کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دشت میشان همدان

258 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 22 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 این دشت در مجاورت قله ایران یعنی الوند واقع شده است و یکی از زیبا ترین و گسترده ترین دشت ها به حساب می آید. چمنزار های کوچک زرد رنگ یکدست و در فصل زمستان پوشیده از برف و یخ زیبایی طبیعت را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارد و با مساحت یک هکتاری لازم نیست تا شما یک کوهپیمایی سنگین را در نظر بگیرید. گنجنامه و کتیبه تاریخ هخامنشی نیز از جمله جاذبه‌های اصلی دشت میشان در همدان است.

کوهپیمایی نیمه سنگین دشت میشان همدان

جاذبه های گردشگری همدان

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد کوهپیمایی در دشت میشان همدان را دارید از لوازم مناسب سفر به درستی استفاده کنید؛ چرا که کوهپیمایی نیمه سنگین آن باعث می شود تا شما از کفش های مناسب و یک لباس قابل قبول استفاده کنید، تا در طی کوهپیمایی و لذت بردن از دشت ها بتوانید بدون هیچ مشکل و دغدغه ای از جاذبه‌های طبیعی این دشت بهره مند شوید و استان همدان یکی از استان های بسیار قدیمی محسوب می‌شود که می‌تواند طبیعت گردی را به بهترین شکل ممکن در این دشت به شما هدیه دهد.
 باغ ها و درختان بلند هر کدام در فصل های خاص می تواند زیبایی قابل قبولی را به نمایش بگذارد، که در این بین کتیبه باستانی گنجنامه یکی از قابل قبول ترین قسمت های دشت میشان همدان است که این کتیبه به دوره داریوش و خشایارشاه مربوط است و قدمتی چندین هزار ساله دارد که توانسته به قدیمی بودن این منطقه اشاره واضحی داشته باشد.

دشت های مرتبط به دست میشان همدان

زمانی که شما از دشت میشان همدان دیدن می کنید ۲ پناهگاه را می توانید برای پذیرایی و استراحت خود در نظر بگیرید. این گونه است که با کمی استراحت می‌توانید قوای اصلی خود را به دست آورده و به یک کوهپیمایی نیمه سنگین ادامه دهید. تله کابین بسیار خاص با نمای زیبا دره وجود دارد که در روزهای ابری نیز می توانید به راحتی با تله کابین از کوهستان عبور کنید. کوهستان الوند در دشت میشان همدان زیبایی خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارد. شما می توانید از دشت های کوچک دیگری مانند دره مراد بیگ، دره حیدریه، دره گوساله، چمن شاه نظر و ... نیز دیدن کنید. هر کدام از این دره ها زیبایی متفاوت و قابل قبول خود را به نمایش می گذارد.

بهترین زمان برای بازدید از دشت میشان همدان

اگر به دنبال بهترین زمان برای بازدید از دشت میشان همدان هستید ما به شما توصیه می کنیم که فصل تابستان و بهار را برای این کار در نظر بگیرید؛ چرا آب و هوای این دو فصل می‌تواند به شما کمک کند تا از این منطقه گردشگری به نحو احسن استفاده کنید؛ بهاره دشت میشان همدان یکی از سرزنده ترین فصل هایی است که شما می توانید به آن توجه ویژه داشته باشید و زیبایی های آن بدون اغراق با هیچ فصلی قابل مقایسه نیست؛ چرا که از اوایل بهار تا اواسط تابستان و حتی مهر و آبان بسیاری از افراد از این دشت فوق العاده دیدن می کنند و شما چنانچه از تهران قصد دسترسی به این دشت را داشته باشید می توانید ۴ ساعت رانندگی را از تهران به سمت همدان در نظر بگیرید.

دشت میشان همدان

دلیل اهمیت دشت میشان همدان چیست؟

دشت میشان همدان که عشایر برای ییلاق در آن سکونت داشته اند، به واسطه مرتفع بودن خود و همچنین شیوه خاصی که دارد می‌تواند چشم انداز بسیار زیبای خود را به نمایش بگذارد. سرتاسر این دشت پوشیده است و صد در صد برای کوهنوردی بسیار گزینه مناسبی محسوب می شود که تخت نادر یکی از دشت های مرتبط آن است وتقریبا با مساحت یک نیم هکتار با یک شیب ملایم و پوشش فوق العاده گیاهی می تواند زیبایی این دست را تکمیل کند، وجود دشت های کوچکتر انسجام و زیبایی فوق العاده ای را به جذابیت های اصلی دشت هدیه می دهد و به همین دلیل است که یکی از پرطرفدارترین مراکز گردشگری ایران به شمار می‌آید. استان همدان که در غرب کشور واقع شده است را شما بخاطر ارتفاعات آن احتمالا بسیار می شناسید، اما دشت های فوق العاده ای که به صورت تراکمی و فرسایشی هستند هر کدام زیبایی خاص خود را به نمایش می گذارد که در این بین، آب و هوا آن کاملا تحت تاثیر جو جغرافیایی قرار می‌گیرد به گونه ای که شما زمستان های استان همدان را باید یک زمستان  فوق العاده سرد، پر برف و باران در نظر بگیرید.
سخن پایانی
دشت میشان همدان یکی از دشت های فوق العاده استان همدان است که به خاطر نزدیکی به قله مرتفع و با صلابت الوند شما می توانید کوهپیمایی نیمه سنگینی را در نظر داشته باشید و با وجود کتیبه گنجنامه به اهمیت و قدمت دیرینه آن پی ببرید. این دشت جزء جاذبه‌های طبیعی و گردشگری ایران است که توانسته بسیاری از گردشگران را به راحتی به سمت خود جذب کند. ما در این مقاله سعی کردیم جاذبه های این دشت بینظیر را به زیباترین شکل ممکن برای شما بازگو کنیم تا شما قادر باشید یکی از انتخاب های اصلی خود را دیدن از این دشت در نظر بگیرید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب