کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دوربین مدار بسته بدون برق

94 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 26 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با خود فکر کنید اگر جریان برق دوربین های مدار بسته قطع شود باز هم می توان امنیت محیط را تضمین کرد؟ در پاسخ باید گفت درست است که تمام دوربین های مدار بسته به منبع تامین انرژی نیاز دارند اما همیشه این انرژی از جریان برق مستقیم تامین نمی شود. انواع مختلفی از دوربین ها هستند که می تواند بدون برق کار کنند و همچنان ویدیوهای با کیفیت را در اختیار کاربر قرار دهند. در ادامه می خواهیم چندین دوربین مدار بسته بدون برق را معرفی کرده و کارایی آنها را بررسی کنیم.

کدام دوربین های مدار بسته بدون برق کار می کنند؟

همانطور که گفته شد دوربین های مدار بسته برای نظارت و حفظ امنیت تولید شده اند، اما قطع شدن جریان برق می تواند در عملکرد آنها مشکل ایجاد کند. برای حل کردن این مشکل دوربین هایی ساخته شده اند که می توانند بعد از قطع شدن برق به فعالیت ادامه دهند. انواع دوربین مدار بسته بدون برق شامل دوربین مداربسته بی سیم، دوربین مدار بسته خورشیدی، و دوربین هایی است که با باتری کار می-کنند. همچنین استفاده از انواع باتری پشتیبان و ژنراتور برق نیز کمک کننده می باشد.

دوربین مدار بسته بدون برق

 دوربین مداربسته با باتری

برخی از دوربین های مدار بسته این قابلیت رادارند که با باتری کار کنند. انواع دوربین های کوچک و مخفی و همچنین سایر انواع دوربین این قابلیت را دارند که بدون باتری داده ها را منتقل کرده و یا ضبط کنند. مدت زمان کارکرد این دوربین ها بستگی به تعداد باتری و نوع آن دارد. اغلب از باتری های لیتیوم یونی استفده می شود که قابلیت شارژ شدن داشته باشد.

 دوربین مداربسته خورشیدی

یکی دیگر از انواع دوربین دوربین مدار بسته بدون برق ، دوربین هایی است که با پنل خورشیدی کار می-کنند. این دوربین ها در خود باتری هایی دارند که از طریق پنل های نصب شده درآن انرژی خورشید را ذخیره می کند و در زمان نیاز آن را به الکتریسیته تبدیل می کند. این پنل های خورشیدی که در  دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند، دارای اندازه و شکل های مختلفی هستند. دوربین مداربسته خورشیدی بدون نیاز به سیم کشی و با اتصال از طریق وای فای داده ها را منتقل می کند. با توجه به ویژگی هایی که این نوع دوربین مداربسته بدون برق دارد، به خوبی در فضاهایی مانند باغ، ویلا، مزارع و محیط هایی که نور خورشید موجود است به کار برده می شود. پس بهتر است در هنگام خرید به مقاوم بودن در باربر رطوبت و گردو غبار آن توجه کنید. قیمت این نوع دوربین بالاتر از انواع دیگر دوربین مدار بسته می باشد.

مزایای دوربین مداربسته خورشیدی

از مزایای این دوربین های می توان به دید خوب در شب  با استفاده از مادون قرمز اشاره کرد. همچنین دارای ویژگی های مثبت زیر  نیز می باشند:
به دلیل عدم نیاز به سیم کشی در هر مکانی قابل استفاده است
با شرایط محیط زیستی و آب وهوایی سخت سازگار هستند و مقاومت خوبی نشان می دهند.
طوب عمر باتری طولانی است و نیا زبه تعویض های پی در پی ندارد.

استفاده از باتری پشتیبان (UPS) 

وقتی از باتری های پشتیان صحبت می کنیم منظورمان سیستم هایی هستند که وظیفه تامین برق مورد نظر انواع دستگاه های مصرفی را بر عهده دارند. این سیستم ها به پایداری ولتاژ کمک کرده و تاثیرات نوسان برق بر دستگاه را کم می کنند. یکی از کاربردهای اصلی باتری های پشتیبان تامین برق مورد نظر دوربین های مدار بسته است که در برابر نوسان برق حساس هستند. بنابراین اگر برق قطع شود می توانید برق مورد نیاز دوربین را تامین کنید. برای صرفه جویی در زمان و کابل های طولانی بهتر از انواع چند کاناله این نوع باتری ها را تهیه کنید.

ژنراتور برق

برای راه اندازی دوربین مدار بسته بدون برق راه دیگری بدون استفاده از از انواع باتری ها دارید و آن ژنراتور برق است. به ویژه در مواقعی که به  استفاده از تعداد زیادی دورین مدار بسته نیاز است این باتری های نمی¬توانند پاسخگوی برق مورد نیاز باشند. از طرفی تهیه تعداد زیادی باتری پشتیبان هزینه زیادی را تحمیل خواهد کرد چرا که این باتری ها دارای طول عمر مشخصی بوده و بعد از مدتی فاسد می شوند. در چنین مواردی که اغلب در پروژه های نظارتی رخ می دهد به استفاده از ژنراتور برق روی خواهید آورد. این ژنراتور بایستی به گونه ای در مدار قرار بگیرند که در مواقع قطع برق به صورت اتوماتیک جریان برق دوربین ها را فراهم کنند.

دوربین مدار بسته بدون برق

دوربین مدار بسته بی سیم

حال که قصد خرید دوربین مدار بسته بدون برق را دارید شاید یکی از بهترین گزینه ها دوربین بی سیم باشد. این دوربین ها با استفاده از باتری کار می کنند که همانطور که قبلا گفته شد لیتیوم یونی بوده که همیشه در خود جریان برق ذخیره داشته و بعد از خالی شدن قابل شارژ هستند. مدت زمانی که این دوربین ها قادر به ضبط صدا و تصاویر هستند کاملا به  میزان حافظه و همچنین نوع و تعداد باتری آن دارد. در برخی از انواع دوربین مدار بسته بدون برق بی سیم  تا 180 روز بدون نیاز به تامین انرژی تصاویر ضبط و ذخیره می شوند. البته اغلب این نوع دروبین ها از حافظ جانبی پشتیبانی می کنند.

مزایای دوربین مداربسته بی سیم 

همانطور که اشاره شد دوربین مداربسته بی سیم در داخل خود باتری هایی دارند که می توانند در زمان قطعی برق انرژی مورد نیاز را تامین کنند. از دیگر مزایای این دوربین می توان به موارد زیر اشاره کرد:
قابلیت نصب در محیط های بیرونی و داخلی به دلیل عدم نیاز به سیم کشی

  • اتصال به اینترنت
  • نصب آسان تر  نسبت به سایر انواع دوربین 
  • قیمت مناسب و به صرفه 
  • قابلیت کنترل و مشاهده داده از راه دور

جمع بندی
در این مطلب  انواع مختلف دوربین مدار بسته بدون برق را مورد بررسی قرار دادیم و عملکرد آن ها را در زمان قطعی برق آنالیز کردیم. بی شک فعالیت پایدار یک دوربین مدار بسته از اهمیت بالایی در حفظ امنیت برخوردار است. بنابراین نیاز است که از راه¬های مختلف برای تامین انرژی مورد نیاز آن در زمان قطعی برق استفاده کرد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب