کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دلایل ترکیدن باتری خودرو

274 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 03 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای انتخاب باتری مناسب ماشین ها به نکات مختلفی توجه می شود به عنوان مثال به منظور افزایش ایمنی از باتری های جدید خشک استفاده می شود و یا باتری را به گونه ای انتخاب می کنند که توان تولیدی آن کمی بیشتر از نیاز اصلی ماشین باشد. دقت به چنین نکاتی و توجه به مدت طول عمر باتری می تواند ضمن بهره مندی از شرایط بهتر کار ماشین٬ از بروز اتفاقات ناخوشایندی مانند ترکیدن باتری خودرو و یا آسیب های حاصل از آن جلوگیری نماید. در ادامه این متن می خواهیم به شما دلایل ترکیدن باتری خودرو را که در اغلب بیشتر از سایر دلایل موثر هستند را معرفی نماییم. امید است که مورد استفاده شما واقع شود.برای اطلاع از قیمت باتری ماشین و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به وب سایت های خرید باتری ماشین مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری ماشین و موتور خود را انجام دهید.

فیلم ترکیدن باتری ماشین

باتری ماشین نسبت به سایر باتری های مشابه انرژی بیشتری تولید می کند و فرایند های شیمیایی درون آن نیز نسبت به سایر باتری ها به مراتب قوی تر و خطرناک تر می تواند باشد از سوی دیگر این باتری در کنار مخزن بنزین و بخارات قابل اشتعال و به طور کلی سایر قطعات ماشین که هر کدام خود یک انرژی نهفته دارند قرار گرفته است و همین نکته باعث می شود تا ترکیدن این باتری بتواند شرایط هولناکی را ایجاد کند. با توجه به اینکه به چه دلیلی این ترکیدن اتفاق می افتد و در چه بازه زمانی سعی می شود اقدامات امنیتی برای مهار خطر را انجام داد٬ شدت آسیب متفاوت خواهد بود. در اغلب موارد شما شاهد این هستید که با ترکیدن ماشین به طور کامل قسمت کاپوت ماشین آتش می گیرد و اگر به موقع این آتش مهار نشود کل ماشین می تواند منفجر شود و علاوه بر از بین رفتن خود ماشین٬ آسیب های زیادی به محیط و سایر آیتم های موجود وارد شود.

فیلم ترکیدن باتری ماشین

علت داغ شدن باتری اتمی ماشین

هنگامی که باتری ماشین بیش از حد داغ شود علاوه بر به خطر افتادن سلامت باتری احتمال ترکیدن نیز وجود خواهد داشت. داغ شدن باتری خود را با جوش آوردن ماشین٬ مشکل در استارت خوردن و در موارد شدید تر استشمام بوی بدی مانند بوی تخم مرغ گندیده و همین طور دیدن بخارات از سمت ماشین نشان می دهد. دلایل زیادی وجود خواهد داشت مانند استراحت طولانی مدت ماشین در زیر آفتاب٬ هوای بیش از حد گرم بیرون٬ انبار شدن بیش از ۶ ماهه باتری و سولفاته شدن باتری ٬کاهش یافتن میزان آب باتری ٬استفاده از باتری تا بعد از تاریخ انقضای آن و... همگی می توانند برروی داغ شدن بیش از حد باتری تاثیر بگذارند و خطرآفرین باشند.

علت بخار باطری ماشین

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم با داغ شدن بیش از حد باتری ماشین به دلایل مختلف٬ بخاراتی از سوی باتری ماشین دیده می شود که حاصل از به جوش آمدن آب داخل باتری است و در صورتی که سعی برای بهبود نداشته باید با ترکیدن باتری همراه خواهد بود. از دلایل ترکیدن باتری خودرو می توان به برخورد قطبین باتری اشاره نمود که در اثر کثیف شدن سر باتری است و می توان با سرویس به موقع باتری آن را برطرف نمود علاوه بر این ها در صورتی که آب باتری از خانه ای به خانه دیگر نشت پیدا کند می تواند خطر ساز باشد. در صورتی که باتری ماشین به خوبی در جای خود استقرار پیدا نکند و یا سر باتری ها شل باشند و همچنین پایین بودن دور دینام و استفاده طولانی مدت از کولر ماشین همگی می توانند برروی گرم شدن باتری و ترکیدن آن اثر بگذارند.برای خرید باتری یا اطلاع از قیمت باتری می توانید از طریق مغازه های فروش باتری خودرو و موتور سیکلت به صورت حضوری این کار را انجام دهید یا برای خرید اینترنتی باتری می توانید به وب سایت های معتبر خرید آنلاین باتری ماشین و موتور مراجعه کرده و با قیمت مناسب خرید خود را انجام دهید و از اصالت کالا مطمئن شوید .

علت باد کردن باتری ماشین

تورم و یا بادکردن باتری بیشتر در مورد باتری های اسید-سرب مشاهده می شود و دلایل مختلفی مانند مسدود شدن سوراخ های درپوش باتری و عدم تخلیه گاز موجود در باتری٬ طول کشیدن غیر معمول فرایند استارت زدن٬ از دست رفتن آب داخل باتری و خشک شدن الکترولیت٬ بزرگ بودن ویسکوزیته الکترولیت باتری٬ ولکانیزه شدن صفحه باتری و غیره می توانند باعث بروز چنین اتفاقی شوند. بایستی بدانید که یکی از دلایل ترکیدن باتری خودرو همین تورم باتری است چراکه در صورتی که این اتفاق ریشه یابی نشود و تلاشی برای از بین بردن عیب باتری نشود٬ فعالیت باتری مختل شده و می تواند خطر آفرین باشد.

علت داغ شدن باتری اتمی ماشین

جمع بندی

باتری ماشین ها از قطعات مهم ماشین ها هستند که انرژی الکتریکی ماشین را تامین می کنند و انواع مختلف و سطح توان تولید انرژی مختلفی با یکدیگر دارند. ترکیدن باتری ماشین یکی از اتفاقات خطرناک و آسیب زا است. دلایل ترکیدن باتری خودرو و داغ شدن بیش از حد باتری که زمینه ساز این اتفاق هستند بسیار متنوع و متعدد است و افراد می توانند به واسطه دقت به علائم کار ماشین و همین طور انجام سرویس های منظم تا حد زیادی آن ها را برطرف نمایند. دقت در خرید باتری نو و ایمن و همین طور محدود کردن استفاده از باتری تنها در مدت زمان بین فاصله تولید تا انقضای درج شده روی آن بسیار مهم خواهد بود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب