Loading List Items...

دندان قروچه

47 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز دوشنبه, 13 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دندان قروچه که بسیاری از افراد و متخصصان این کار را ناشی از استرس و اضطراب معرفی می کنند و عمدتا در هنگام خواب کودکان و بزرگسالان این عمل را تکرار می‌کنند، باعث ایجاد یک نوع درد برای ناحیه فک در صورت می شود که این درد به واسطه فشار دادن بیش از حد دندان ها برای روی یکدیگر حاصل می‌شود که البته تنها به این درد نمی توان اشاره کرد؛ چرا که برخی از افراد دردهای بسیار شدیدتری را در ناحیه لثه خود به واسطه انجام این کار احساس می‌کنند. به همین خاطر برای درمان این عادت آسیب زا باید از راه‌کارهای عملی استفاده کرد و هرگونه بی‌توجهی به درمان این عادت زشت می‌تواند باعث آسیب ‌های بیشتری برای ناحیه فک، دندان و البته اعصاب و روان انسان گردد.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : پروتز دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

دندان قروچه که بسیاری از افراد و متخصصان این کار را ناشی از استرس و اضطراب معرفی می کنند و عمدتا در هنگام خواب کودکان و بزرگسالان این عمل را تکرار می‌کنند، باعث ایجاد یک نوع درد برای ناحیه فک در صورت می شود که این درد به واسطه فشار دادن بیش از حد دندان ها برای روی یکدیگر حاصل می‌شود که البته تنها به این درد نمی توان اشاره کرد؛ چرا که برخی از افراد دردهای بسیار شدیدتری را در ناحیه لثه خود به واسطه انجام این کار احساس می‌کنند. به همین خاطر برای درمان این عادت آسیب زا باید از راه‌کارهای عملی استفاده کرد و هرگونه بی‌توجهی به درمان این عادت زشت می‌تواند باعث آسیب ‌های بیشتری برای ناحیه فک، دندان و البته اعصاب و روان انسان گردد.

دندان قروچه

عمدتا افرادی که عادت به دندان قروچه کردن دارند متاسفانه شاید با شکستگی و یا خرابی دندان های خود مواجه شوند و توجه داشته باشیدکه هزینه‌های بالای دندانپزشکی صد در صد باید شما را به فکر درمان و رفع دندان قروچه وا دارد. البته امروزه با استفاده از محافظ دندان به راحتی می‌توان از دندان قروچه جلوگیری به عمل آورد، ولی سعی کنید سبک زندگی خود را تغییر دهید؛ چرا که استرس و اضطراب عامل بسیاری از عادت های بد و بسیاری از بیماری های اعصاب و روان می گردد.

علت دندان قروچه کودکان در خواب

علت دندان قروچه کودکان در خواب

عمدتاً بسیاری از کودکان متاسفانه در خواب با مشکل فشردن شدید دندان روبه‌رو هستند که البته در بیداری نیز عده ای از کودکان به انجام این کار مشغول می‌شوند و باید توجه داشته باشید که دندان قروچه به نوعی به استرس کودک مرتبط می شود اما نکته قابل تأمل این است که شما اگر برای درمان دندان قروچه کودکان در خواب چاره ای نیندیشید کودکان تا بزرگسالی خود با این مسئله و عادت بد دست و پنجه نرم می‌کنند. البته فشردن دندان می تواند در بزرگسالی به مشکلات بسیار بزرگتری مانند شکستگی دندان نیز بیانجامد. شما باید به علت فشردن دندان کودکان در خواب پی ببرید؛ چراکه برخی از کودکان به خاطر نامرتب بودن دندان های خود متاسفانه به انجام دندان قروچه در خواب روی می اورند.

دندان قروچه در کودکان

اما اگر آب بدن کودک تکمیل باشد و یا حتی اگر انگل خاصی در بدن او وجود نداشته باشد، شاید به انجام این کار نپردازد. بسیاری از کودکان به واسطه درد های خاصی که در ناحیه دهان و گوش خود احساس می کنند به ممکن است به صورت ناخودآگاه در خواب دندان قروچه کنند. برای جلوگیری از فشردن دندان‌ها کودکان در خواب به والدین عزیز و دلسوز توصیه می شود که با خواندن یک قصه آرامش بخش و یا خالی کردن ذهن کودک از هر نوع استرس به او کمک کنند تا این عادت زشت را از خود دور کند؛ چرا که دندان قروچه در خواب برای کودکان درد های شدیدی را می‌تواند به وجود آورد که البته در برخی اوقات دندان قروچه در همان سنین کودکی رفع می گردد. اما اگر این عادت به یکی از عادت های بزرگسالی تبدیل شود صد در صد مشکلات زیادی را برای افراد به وجود خواهد آورد.

دندان قروچه در کودکان

این نکته را به خاطر بسپارید که فشردن دندا‌ن‌ها درکودکان باعث می شود تا عضلات صورت آن ها و خصوصا فک دچار دردهای شدید شود و البته در برخی از موارد ممکن است مینای دندان کودکان دچار آسیب جدی گردد. فشردن شدید دندان باعث خرابی دندان و متاسفانه از همان سنین کودکی تورم های شدیدی را در فک پایین برای کودکان ایجاد می‌کند که این آسیب ها تنها به واسطه دندان قروچه به وجود می‌آید و دقت داشته باشید اگر به رفع این عادت بد کودکان اقدام نکنید، ممکن است کودک شما با مشکلات خاص و بزرگ تری گریبان گیر شوند و به همین علت هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید این عادت زشت را کودک ترک کند.

دندان قروچه در خواب

دندان قروچه در خواب

دندان قروچه کردن در خواب ممکن است به خاطر بسیاری از مشکلات تنفسی ایجاد شود که شما باید در صورت احساس هرگونه تنگی نفس و مشکلات خاصی در سیستم تنفسی در ابتدای کار به پزشک مراجعه کنید. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که بسیار عصبی و پرخاشگر هستید بهتر است این نوع اخلاق را از خود دور کنید؛ چرا که هرگونه خشم و اضطراب باعث این کار در خواب می شود اما این مسئله نیز می تواند باعث دندان قروچه کردن ‌در خواب شود که مانند مصرف بسیاری از داروهای ضد افسردگی که به استرس و اضطراب بدن مرتبط می‌شود و در حالت عادی بسیاری از افرادی که به فشردن دندان عادت کرده‌اند، باید از نظر روحی مورد بررسی قرار گیرند که در برخی از شرایط اصولا به خاطر تنش‌های عصبی به این کار عادت می کنند.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص های این رشته مانند: دندانپزشکی عمومی ، دندانپزشکی اطفال ، فوق تخصص دندانپزشکی  را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

 

دندان قروچه

جمع بندی

دندان قروچه عمدتا به خاطر عوامل خاصی بروز پیدا می‌کند که اگر شما دچار سردرد و درد گوش شوید احتمال این که به انجام این کار بپردازید بسیار زیاد است و حتی حساسیت خاصی به گرما و سرما نیز باعث بروز این کار می شود اما در حالت کلی بهتر است که اگر دندان‌های شما با مشکلات خاصی رو به ‌رو هستند، مانند انواع حفره در دندان هر چه سریع تر به پر کردن آن اقدام کنید؛ چرا که پر کردن دندان می‌تواند از دندان قروچه به شکل کاملا عالی جلوگیری به عمل آورد و حتی استفاده از روکش دندان نیز برای آن دسته از افرادی که به این کار عادت کرده‌اند، توصیه می‌شود و سعی کنید در هنگام خواب ذهن آرامی داشته باشید؛ چرا که استرس و اضطراب باعث می شود تا شما به دندان قروچه کردن عادت نمایید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته