقاشی دیوار و انتخاب نوع کف‌پوش از وظایف طراحان داخلی است. در بعضی پروژه های طراحان به چیدمان و تزیین وسایل داخل اتاق نیز می پردازند. طراح داخلی ارتباط زیادی با معمار و پیمانکار دارد.
با توجه به این توضیحات زمانی که قصد برداشتن دیوار، تغییر درب و پنجره ها، پارتیشن بندی اداری و مواردی از این قبیل را دارید، بهتر است از یک طراح کمک بگیرید.

طراح دکوراسیون داخلی کیست؟

بعد از اینکه کار معمار، پیمانکار و طراح داخلی در ساختمان تمام شد، نوبت طراح دکوراسیون داخلی است تا کار خود را شروع کند. او باید بتواند با توجه به روحیات و سلایق کارفرما از یکی از سبک های طراحی در انتخاب و خرید وسایل استفاده کند. در نظر گرفتن سلیقه فرد مانند رنگ دلخواه، سبک مورد پسند و کاربری های خاص در طراحی دکوراسیون بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل است که طراحان اغلب قبل از هر کاری با کارفرما صحبت می کنند و طی جلسه ای تمام موارد لازم را جویا می شوند. همچنین در این جلسه مقدار بودجه ای که در نظر گرفته شده است نیز باید مطرح شود.

سبک در طراحی دکوراسیون داخلی به چه معنی است؟

سبک طراحی اغلب یا مدرن است یا کلاسیک البته سبک های مینیمال، صنعتی و اسکاندیناوی، فرانسوی و بوهمی نیز وجود دارند که این طراح دکوراسیون داخلی خبره تمام این سبک ها را به خوبی می شناسد. با این حال ما در اینجا در مورد سبک کلاسیک و مدرن که شناخته ترین نوع سبک در طراحی اند توضیح خواهیم داد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

کلاسیک یعنی سبکی که معمول است اما جدید نیست. در دکوراسیون کلاسیک شما هیچ عنصر مدرنی را نمی بینید. و همه چیز شما را یاد گذشته ها می اندازد و درواقع نوستالژیک است. این سبک معمولا پر زرق و برق است و از رنگ های طلایی، زرشکی و قهوه ای بسیار استفاده می شود. در اینجا اشاره به این نکته ضروری است که سبک کلاسیک با سبک سنتی متفاوت است.اگر قصد طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکوراسیون داخلی خانه ، آشپزخانه و محل کار خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

دکوراسیون داخلی مدرن

طراحی های بعد از سال 1920 پست مدرن شناخته می شوند. استفاده از پالت های رنگی ساده، متریالی مانند فلز، شیشه و فولاد از ویژگی های این نوع طراحی است. اگر به زرق و برق و شلوغی علاقه ندارید این سبک را به شما توصیه می کنیم.

دکوراسیون داخلی در تهران

اگر ساکن تهرانید و به دنبال خدمات طراحی دکوراسیون داخلی هستید، شرکت های زیادی وجود دارند که می توانند این خدمات را برای شما به بهترین شکل ممکن ارائه دهند. برخی شرکت ها نیز تنها در یک یا چند زمینه خاص فعالیت می کنند. طراحان این شرکت ها به مواردی مانند نوع کاربری، فرهنگ، دانش طراحی داخلی و سلیقه کارفرما بسیار توجه می کنند. اگر بخواهیم طراحی داخلی را ازنظر تخصص تقسیم بندی کنیم می توانیم به مواردی نظیر طراحی دکوراسیون داخلی منازل، طراحی پروژه های اداری، پروژه های تجاری و هتل اشاره کنیم.
 

دکوراسیون داخلی در تهران

جمع بندی
طراحی دکوراسیون تخصصی است که توسط شرکت های معماری و خدمات طراحی ارائه می شود. این خدمات، می تواند شامل طراحی مناطق مسکونی، اداری، تجاری و هتل ها باشد. اگر به طراحی دکوراسیون داخلی علاقه دارید، می توانید از طریق شرکت های مرتبط، طراحی ایده آلی را برای خانه یا محل کارتان در نظر بگیرید. طراحان دکوراسیون داخلی با علم به تمام مسائل مربوط به این هنر، به شما کم خواهند کرد تا به خواسته خود برسید. اگر به دنبال سایت های مرتبط با طراحی دکوراسیون داخلی هستید، در نیازیتو بهترین سایت ها را می توانید پیدا کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب