کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن

150 بازدید
درج شده در روز شنبه, 13 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

غبغب یکی از مسائل ژنتیکی است که برای بسیاری از افراد می تواند آزار دهنده باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی امکان آن است که غبغب را تا حدودی از میان برداشت. اما نباید فراموش کرد که ایجاد غبغب به عوامل متعددی مانند سن، رژیم غذایی، ژنتیک و  بستگی دارد و راهکار های متعددی که برای برداشتن آن وجود دارد؛ با توجه به شرایط هرکس می تواند متفاوت باشد. در ادامه این مطلب درباره دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دلایل ایجاد غبغب

عوامل متعددی به شرح زیر می تواند در ایجاد غبغب موثر باشد:
•    سن
با افزایش سن، پوست ممکن است کشسانی خود را از دست بدهد. همین امر می تواند به ایجاد پوست اضافی و شل شده بیانجامد که در نهایت غبغب را ایجاد می کند.
•    رژیم غذایی و وزن:
با اینکه افزایش وزن همیشه باعث ایجاد غبغب نمی شود اما می تواند در آن نقش داشته باشد. رژیم غذایی با کالری های زیاد، غذاهای فرآوری شده و چربی های ناسالم ممکن است افزایش وزن را تحت تاثیر قرار دهند و باعث ایجاد غبغب شوند.
•    ژنتیک
ژن نیز نقش مهمی در توسعه این شرایط دارد. هر فردی که در خانواده خود کشسانی اندک پوست یا غبغب را داشته باشد احتمال ابتلا به آن بیشتر خواهد بود.
•    موقعیت بدنی
موقعیت بدنی ضعیف می تواند عضلات گردن و چانه را ضعیف تر سازد. این شرایط در طول زمان باعث ایجاد غبغب می شود زیرا پوست اطراف، کشسانی خود را از دست می دهند.
•    سن
با افزایش سن، پوست ممکن است کشسانی خود را از دست بدهد. همین امر می تواند به ایجاد پوست اضافی و شل شده بیانجامد که در نهایت غبغب را ایجاد می کند.

دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن

روش ها و راهکارهای برداشتن غبغب

همان طور که اشاره کردیم؛ با پیشرفت تکنولوژی، روش ها مختلفی برای برداشتن غبغب به وجود آمده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:
•    جراحی
جراحی یکی از روش‌های تقریبا قدیمی برای رفع غبغب است. دراین روش، پزشک متخصص یک شکاف کوچک زیر چانه ایجاد کرده و چربی‌ های آن ناحیه را خارج می ‌کند. امروزه با پیشرفت علم و کشف روش ‌های جدید تر وغیرتهاجمی این روش کمتر مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
•    لیفتینگ پوست گردن و زیر چانه
یکی دیگر از روش‌ های رفع غبغب که برای جوان ‌سازی پوست هم انجام می‌ شود، لیفتنگ پوست گردن است. این روش برای افرادی که پوست ناحیه‌ گردنشان چروکیده و افتاده است، بسیار مناسب است.
•    لیپوساکشن غبغب
روش غیرتهاجمی دیگری که برای رفع غبغب انجام می‌ شود،  لیپوساکشن و خارج‌ کردن چربی از ناحیه‌ی غبغب است که با بی ‌حسی موضعی انجام می‌ گیرد. این روش برای کسانی که جنس پوست خوب و محکمی داشته باشند، موفقیت ‌آمیزتر خواهد بود.
•    رفع غبغب با لیزر اسکالپشور
جدیدترین و بهترین روش غیرتهاجمی برای رفع غبغب،  لیزردرمانی است. برای این کار از لیزر اسکالپشور استفاده می ‌شود. اسکالپشور جدیدترین تکنیک و تکنولوژی کشور امریکا برای از بین بردن چربی ‌هایی است که به سختی با ورزش و رژیم از بین می‌ روند. لیزر اسکالپشور برای تناسب اندام و از بین ‌بردن چربی ‌های اضافی هم بسیار کاربرد دارد.
این لیزر با به کمک هندپیس‌ ها با تابش لیزر در نواحى مورد نظر، باعث لیپولیز چربى ‌ها می‌ شود. زمان انجام لیزر اسکالپشور برای رفع غبغب معمولا ۳۰ دقیقه است و به‌صورت سرپایی بدون درد و جراحی است. همچنین پس از انجام عمل شما می‌توانید کار‌های روزانه‌ تان را انجام دهید.
لیزر اسکالپشور نوعی لیزر تخریبی است که با کمک حرارت می ‌تواند سلول ‌های چربی زیر پوست را تجزیه کند. این لیزر به سلول ‌های دیگر بدن آسیبی نمی رساند. زیرا طول موجی دارد که فقط توسط سلول‌های چربی بدن جذب می ‌شود. به علاوه این لیزر حاوی بخشی خنک‌ کننده است که با خنک کردن سطح بیرونی پوست، مانع از سوختن آن می ‌شود. اما خود پرتو لیزری، چربی ‌های غبغب را تا تقریباً 47 درجه سلسیوس گرم می ‌کند و باعث نابودی آن‌ ها می ‌شود.

در دوره نقاهت بعد از لیزر چه کنیم؟

اولین کاری که باید بکنید این است که تمرینات خاصی را به مدت 10 تا 30 دقیقه انجام دهید و مقدار زیادی آب بنوشید تا سلول ‌های چربی از بدن ‌تان دفع شوند. یادتان باشد این کار را باید فوراً پس از درمان انجام دهید. زیرا سلول‌ های چربی حاوی تری ‌گلیسیریدهایی هستند که بعد از متلاشی شدن، این تری‌ گلیسیریدهایشان آزاد شده و طی عمل لیپولیز به گلیسرول و اسیدهای چرب تجزیه می ‌شوند. اما سیستم لنفاوی نمی‌ تواند این دو محصول را دفع کند. پس درمان بی‌ فایده می‌ ماند. پس برای جلوگیری از این مسئله، باید بلافاصله بعد از درمان ورزش کنید تا سیستم لنفاوی مجبور شود چربی‌ هایتان را دفع کند. در غیر این صورت، چربی‌ها توسط بدن بازجذب می ‌شوند و انگار اصلاً لیپولیز انجام نداده‌ اید.

مزایای استفاده از لیزر اسکالپشور برای رفع غبغب

•   ایمن و بدون عوارض جانبى
•   بدون نیاز به جراحى، بیهوشى و بى حسى
•   بدون نیاز به مدت‌زمان ریکاوری
•   کاهش ٢٤٪‌ ضخامت چربى‌ها در هر جلسه تا شش هفته بعد از اسکالپشور
برخی از افراد به دلیل داشتن چانه کوچک و فرم فک که با صورتشان متناسب نیست، به نظر می‌آید که غبغب دارند.. گروه دیگری از افراد زیر چانه خود، تجمع چربی یا پوست اضافی در ناحیه گلو یا زیر چانه دارند. در هر دو صورت ممکن است افراد به دنبال روش هایی برای برداشتن غبغب ها باشند. استفاده از لیزر اسکالپشور، لیپوساکشن و سایر روش ها می توانید از شر غبغب راحت شوید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب