کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دوره آنلاین ICDL

17 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 21 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ما هم به جهت آشنایی با این دوره ها می خواهیم مطلب امروز خود را به آموزش های ICDL و موضوعات پیرامون آن اختصاص دهیم. 

در دوره های ICDL چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

دنیای کامپیوتر دنیای بزرگ و پیچیده ای است که برای علم و دانش آن انتهایی وجود ندارد. کسانی که در دوره های ICDL شرکت می کنند در حد قابل قبولی می توانند از کامپیوتر استفاده کنند. با شرکت در این دوره ها و یادگیری درست و مناسب می توانید در بسیاری از امور رایانه مهارت های لازم را دریافت کنید و با ارائه مدرک آن در سمت های مختلف مشغول به کار شوید. 

دریافت مدرک ICDl بصورت آنلاین

ابتدا بهتر است درباره واژه  ICDLصحبت کنیم. این واژه در واقع مخفف عبارت International Computer Driving License  است که در فارسی به معنای مهارت کار با رایانه است. این آموزش ها به صورت استاندارد بین المللی بوده و شما پس از پایان دوره یک مدرک بین المللی مبنی بر توانایی در مهارت های کامپیوتری دریافت می کنید. اولین آزمون دوره های  ICDLدر ایران در بهمن 1383 برگزار شد و به سایر کشورهای برگزار کننده پیوست. 

شما با شرکت در دوره آنلاین ICDL در هفت زمینه رایانه مهارت پیدا می کنید. این مهارت ها عبارتند از: IT, Windows, Word, Excel, Access, Power point, Internet  

در ادامه به توضیح هر کدام از این مهارت های هفتگانه می پردازیم.

آشنایی با مهارت های IT, Windows, Word, Excel

همانطور که در بخش قبلی گفتیم شما با شرکت در دوره های ICDL با هفت مهارت آشنا می شوید. 

• در مهارت IT شما با مفاهیم اساسی و پایه فناوری اطلاعات آشنایی پیدا می کنید. شما در این سر فصل یاد می گیرید که کامپیوتر چیست و اجزای آن کدامند. با سخت افزار و نرم افزارها آشنایی پیدا می کنید و تفاوت هایشان را متوجه می شوید. به طور کلی در دوره آنلاین ICDL در بخش IT درباره خصوصیات فیزیکی کامپیوترها مطالبی می آموزید.

• مهارت دوم آشنایی با روش استفاده از رایانه و مدیریت کردن فایل ها است که به مهارت Windows مشهور است. سیستم عامل محبوب Windows امروزه روی کلیه رایانه ها اعم از خانگی و اداری نصب شده و کاربران از آن استفاده می کنند. بنابراین آشنایی با آن یکی از امور اساسی رایانه است. در این دوره با تنظیمات مختلف این سیستم عامل و حذف و کپی و همینطور برش زدن فایل ها آشنا می شوید. 

• مهارت یادگیری ورد یکی از مهمترین مهارت های لازم در امور اداری است. اغلب نامه ها و مدارک و اطلاعات باید در متن Word تایپ شوند. 

• با دنیای اعداد و جداول هم در مهارت Excel آشنا می شوید. برخی از کاربران برای محاسبه ها نیز از این بخش کامپیوتر استفاده می کنند. 

در ادامه مطلب به مهارت های دیگر از مهارت های هفتگانه ICDL می پردازیم.

معرفی مهارت های Access, Power point, Internet

یادگیری مهارت های ICDl

• با نرم افزار پاور پوینت می توانید اطلاعات و داده ها را به صورت تیتر تهیه کنید و در هنگام شرکت در جلسات و سمینارها ارائه دهید. 

• یکی از مهارت های مهم و پرکاربرد دوره آنلاین ICDL درباره دنیای اینترنت است. روش جستجو کردن، ساختن ایمیل، ارسال و دریافت فایل همگی جزو مبانی اینترنت است. 

• و در آخر به مهارت کار با نرم افزار Access اشاره می کنیم. نرم افزار Access حجم اطلاعات گسترده ای را در خودش حفظ می کند و قابلیت های دسترسی داشتن به بخش های گوناگون اطلاعات را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. 

تا اینجای مطلب به طور اختصار با مهارت های هفتگانه دوره های ICDL آشنا شدیم در ادامه به مزایای مدرک این مهارت ها می پردازیم. 

در چه مواردی مدرک ICDL لازم است؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم یکی از شرایط استخدام در بسیاری از شرکت ها و ادارات، داشتن مدرک ICDL است. در دنیای امروزی که یافتن یک شغل مناسب کار دشواری است هر چه میزان مهارت های شما بیشتر باشد، امکان استخدام شما برای کار در شرکت ها و سازمان ها بیشتر می شود. بنابراین شما می توانید به راحتی در دوره آنلاین ICDL شرکت کرده و پس از اتمام دوره، مدرک آن را اخذ کنید. 

این گواهینامه به عنوان یک مدرک معتبر و شناخته شده در سطح جهان برای استخدام و ارتقای شغلی در سازمان های داخلی و خارجی به شمار می رود.

سخن پایانی

یکی از دوره های مفید و ضروری برای یادگیری کامپیوتر، آموزش های هفتگانه ICDL است. در این دوره ها با هفت مهارت از قبیل: اینترنت، اکسل، پاور پوینت، ویندوز، Word و Access آشنا می شوید. هر کدام از این مهارت ها برای کار کردن با کامپیوتر لازم است. شرط بسیاری از ادارات و سازمان ها برای استخدام افراد، داشتن مدرک ICDL است. برای اخذ مدرک ICDL می توانید در دوره های آنلاین و حضوری ICDL شرکت و پس از قبولی در آزمون آخر دوره، مدرک آن را اخذ کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب