کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن

265 بازدید
درج شده در روز شنبه, 24 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

عوامل موثر در ایجاد غبغب

عومال متعددی باعث به وجود آمدن غبغب میشوند در بررسی دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن  لازم است که دلایل مختلف به وجود آمدن غبغب را با هم مورد بررسی قرار دهیم. یکی از مهم ترین دلایل ایجاد غبعب و تجمع چربی در قسمت زیرین چانه، بالا رفتن سن است. با بالا رفتن سن به صورت طبیعی خاصیت ارتجاعی پوست کم میشود و چربی در زیر قسمت چانه تجمع میابد. با انجام اعمال پیشگیرانه میتوان تا حدی از بروز غبغب در سنین پیری جلوگیری کرد. عامل دیگری که در به وجود آمدن غبغب بسیار تاثیر گذار است، اضافه وزن است. اضافه وزن باعث میشود که چربی در قسمت زیرین چانه تجمع یابد و باعث ایجاد غبغب شود. همچنین رژیم های غذایی که دارای چربی و نشاسته زیادی هستند نیز در تشکیل غبغب تاثیر گذار هستند. عامل دیگری که در ایجاد غبغب میتواند تاثیر گذار باشد، عوامل ژنیتیکی است. برخی از افراد دارای ژنتیکی هستند که باعث میشود که چربی در قسمت چانه آن ها تجمع بیابد. این افراد نیز میتواند با انجام برخی از پیشگیری ها از بروز غبغب جلوگیری کنند. عامل دیگری که میتواند در به وجو آمدن غبغب تاثیر گذار باشد، حالت نشستن افراد است. نشستن غیر اصولی میتواند باعث ضعیف شدن عضلات چانه و گردن شود. ضعیف شدن این عضلات میتواند باعث آویزان شدنشان شود. در ادامه این مقاله و بررسی دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن به راه های موثر جلوگیری از ایجاد غبغب میپردازیم.

ورزش کردن

در ادامه بررسی دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن قرار است راه هایی برای جلوگیری از ایجاد غبغب و رفع آن مورد بررسی قرار دهیم. اولین راه پیشگیری و رفع غبغب ورزش کردن است. ورزش هایی که میتوانند باعث قوی تر شدن عضلات چانه و گردن شوند در رفع غبغب میتوانند بسیار موثر باشند. تمرینات مربوط به قوی تر شدن عضلات چانه و گردن معمولا تمرینات سختی نیستند و اکثر افراد به راحتی ان ها را انجام میدهند. برای انجام این ورزش ها لازم است که در ابتدا گردن خود را گرم کنید که از بروز هرگونه گرفتگی گردن جلوگیری کنید.  برای گرم کردن گردن چند بار به آرامی گردنتان را عقب جلو کنید و سعی کنید چند نیم دایره با گردنتان بکشید. سپس سعس کنید که چند بار فکتان را جلو عقب کنید. سپس برای انجام ورزش های مربوط به قوی شدن عضلات گردن به صورت صاف بر روی یک صندلی بنشینید و سرتان را به سمت عقب برده و سقف را تماشا کنید. در همین حالت سعی کنید لب هایتان را به حالت سوت زدن در بیاورید و سپس لب هایتان را جمع کنید. با جمع کردن لب ها باید در قسمت گردنتان احساس کشیدگی کنید. این حرکات را باید چندین بار تکرار کنید تا بعد از گذشت مدتی احساس کنید که غبغبتان در حال بهبود است. در ادامه به بررسی بیشتر دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در ایجاد غبغب

استفاده از ماسک های صورت 

یکی دیگر از راه های رفع غبغب که لازم است در ادامه بررسی دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن به آن بپردازیم استفاده از ماسک های صورت مختلف است. امروزه ماسک های صورت زیادی وجود دارند که باعث سفت تر شدن پوست صورت و عضلات صورت میشوند. استفاده از این ماسک ها باعث میشود که از بروز غبغب پیشگیری شود و تا حدی نیز بر کم شدن غبغب تاثیر دارند. شما میتوانید برای پیشگیری از بروز غبغب از ماسک های چای سبز و گلیسیرین استفاده کنید.

عمل جراحی

در ادامه بررسی دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن لازم است که به عمل جراحی برای از بین بردن غبغب اشاره کرد. زمانی که غبغب ایجاد شده بیشتر از حد معمول باشد، راه های پیشگیری مانند ورزش کردن کم تر بر روی آن جواب خواهد داد. در این مواقع افراد میتوانند از عمل جراحی برای از بین بردن غبغب خود استفاده کنند. عمل جراحی تاثیر سریع و بسیار زیادی در از بین بردن غبغب دارد. 

سخن پایانی
زمانی که در قسمت پائینی چانه چربی تجمع میابد و باعث بزرگ شدن این قسمت میشود، اصطلاحا گفته میشود که غبغب ایجاد شده است. معمولا غبغب چیز خوشایندی نیست و اکثر افراد به دنبال از بین بردن آن هستند. در این مقاله به بررسی دلایل ایجاد غبغب و راهکار هایی برای رفع آن پرداختیم. اگر شما هم جزو کسانی هستید که از غبغب خود رنج میبرید میتوانید با استفاده از راهکار های گفته شده در مقاله به رفع آن بپردازید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب