کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دوربین پلاک خوان

270 بازدید
درج شده در روز شنبه, 10 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ماهیت دوربین های پلاک خوان چیست؟

دوربین ANPR که مخفف عبارت Automatic Number Plate Recognition است در حقیقت یک دوربین مداربسته است که با وجود تکنولوژی پیشرفته ای که دارد روی وقایع ترافیکی نظارت کرده و از پلاک خودروها تصویربرداری می کند. نرم افزار مدیریت تصاویر IVMS- 5200 با کمک فناوری پیشرفته و تصویربرداری، راه حلی برای معضلات ترافیکی و تخلفات است. دوربین های ANPR حتی پلاک ماشین ها را در بین لاین های مختلف یا شرایط آب و هوایی نامساعد تشخیص می دهد. 
اطلاعاتی که از طریق دوربین پلاک خوان به دست می آید به مرکز مدیریت هوشمند ارسال می شود. هنگامی که یک وسیله نقلیه یا خودرو از جلوی دوربین عبور می کند، شماره پلاک آن تشخیص داده شده و در حافظه آن ضبط می شود. سوابق ماشین به سرعت از طریق داده های قبلی و از پیش ضبط شده در حافظه دوربین مورد بررسی قرار می گیرد و نیروهای مسئول و پلیس در صورت لزوم آن را متوقف می کنند. به این طریق افسران پلیس می توانند فرد را جریمه کنند و به این صورت تخلفات و جرایم کاهش یابد. 
جالب توجه است بدانید که دوربین های ANPR پلاک تمام وسایل نقلیه عبوری (حتی مواردی که مظنون به تخلف نیستند) را ثبت و ضبط می کند. این ضبط پلاک ها در صورت لزوم مورد استفاده قرار می گیرد. 

ماهیت دوربین های پلاک خوان

نصب و راه اندازی دوربین های ANPR

نصب دوربین های پلاک خوان آسان بوده و روی هر نوع زیرساختی امکان پذیر است. زیرساخت هایی مانند: چراغ های راهنمایی، چراغ های نصب شده در حاشیه خیابان ها و پل ها همگی برای نصب دوربین های مذکور مناسب هستند. آسان بودن نصب دوربین ANPR به طوری است که تنها با یک کابل امکان انتقال دیتا و جریان الکتریکی وجود دارد. راه اندازی و تنظیمات دوربین پلاک خوان نیز آسان است. تنظیمات آن را می توانید با رابط گرافیکی GUI توسط تبلت یا گوشی هوشمند انجام دهید. 
راه اندازی این تجهیزات نیز به راحتی صورت می گیرد و این موضوع در راهنمای نصب آنها مشخص است.

استفاده آسان از دوربین های ANPR

دوربین های پلاک خوان علاوه بر اینکه نصب و راه اندازی آسانی دارند، استفاده و کاربرد آنها نیز ساده است. این دوربین ها به صورت خودکار عمل می کنند. به این معنا که به محض فشردن دکمه شروع و ثبت اطلاعات، نظارت دستگاه بر تمامی سوژه ها و محیط اطراف آغاز می شود. به طور اتوماتیک حسگر دوربین شرایط نور صحنه را ارزیابی می کند و کیفیت تصویر را نیز تنظیم می کند. این تنظیمات به گونه ای است که اگر نور از اندازه استاندارد پایین تر رود، دوربین به حالت شب تغییر می کند. 
اگر میزان کیفیت تشخیص پلاک توسط دوربین از حد استاندارد کمتر شود، سیستم هشدار فعال می شود و به این ترتیب توسط متخصصین تنظیم می شود. یکی دیگر از قابلیت هایی که دوربین پلاک خوان دارد، تنظیمات دو گونه آن است. به این معنا که در یک تنظیم پلاک کلیه وسایل نقلیه مورد بررسی و ثبت قرار گیرد و در تنظیمات دیگر صرفا امکان تصویربرداری پلاک وسایل نقلیه خاص، فراهم شود.  

انواع کاربرد دوربین های ANPR

انواع کاربرد دوربین های ANPR 

دوربین های پلاک خوان کاربردهای متفاوتی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

دوربین جاده ای ANPR

این دوربین ها که تحت نظر نیروی های پلیس هستند، جهت تشخیص و کنترل پلاک وسایل نقلیه با هر سرعت و لاینی است. با این دوربین ها تخلفات راهنمایی و رانندگی تشخیص داده می شود. 

دوربین های سازمانی پلاک خوان

برخی از سازمان ها و ادارات با نصب این دوربین ها، عبور و مرور کلیه وسایل نقلیه تحت کنترل قرار می گیرد.

دوربین پلاک خوان پارکینگ

دوربین های پارکینگی را برای پارکینگ های عمومی و خصوصی تهیه و نصب می کنند. با دوربین های مذکور ترددهای اتومبیل ها و وسایل نقلیه دیگر مورد کنترل قرار می گیرد. همینطور برای صدور قبض پارکینگ مبتنی بر کارت خوان های RFID از دوربین های ANPR استفاده می شود. در این سیستم با نزدیک کردن کارت به دستگاه کارتخوان، تصویر وسیله نقلیه با اطلاعات دیگر آن روی صفحه نمایش داده می شود. به این صورت هزینه ها به صورت خودکار انجام می شود و نیاز به استخدام مأمور برای این کار نیست.  
جمع بندی
یکی از دوربین های پرکاربرد و مفید از سری دوربین های مداربسته، دوربین های پلاک خوان هستند. با نصب این دوربین ها رفت و آمد کلیه وسایل نقلیه مورد کنترل و بررسی قرار می گیرد. نصب و راه اندازی و همینطور استفاده از این دوربین ها آسان و راحت است. از دوربین پلاک خوان برای موارد مختلفی استفاده می شود. برای سازمان ها، جاده ها و پارکینگ ها از دوربین های ANPR استفاده می شود. با استفاده از این دوربین ها می توان هزینه های پارکینگ ها را به طور خودکار دریافت کرد و تخلفات جاده ای را تحت کنترل درآورد. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب