کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه

303 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 14 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی از ملزومات مهم و پر استفاده که به منظور حفظ امنیت و نظارت بر مکان های مختلف اداری، تجاری، شخصی مورد استفاده قرار می گیرد، دوربین مدار بسته است. دوربین مداربسته های گوناگونی در بازار وجود دارد که دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه از جمله آنهاست. بسیاری از افراد می پرسند دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه که در ادامه به بیان تفاوت های این دو دوربین می پردازیم. دوربین مداربسته آنالوگ به شکل آنالوگ تصاویر را ضبط می کنند و آنگاه تصاویر را به دستگاه DVR ارسال می کند. تصاویر دریافتی به وسیله DVR ارزیابی می شود و به شکل دجیتال درمی آیند. اما در دوربین های مداربسته تحت شبکه، تصاویر به صورت دیجیتالی ضبط شده و آنگاه عکس ها و فیلم های ضبط شده توسط  NVR یا نرم افزار به خصوصی دریافت می گردند.

دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه

تفاوت در قیمت دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

دوربین مداربسته آنالوگ در مقایسه با دروبین مداربسته تحت شبکه ارزانتر هستند. در مورد این سوال که دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه می توان گفت کسانی که به دنبال دوربین مداربسته با قیمت مناسب هستند می توانند دوربین مداربسته آنالوگ را انتخاب کنند. در مورد اینکه دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه می توان گفت تصاویر ضبط شده به وسیله دوربین آنالوگ قابلیت بزرگنمایی زیادی ندارد، اما دوربین های تحت شبکه به جهت استفاده از ساختار دیجیتال برای دریافت تصاویر و بالا بودن تعداد پیکسل های دریافتی از تصاویر می توانید تصاویر باکیفیتی را ضبط کرده و آنها را بزرگنمایی کنید.
تفاوت در کابل کشی دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه: همه دوربین های آنالوگ باید با کابل به دستگاه مرکزی متصل شوند، اما دوربین های تحت شبکه تنها به شبکه متصل می شوند. از مزایای دوربین مداربسته آنالوگ می توان به پهنای باند کم و نصب آسان اشاره کرد. از مزایای دوربین مداربسته تحت شبکه نیز می توان امنیت بالای سیستم، قابلیت تعقیب هوشمند، قابلیت افزایش تعداد دوربین ها و یکپارچه سازی با پشتیبانی از قابلیت ONVIF را نام برد. در پاسخ به سوال دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه می توان گفت با توجه به تفاوت های این دو دورین، افراد می توانند متناسب با نیاز و بودجه خود دوربین مداربسته آنالوگ یا تحت شبکه را انتخاب کنند.

دوربین مداربسته دیجیتال 

دوربین مداربسته دیجیتال که به آن دوربین HD نیز گفته می شود، نسل جدیدی از دوربین های مداربسته هستند که در مقایسه با نوع آنالوگ آن ویژگی های برتری دارند. تفاوت اصلی این دو دوربین مداربسته در روش ارسال اطلاعات آنها می باشد. در دوربین انالوگ اطلاعات به شکل سیگنال های آنالوگ برای دستگاه ضبط و پخش فرستاده می شوند. در دوربین های دیجیتال اطلاعات تحت راهبردهای شبکه برای دستگاه مرکزی فرستاده می شوند. از دیگر ویژگی های دوربین مداربسته دیجیتال می توان به وضوح بالای تصاویر دریافتی، نصب راحت، کنترل از راه دور و زاویه دید وسیع اشاره کرد. 

تشخیص دوربین آنالوگ از دیجیتال

در تشخیص دوربین آنالوگ از دیجیتال، فاکتورهایی مانند کیفیت تصاویر، امنیت ارسال تصاویر، تعمیرات و نگهداری، قابلیت های مخصوصی مانند زوم بر روی تصاویر و گستره دید و غیره موثر است. کیفیت تصاویر دوربین های آنالوگ به دلیل انتقال داده به وسیله کابل (کوآکسیال) و در معرض پارازیت قرار گرفتن پایین تر است کیفیت تصاویر دوربین های آنالوگ 1 مگاپیکسل و دوربین دیجیتال 5 مگاپیکسل است. کسانی که می خواهند تصاویر را از راه دور مشاهده کنند و نمی دانند دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه، باید بگوییم دوربین مداربسته آنالوگ این قابلیت را ندارد، اما در دوربین مداربسته تحت شبکه با استفاده از تجهیزاتی مانند کامپیوتر و تلفن های همراه همواره می توان تصاویر دریافتی از دوربین دیجیتال را مشاهده نمود که این ویژگی مهمترین روش در تشخیص دوربین آنالوگ از دیجیتال است.

دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه

دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه امری است که کاربران زیادی می پرسند دوربین مداربسته تحت شبکه یک دوربین دیجیتال است می تواند تصاویر باکیفیتی را ضبط نموده و روی آن زوم کرد و این قابلیت در تشخیص هویت افراد و اشیاء موجود در تصویر بسیار حائز اهمیت است. دوربین های آنالوگ نمی توانند بر روی فایل های تصویری رمزگذاری کنند و امنیت پایینی دارند و هر فردی قادر است سیگنال های تصویر را دریافت کند و آن را ببیند. اما در دوربین های مداربسته دیجیتال قابلیت رمزگذاری وجود دارد.تعمیرات و نگهداری دوربین های آنالوگ کم هزینه تر از دوربین های دیجیتال می باشد. در زمان خرید دوربین مداربسته دیجیتال باید دقت کنید که این دسته از دوربین ها از لحاظ دامنه دید محدود هستند، اما در دوربین های دیجیتال گستره دید بیشتری درنظر گرفته شده است. از لحاظ طرح، مدل و همچنین اندازه، دوربین های مداربسته آنالوگ متنوع تر از دوربین های دیجیتال هستند.
 
در دنیای کنونی کمتر ساختمانی وجود دارد که صاحب آن به دنبال حفظ امنیت ساختمان باشد، اما دوربین مداربسته نصب نکرده باشد. اما آنچه که ذهن افراد را برای خرید دوربین مداربسته مشغول کرده این است که دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه. دوربین مداربسته آنالوگ نسل قدیمی دوربین مداربسته با مزایایی چون قیمت ارزانتر، پهنای باند کمتر و نصب آسان مورد توجه برخی افراد است. دوربین مداربسته تحت شبکه به دلیل وضوح و کیفیت بالای تصاویر، بزرگنمایی، کنترل از راه دور و بسیاری ویژگی های دیگر می تواند بسیاری از انتظارات کاربر را برآورده کند. پس در پاسخ به اینکه دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه باید گفت این امر به نیاز، بودجه و کاربرد دوربین مداربسته بستگی دارد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب