کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دکوراسیون خانه عروس

198 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

سبک‌های دکوراسیون خانه عروس

قبلا از همه چیز ابتدا باید سبک مودنظر را انتخاب کنیم که به طور کلی سنتی کلاسیک و یا ترکیبی ز از آنهاست. البته سبک¬های زیادی وجود دارند که به صورت تخصصی قابل بررسی اما در اینجا بر همین دوسبک محبوب تمرکز می¬کنیم. اگر سبک مدرن را انتخاب کنید باید  اساس کار را  بر سادگی، رنگ¬های روشن و کاربردی بودن عناصر و فضا بگذارید. بنابراین از تجملات و شلوغی فاصله دارد. بنابراین برای آپارتمان¬های با متراژ کم مناسب است. 
سبک سنتی با استفاده از وسایلی که تم سنتی دارند اجرا می¬شود و اغلب رنگ¬های گرم و تند مانند رنگ‌ها طرح قرمز،  طلایی، و بژ می¬باشد. البته در کنار سبک سنتی، سبک کلاسیک نیز قرار دارد که به نوعی با تجملات و زرق وبرق همراه است. اگر عروس و داماد نتوانستند کی از این سبک¬ها را انتخاب کنند می¬توانند مطابق سلیقه¬ی دو نفری ترکیبی از آنها را در نظر بگیرند.

سبک‌های دکوراسیون خانه عروس

لیست خرید

بعد از اینکه سبک مورد نظر خود را انتخاب کردید می¬توانید وسایل مورد نیاز برای هر سبک را لیست کنید  و از بین آنها آنچه را که ضروری نیست حذف کنید و تنها وسایل کاربردی را تهیه کنید.

چیدمان پذیرایی 

اولین بخش از دکوراسیون خانه عروس، هال یا پذیرایی است که در ورود به منزل به چشم می¬خورد. رنگ¬های روشن برای چیدمان پذیرایی بسیار مناسب است، چرا که در کنار حس مثبتی که با خود به همره دارد باعث بزرگ¬تر دیده شدن فضا می¬گردد. در چیدمان پذیرایی اولین وسیله مبلمان است. در انتخاب مبلمان متناسب با سبکی که برگزیده¬اید شکل و طرح آن را انتخاب کنید و در نظر بگیرید که سایز مبل¬ها باید متناسب با فضای پذیرایی باشد. رنگ مبلمان باید با دیوار و پرده¬ها همخوانی داشته باشد. در چینش مبلمان نیز می¬توانید از آن برای جداسازی بخش¬های مختلف استفاده کنید. بعد از مبلمان فرش یکی از عناصر اصلی جهیزیه محسوب می¬شود که بهتر است با مبلمان سازگاری داشته باشد.

دکوری‌ و تزیینات

حال که مبلمان و فرش را انتخاب کردید شاید تصمیم بگیرید برای فضای پذیرایی دکوراسیون خانه عروس از انواع دکوری¬ها استفاده کنید. اگر فضای کافی دارید می¬توانید بوفه و ویترین انتخاب کنید در غیر این صورت می¬توان از سلف و یا کنسول های کوچک استفاده کرد. گلدان ‌و ظروف کریستال،  نقره و غیره به عنوان وسایل  تزیینی پیشنهاد می¬شود. همچنین آباژورهای پایه بلند، انواع تابلو تزیینی یا عکس¬های دونفره، لوستر و گل طبیعی می¬تواند برای دکوری استفاده شود. البته آینه¬های زیبایی نیز در بازار موجود است که درصورت علاقه می¬توانید تهیه کنید. 
 
پرده‌ ها هم در زیبایی و جلوه‌ دکوراسیون خانه عروس بسیار موثر است. از انتخاب پرده ¬های ضخیم خودداری کنید؛ چرا که مانع نور طبیعی می¬شوند. جنس پارچه و رنگ پرده باید با کلیات دکوراسیون هماهنگی داشته باشد و در صورتی که فضا کوچک است از پرده¬های ساده¬تری استفاده کنید.

لیست خرید

اتاق خواب دکوراسیون خانه عروس

حال می¬رسیم به دکوراسیون اتاق خواب عروس که باید فضایی رمانتیک و لطیف داشته باشد. نورپردازی و رنگ¬ها در زیبایی اتاق خواب بسیار موثرند. بهتر است از رنگ¬های روشن و ملیح مانند آبی، سفید یا صورتی استفاده کنید. رنگ آبی حس آرامش و روح‌ بخشی را القا می¬کند و همچنین رنگ سفید به دل باز شدن و بزرگتر دیده شدن اتاق کمک می¬کند. برای نورپردازی اولویت با نور طبیعی است. در کنار نور طبیعی استفاده از چراغ¬های ال‌ای‌دی درکنار تخت نیز جذاب است. نورهای با شدت کم رشته¬ای در سقف و یک منبع مناسب نور برای میز آرایش از گزینه¬های بعدی است. در مورد پرده بهتراست پرده¬ای ضخیم انتخاب گردد یا کاملا پنجره را بپوشاند. 
در مورد وسایل بهتر است متناسب با ابعاد اتاق خرید کنید. به عنوان مثال تختی که تمام محیط اتاق را اشغال کند دست و پا گیر خواهد بود. در مورد رو تختی معمولا به عنوان اتاق عروس رو تختی¬های گیپور و طرحداری انتخاب می¬شود. اما باید بدانید که بعد از مدتی به دلیل کاربردی نبودن مجبور به تهیه¬ی یک رو تختی جدید خواهید بود. بنابراین می¬توانید یک روتختی که در عین زیبایی، کاربردی باشد، انتخاب کنید.

آشپزخانه‌ی منزل عروس 

یکی از سخت‌ترین قسمت‌های دکوراسیون خانه عروس آشپزخانه است. به دلیل تعدد وسایل و ظروف و همچنین انواع دکوری چیدمان کمی مشکل می¬شود و اگر آشپرخانه کوچک باشد مزید بر علت خواهد بود. برای مواجه با این بی نظمی تنها راه حل افزایش تعداد کابینت¬ها می¬باشد. باید توجه داشته باشید که کابینت را برای وسایل تزیینی استفاده نکنید، و بهتر است فضای آن برای جای دادن  وسایل آشپزخانه استفاده شود. همچنین از قرار دادن انواع وسایل و به ویژه وسایل برقی در معرض دید،  مانند اپن  یا پیشخوان اجتناب کنید. این کار نه تنها به چیدمان شما جذابیتی نمی¬دهد بلکه باعث بی نظمی فضا نیز می¬گردد. 
 
جمع بندی
در این مطلب شما را با نکات مهمی درباره¬ی چیدمان منزل عروس آشنا کردیم. به عنوان کلام اخر به شما می¬گوییم که دکوراسیون خانه عروس پیش از همه چیز باید مطابق میل زوجین باشد تا بتوانید از گذراندن زمانتان در کنار یکدیگر لذت ببرید. بنابراین سعی کنید دکوراسیون از نظر هر دو نفر زیبا و مناسب باشد و نظر خودتان را بر دیگران ارجح بدانید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب