کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دلایل ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه

287 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 22 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

علت های ضعیف شدن مکش هود

کثیف شدن فیلتر هود

دلایل ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه میتواند متفاوت باشد. شما با شناختن این دلایل میتوانید از بروز آن ها جلوگیری کنید و یا با رفه آن ها مکش هود را به حالت عادی برگردانید. یکی از رایج ترین دلایل ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه  گذر زمان و استهلاک این محصول است. بروز این مشکل علت خاصی ندارد و منحضر به برند خاصی نیست و معمولا در تمامی هود ها پیش میاید. اما شما با رعایت نکاتی میتوانید این مشکل را بسیار به تعویق بندازید که در ادامه به این نکات اشاره خواهد شد. در برخی دیگر از موارد دلایل ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه بسیار جزئی است که میتوان با گند اقدام کوچک آن را به حالت اولیه بازگرداند. اما در بعضی از موارد ضعیف شدن مکش هود مشکلی پیچیده است که به تنهایی نمیتوان آن را رفع کرد و حتما باید از یک متخصص در این زمینه کمک گرفت. یکی از دلایل ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه میتواند خرابی یکی از قطعات باشد که با تعویض آن قطعه میتوان هود را به حالت آولیه بازگرداند. در ادامه به جزئیات دلایل ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه میپردازیم که شما با دانستن این جزئیات میتوانید از بروز مشکل در هود خود جلوگیری کنید. 

کثیف شدن فیلتر هود

فیلتر هود قطعه ای است که بر سر راه ورودی هود قرار میگیرد و جریان هوا از آن جا وارد هود میشود. این فیلتر ممکن است در گذر زمان انباشته از چربی و یا ذرات بسیار ریز غذا شود. کثیف شدن این فیلتر میتواند باعث شود که عبور و خروج هوا در هود به مشکل بر بخورد. وجود ذرات بسیار ریز غذا و چربی باعث عملکرد ناقص هود میشود. به همین علت است که هود نمیتواند مکش اولیه خود را داشته باشد و در عملکرد آن مشکل ایجاد میشود. برای رفع این مشکل شما باید طبق دفترچه راهنمایی که هود شما داراست این فیلتر را عوض کنید. عوض کردن این فیلتر باعث میشود که راه ورودی هوا به هود شما باز شود و مکش هود شما بدون مشکل انجام شود. باید دقت داشته باشید که تعویض این فیلتر حتما باید طبق دستورات دفترچه راهنما صورت پذیرد و شما هنگام نصب آن حتما باید دقت کافی را داشته باشید. کار تعویض فیلتر هود کار سختی نیست و خود شما نیز میتوانید این کار را انجام داشته باشید. توجه داشته باشید که برای تعویض فیلتر هود خود حتما از فیلتر های با کیفیت استفاده کنید. زیرا استفاده از فیلتر های با کیفیت باعث افزایش کارایی هود شما میشود. البته مشکل در فیلتر هوای هود تنها علتی نیست که باعث اخلال در عملکرد هود مشود. اگر مکش هود شما با تعویض فیلتر به حالت اولیه خود بازنگشت شما باید به دنیال علت های دیگری برای این مشکل باشید که در ادامه به شرح برخی از این مشکلات میپردازیم. 

علت های ضعیف شدن مکش هود

مسدود شدن خروجی هوا 

یکی دیگر از علت هایی که باعث کم شدن مکش هود میشود، مسدود شدن خروجی  هوا است. انسداد خروجی هوا باعث میشود که هوای مکیده شده توسط هود نتواند به راحتی خارج شود و به همین علت است که مکش هود کاهش میابد. انسداد در مسیر خروج هوا باعث میشود که بار اضافی بر هود تحمیل شود و هود بیشتر در معرض استهلاک قرار بگیرد. در صورتی که مکش هود شما کم شد یکی از مواردی که حتما باید آنر ا چک کنید مسیر خروج هوا است. برای اینکه هود شما بهتر کار کند و کم تر در معرض استهلاک قرار بگیرد، بهتر است که هر چند وقت یک بار فیلتر و مسیر هوای آن را چک کنید. 
سخن پایانی
هود یکی از وسایلی است که در آشپزخانه های امروزی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. هود باعث میشود که بوی غذا در خانه شما پخش نشود و شما از بوی غذاهای مختلف آزار نبینید. گاهی مکش هود آشپزخانه کم تر و ضعیف تر میشود. ما در این مقاله دلایل ضعیف شدن مکش هود اشپزخانه را مورد بررسی قرار دادیم و راهکار هایی را برای درست شدن آن ذکر کردیم. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب