کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دستگاه کنترل تردد

293 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 04 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بهترین دستگاه کنترل تردد

برای انتخاب و مشخص کردن بهترین دستگاه کنترل تردد لازم است تا نکاتی را در نظر بگیرید.

سطح امنیتی دستگاه

بسته به اینکه برای چه مکانی از دستگاه کنترل تردد استفاده می‌کنید؛ سطح امنیتی آن نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال در مکان های عمومی و نظامی لازم است تا عملکرد این دستگاه ها متفاوت باشد.

نوع سخت افزار

نوع سخت افزار نیز در کیفیت و کارایی دستگاه اثر گذار است. برای مثال برخی از سخت افزارها هستند که به برخی پرسنل اجازه می‌دهد تا به مکان خاصی دسترسی پیدا کنند و یا مانع ورود افراد دیگر به آنجا شود.

میزان سازگاری با سیستم ها

این مورد بسیار مهم است، چراکه دستگاه مورد نظر با سایر دستگاه ها و سیستم ها محل مطابقت داشته باشد.

دستگاه کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد آسانسور

در برخی از ساختمان های اداری و مسکونی مشاهده می‌شود که آسانسورها خیلی سریع مستهلک شده و یا خراب می‌شوند. علت آن نیز استفاده بیش از حد از آسانسور و رفت و آمد افراد ناشناس است. به همین دلیل کنترل تردد می‌تواند از کمک بزرگی به ساکنان کرده و امنیت را نیز بالا ببرد. برای حل این مشکل از دستگاه کنترل تردد آسانسور استفاده شده و تنها به افرادی که اجازه تردد دارند امکان استفاده از آسانسور را خواهند داد.

این دستگاه ها به چند حالت کارتی، تگ، رمز، اثر انگشت و... بوده و در کنار کلیدهای طبقات قرار دارد و بوسیله‌ی آن آن کنترل رفت و آمد میسر خواهد شد. دستگاه کنترل تردد آسانسور در ساختمان های دارای کاربرد مسکونی و اداری می‌توان استفاده از آسانسور را محدود به ساکنین نمود. در ساختمان های اداری می‌توان یک یا چندین آسانسور را محدود به پرسنل خاص نمود.اگر قصد نصب دوربین مخفی کوچک در منزل دارید می توانید از طریق وب سایت های تخصصی فروش دوربین مداربسته معتبر قیمت دوربین مداربسته را مشاهده کنید و انواع دوربین با قابلیت ها و برند های مختلف مانند: دوربین مداربسته سیمکارت خور ، دوربین مداربسته لامپی ، دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مدار بسته مخفی ، دوربین تحت شبکه ، و...  خرید خود را انجام دهید همچنین برخی دیگر از وب سایت ها خدمات نصب دوربین مداربسته را انجام میدهند و می توانید کار نصب دوربین های خود را به این وب سایت ها بسپارید.

دستگاه کنترل تردد خودرو

امروزه برای بالابردن امنیت در ساختمان های اداری و تجاری، گرفتن عوارض در پارکینگ ها و کنترل تردد خودروها در مکان های نظامی و فرود گاه ها و... از دستگاه کنترل تردد خودرو استفاده می‌شود. این سیسیتم ها معمولا دارای سه نوع هستند.

کنترل تردد خودرو برد کوتاه

معمولا در پارکینگ ها از این نوع استفاده می‌شود. این سیستم شامل یک کارت خوان بدون تماس، نرم افزار کنترل تردد خودرو و کارت بوده و زمانی که خودرو وارد پارکینگ شد، به راننده یک کارت داده می‌شود تا زمانی که خارج شود را کنترل کرده و تعرفه مالی برای آن مشخص گردد.

کنترل تردد خودرو با تگ های برد بلند

این سیستم به صورت اتوماتیک عمل کرده و نیازی به کاربر و یا نگهبان ندارد. روش آن نیز به این  شکل است که یک تگ بر روی شیشه هر خودرو نصب می‌شود.  تگ مورد نظر توسط آنتن خوانده شده و به کنترل‌گر و کامپیوتر ارسال خواهد شد و اطلاعات توسط کامپیوتر پردازش می‌گردد؛ سپس در کسری از زمان اعلام می‌کند که راننده مجاز به خروج است یا خیر.

کنترل تردد پلاک خوان

همان طور که از نام آن مشخص است، این سیستم بوسیله‌ی دوربین ها کار خواهد کرد. زمانی که خودرو از جلوی دوربین تردد می‌کند؛ عکس پلاک آن گرفته شده و همزمان چک می‌شود که این خودرو می‌توان عبور کند یا نه.

سیستم کنترل تردد با اثر انگشت

این سیستم معمولا در ارگان های اداری و دولتی برای ثبت ورود و خروج افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. اثر انگشت یکی از ویژگی های منحصر به فرد هر شخصی بوده و بوسیله‌ی آن به راحتی می‌توان تردد افراد را کنترل کرد. در برخی از مکان ها نیاز است تا نحوه دسترسی افراد به قسمت های مختلف کنترل گردد، سیستم کنترل تردد با اثر انگشت این امکان را به مدیران می‌دهد تا امنیت این مکان ها را بدین وسیله برقرار نمایند.

دستگاه کنترل تردد آسانسور

دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره

این دستگاه، یکی از انواع سیستم هایی است که رفت و آمد را از طریق اسکن چهره افراد کنترل می‌کند. ویژگی خاص این دستگاه در احراز هویت افراد، ساعات ورود و خروج، میزان کسر کار، اضافه کار، ماموریت و غیبت پرسنل است؛ که توسط دستگاه ثبت و مشخص می‌شود. از دیگر مزیت های آن به امنیت فوق العاده بالا اشاره کرد که به هیچ عنوان نمی‌توان از تقلب برای ثبت در آن استفاده کرد. همچنین این سیستم قابلیت این را دارد که کلیه ترددها را به صورت اتوماتیک ثبت کند. از طرفی نیز قادر خواهد بود تا عملیات لمسی و دستی را حذف کند.

جمع بندی

با گسترش روز افزون جمعیت و افزایش تردد افراد در مکان های مختلف، استفاده از دستگاه های کنترل تردد نیز بیشتر شده است. دلایل مختلفی برای استفاده از این سیستم ها وجود دارد که مهمترین آن افزایش امنیت می‌باشد. آنچه که در این مقاله گفته شد با هدف آشنایی بیشتر شما با این وسیله و انواع آن بود. شما با مطالعه‌ آن می‌توانید نسبت به خرید دستگاه کنترل تردد اقدام کنید.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب