کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دوره های آنلاین فنی حرفه ای

16 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 21 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دانشگاه ها و مراکز آموزشی فنی حرفه ای رشته های گوناگون را با کمک اساتید مجرب به هنرجویان و دانش آموزان می آموزند. شما هم اگر قصد دارید در دوره های مجازی فنی حرفه ای شرکت کنید و می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه این آموزش ها کسب کنید، تا آخر این مقاله را بخوانید. 

دوره های فنی حرفه ای کدامند؟

دانش آموزان در دوره دبیرستان در چهار شاخه می توانند درس بخوانند و آموزش ببینند. شاخه های نظری، کار و دانش، معارف اسلامی و در آخر فنی حرفه ای. دانش آموزان باید بر اساس معدل سال های گذشته و همینطور استعداد و علاقمندی های خود در یکی از رشته های مذکور ثبت نام و شرکت کنند. طرفداران رشته های فنی حرفه ای به دلیل آموزش های عملی و نیاز بازار کار به رشته های آن در چند سال اخیر افزایش یافته اند. 

اغلب متقاضیان رشته های فنی حرفه ای با آموزش های مختلفی که در رشته های متنوع آن می گذرانند، مهارت های لازم را فرا می گیرند و به سرعت وارد بازار کار می شوند. تنوع در رشته های این شاخه دبیرستانی بسیار زیاد است به طوری که اکثر دانش آموزان به یک یا چند رشته آن علاقه مند هستند. در سال های اخیر به دلیل شیوع بیماری کووید 19 بسیاری از آموزش ها از طریق اینترنت انجام می شود. 

دوره های آنلاین فنی حرفه ای برای هنر جویان و دانش آموزان برگزار شده و دروس توسط اساتید خوب این رشته ها تدریس می شود. برخی از رشته های فنی حرفه ای عبارتند از: متالوژی، الکتروتکنیک، صنایع فلزی، صنایع چوب و کاغذ، امور باغی، تربیت کودک، امور دامی، حسابداری، تربیت بدنی، ماشین های کشاورزی، شبکه نرم افزار رایانه و طراحی و دوخت. 

مزایای دوره های آنلاین فنی حرفه ای

مزایای دوره های آنلاین فنی حرفه ای

دوره های آنلاین فنی حرفه ای مانند دوره های اینترنتی شاخه های دیگر، مزایای متعددی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

• یکی از مزایای اصلی دوره های اینترنتی و غیرحضوری، صرفه جویی در زمان است. دانش آموزان به راحتی می توانند در خانه بنشینند و آموزش های لازم را دریافت کنند. در این روش زمان رفت و آمد برای شرکت در دوره ها حذف می شوند و دانش آموز می تواند در این زمان به امور دیگر درسی خود رسیدگی کند.

• انعطاف پذیری دوره های مجازی فنی حرفه ای یکی دیگر از مزایای آنها محسوب می شود. شما می توانید در هر کجای کشور یا دنیا باشید، با داشتن لپ تاپ و کامپیوتر و اینترنت پر سرعت در این دوره های مفید شرکت کنید. اغلب کسانی که مشغله های فراوانی دارند و نمی توانند به راحتی در زمان مقرر سر کلاس حضور داشته باشند، از این دوره ها استقبال می کنند. 

• فرصت یادگیری فردی در دوره های مجازی افزایش می یابد. کسانی که یادگیری سریع یا کندی دارند به راحتی می توانند از این کلاس ها بهره مند شوند. در کلاس های حضوری افرادی که به سرعت مطالب را فرا می گیرند، حوصله اتمام کلاس را ندارند. دانش آموزانی هم که یادگیری کندی دارند به آسانی می توانند تا هر میزان که تمایل دارند آموزش ها را مرور کنند.

• مقرون به صرفه بودن یکی دیگر از ویژگی های دوره های آنلاین فنی حرفه ای است. شما برای شرکت در دوره های حضوری باید هزینه های زیادی صرف رفت و آمد و همینطور کلاس ها کنید ولی در دوره های مجازی این هزینه ها کاهش می یابد.

دوره های مجازی فنی حرفه ای چه معایبی دارند؟

در بخش قبلی در مورد مزایای دوره های اینترنتی فنی حرفه ای صحبت کردیم در این بخش می خواهیم شما را با معایب این دوره ها آشنا کنیم. 

معایب دوره های مجازی فنی حرفه ای

• اولین ایرادی که می توان به دوره های مجازی کلاس های فنی حرفه ای وارد کرد، عدم انجام دروس عملی توسط دانش آموز است. به دلیل اینکه آموزش ها از راه دور صورت می گیرد، اساتید نمی توانند به راحتی کارهای عملی دانش آموزان را بررسی و ایرادات آنها را گوشزد کنند.

• تعامل اجتماعی در آموزش های آنلاین کاهش می یابد. شما به راحتی نمی توانید با هم کلاسی های خود تعامل داشته باشید و مباحث درسی را به اشتراک بگذارید. آشنایی با دوستان جدید و یادگیری مهارت های اجتماعی نیز در این روش کم می شود. 

• انتخاب دروس در دوره های آنلاین فنی حرفه ای کم است زیرا برخی از دروس عملی را به راحتی نمی توان از طریق اینترنت و از راه دور آموزش داد. 

سخن آخر

آموزش های مجازی فنی حرفه ای یکی از راه های فراگیری این رشته ها است. رشته های متنوعی در این شاخه دبیرستانی وجود دارد و همه ساله علاقمندان فراوانی در آن تحصیل می کنند. رشته هایی نظیر: تربیت کودک، متالوژی، تربیت بدنی، حسابداری، امور زراعی، صنایع غذایی، طراحی و دوخت و صنایع چوب و کاغذ در رشته فنی حرفه ای تدریس می شود. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب