کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دوربین مداربسته هایک ویژن و داهوا

281 بازدید
درج شده در روز شنبه, 10 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آشنایی با دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا

یکی از شرکت های بزرگی که در زمینه تجهیزات حفاظتی فعالیت دارد، هایک ویژن (Hikvision) است. این کمپانی چینی محصولات خود را به سراسر جهان از جمله: کره جنوبی، آمریکا، اسپانیا و هند صادر می کند. فعالیت کمپانی هایک ویژن از سال 2001 میلادی آغاز شده است و یکی از پیشرفته ترین تجهیزات را تولید می کند. شرکت داهوا (Dahua) نیز در سال 2001 میلادی فعالیت خود را در زمینه ساخت و تولید نرم افزار و سخت افزارهای دوربین مداربسته، کنترلرها و هاردها و غیره آغاز کرده است. 
اولین DVR 8 کاناله در کشور چین توسط کمپانی داهوا طراحی و تولید شده است. چهار مجموعه تحقیقاتی زیر نظر کمپانی داهوا فعالیت می کنند. داهوا توانسته است، یک استاندارد تکنولوژی جهانی را در کشور چین به وجود آورد. در ادامه تفاوت محصولات این دو شرکت از جهات مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

ویژگی دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا

تفاوت دوربین های مداربسته هایک ویژن و داهوا از نظر کیفیت

هنگامی که در مورد تفاوت های دوربین مداربسته هایک ویژن و داهوا صحبت می کنیم بهتر است با تفاوت های کیفی آنها شروع کنیم. درمورد تفاوت کیفیت های دوربین مداربسته هایک ویژن و داهوا همین کافی است که کیفیت ساخت و تصویر هایک ویژن در حدود 15 تا 20 درصد بهتر از داهوا است. البته محصولات هر دو برند در برابر محصولات شرکت های دیگر از کیفیت خوب و مطلوبی برخوردار هستند. 

تفاوت دو برند دوربین مداربسته از جهت رزومه 

محصولات برند هایک ویژن در مقایسه با محصولات داهوا در مناطق مهم جهانی بیشتری نصب شده است. به عنوان مثال: در انجمن امنیت فیلادلفیا در آمریکا، نمایشگاه شانگهای، نظارت کامل المپیک 2008 چین، شهر امن سئول در کره جنوبی از محصولات هایک ویژن استفاده شده است.  

از نظر میزان فروش کدام یک از دو برند Hikvision و Dahua بهتر هستند؟

از نظر میزان فروش جهانی محصولات این دو برند نیز باید بگوییم که هایک ویژن پیشتاز است به طوری که هایک ویژن تقریبا دو برابر فروش جهانی داهوا را داراست. دوربین های IP هایک ویژن پیشتاز فروش محصولات حفاظتی و امنیتی در سال 2017 میلادی بوده اند و 17% فروش را به خود اختصاص داده اند. 

محصولات هایک ویژن گران تر است یا داهوا؟

اگر دوربین مداربسته هایک ویژن و داهوا را بخواهیم از نظر قیمت مقایسه کنیم باید بگوییم که در حدود 10 تا 20 درصد محصولات Hikvision نسبت به داهوا قیمت بیشتری دارند. بنابراین اگر بودجه کمتری برای امنیت مکان مورد نظر خود در نظر دارید بهتر است از محصولات داهوا استفاده کنید. 

خرید آنلاین دوربین های مداربسته هایک ویژن

برخی از معایب محصولات هایک ویژن

در بین محصولات هایک ویژن دوربین های HD در مقایسه با IP نرخ فریم پایینی دارند. بنابراین نصب دوربین های اچ دی برای مکان هایی که تردد زیاد بوده یا نیاز به تصاویر دقیقی دارید، مناسب نیست. تصاویر این دوربین ها واضح نیست و تار به نظر می رسند. یکی دیگر از معایب دوربین های مداربسته HD عدم امکان زوم دیجیتالی است. پوشش محدود دوربین هایک ویژن یکی دیگر از معایب این محصولات است. در هنگام خرید و مقایسه دوربین مداربسته هایک ویژن و داهوا به این مطلب نیز دقت کنید. 
کابل کشی پیچیده دوربین های Hikvision و همینطور عدم امکان رمزگذاری روی اطلاعات دریافت شده از آنها از معایب دیگر این محصولات است. دوربین هایی که از سیستم وای فای استفاده می کنند، در طی زمان استفاده دچار اختلال می شوند. 

برخی از معایب دوربین های داهوا

دوربین های داهوا نیز دارای معایب گوناگونی هستند که به برخی از آنها اشاره می کنیم. 
•    محصولات Dahua منطقه دید محدودی دارند. 
•    اختلال در دوربین های بی سیم با بستر WiFi این محصولات دیده می شود. 
•    دوربین مداربسته داهوا عدم انعطاف پذیری در موقعیت و نصب دارد. یعنی اگر بخواهید بعد از نصب دوربین آنالوگ موقعیت آن را تغییر دهید با مشکل مواجه می شوید. 
•    نصب و نگهداری دوربین های مداربسته Dahua هزینه بالایی دارند.
در مورد دوربین مداربسته هایک ویژن و داهوا و همینطور مزایا و معایب آنها با شما صحبت کردیم که در هنگام خرید بتوانید محصولات هر دو برند را با هم مقایسه کنید و خرید مقرون به صرفه و مناسبی داشته باشید. 
جمع بندی
یکی از محصولاتی که امروزه در اغلب مکان های عمومی و پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد، دوربین های مداربسته هستند. در این مطلب درباره دوریبن مداربسته هایک ویژن و داهوا و مقایسه آنها با یکدیگر صحبت کردیم. با توجه به مطالب ذکر شده مشخص شد که این دو برند چینی دارای کیفیت مناسبی هستند؛ اما محصولات هایک ویژن کیفیت بالاتری دارند. فروش جهانی و رزومه کاری دوربین های Hikvision نیز بیشتر از داهوا است. 
یکی از مزایایی که می توان برای دوربین های داهوا در مقایسه با هایک ویژن در نظر گرفت، قیمت ارزان تر آنها است که برای مکان هایی که کیفیت تصاویر اهمیت چندانی ندارد، مناسب است.  

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب