کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دریاچه چورت

267 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مشخصات دریاچه 

دریاچه چورت با وسعتی به حدود 2.5 هکتار در نزدیکی روستای چورت قرار دارد که در واقع وجه تسمیه آن نیز می باشد. علاوه بر قرارگیری در میان انبوه درختان، نحوه شکل گیری دریاچه بر شگفتی آن افزوده است. به گفته ی اهالی منطقه بعد از زلزله سال ۱۳۱۸، رانش زمین مسیر چشمه کنار دریاچه را بست و موجب شکل گیری دریاچه ای زیبا در شیب تند دره شده است. عمق و ابعاد دریاچه تحت تاثیر میزان بارندگی در فصول مختلف سال تغییر می کند، اما شکل هندسی آن با طول 380 و عرض140 متر به صورت بیضی است. از سال 1389 این دریاچه را به عنوان یکی از جاذبه  های اصلی منطقه می¬شناسند.

دیدنی ها و تفریحات دریاچه چورت

در سفر به چورت می توانید تفریحات متعددی داشته باشید و برای دیدنی ها و تفریحات آن برنامه ریزی کنید. از تفریحات خوبی که در دریاچه ی چورت فرصت لذت بردن از آن را دارید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درختان میان دریاچه

در تابستان  ها و زمانی که میزان آب دریاچه کاهش می یابد، تنه های درختان که قبلا در موقعیت دریاچه بوده¬اند و به زیر آب رفته اند، پدیدار می شوند که یکی از دلایل شهرت دریاچه چورت است و تصویری شگفت انگیز می سازد.

دریاچه جورت

ماهیگیری

اگر به ماهیگیری علاقه مند هستید و ابزار آن را دارید در سفر به چورت می توانید از لذت این تفریح سود ببرید. البته وجود ماهی در این دریاچه را به دو عامل نسبت می دهند؛ یکی رهاسازی توسط افراد و دیگری جابجایی تخم ماهی ها توسط پرندگان. 

قایق سواری

امکانات قایق سواری در دریاچه وجود ندارد اما گاها مردم قایق های خود را به آب می اندارند و بر آب های آرام این دریاچه ی زیبا قایق سواری می کنند.

منظره ای غرق در مه

یکی از مناظر شگفت انگیز در دریاچه چورت رقص مه بر دریاچه است. این تصویر بسیار حیرت انگیز اگر در تابستان باشد و تنه درختان از آب بیرون آمده باشند برای همیشه در یادتان خواهد ماند.

پیاده روی در قلب جنگل

از آنجا که دریاچه در میان یک دره واقع شده که  اطراف آن را انبوه درختانی کهن محاصره کرده¬اند می-توانید برای پیاده¬روی به دل این جنگل بزنید و محصور منظره¬های طبیعت آن شوید.

آفرود

اگر به آفرود علاقه مندید و به دنبال تجربه های خارق العاده هستید جاده ی خاکی زیبای منتهی به دریاچه، که از میان جنگل و انبوه درختان می گذرد بهانه  خوبی برای سفر به آنجا می¬باشد. 

شنا در دریاچه ممنوع است

شنا در دریاچه به سبب بوته ها و گیاهان کف دریاچه، بسیار خطرناک است و ممکن است باعث گیر افتادن شما در آب شود. بنابراین فکر شنا کردن در آنجا را از سر بیرون کنید و به تفریحات دیگری بپردازید و از آن لذت ببرید. 

پیک نیک و عکاسی

بعد از پشت سر گذاشتن مسیر سخت منتهی به دریاچه می توانید ساعاتی را در کنار دریاچه به پیک نیک بگذرانید و با وجود این همه زیبایی سوژه های عکاسی فوق¬العاده¬ای کسب کنید.

موقعیت جغرافیایی دریاچه جورت

زمان مناسب برای سفر به دریاچه چورت

مسیر کوهستانی و پیچ در پیچ منتهی به دریاچه، با درختان انبوه در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد اما بهترین زمان سفر بهار، اواسط تابستان و اوایل پاییز است. که هم آب و هوای خوبی دارد اما مسیر رسیدن به دریاچه بهتر است. البته دریاچه در فصل زمستان هم زیبایی منحصر بفردی دارد اما دسترسی به آن در این فصل دشوار خواهد بود. 

مسیر رسیدن به دریاچه چورت 

برای رسیدن  به دریاچه می¬توان از چندین مسیر عبور کرد:
1.     یکی از راه¬های دسترسی عبور از  جاده ساری- کیاسراست. این مسیر از سمت تهران 350 کیلومتر فاصله دارد. بعد از ورود به روستای چورت، مسیر خاکی به فاصله ی 10 کیلومتر باید طی شود تا به دریاچه برسید.
2.    مسیر از طرف ساری باید فاصله ی 23 کیلومتر را طی کرد  و وارد روستای تاکام شد. سپس 19 کیلومتر را به سمت شرق طی کنید تا به ورودی جاده برسید. بعد از طی کردن 15 کیلومتر به روستای چورت خواهید رسید.
3.    برای مسیر از طرف سمنان، ابتدا باید با طی کردن 25 کیلومتر به طرف شمال و رسیدن به شهمیرزاد، مسیر جاده را به طرف ساری تا حدود 150 کیلومتر ، سپس از فولاد محله و کیاسر  گذر کنید به ورودی جاده روستای چورت خواهد رسید. حال  با گذراندن 15 کیلومتر به روستا رسیده و باید جاده خاکی را تا دریاچه طی کنید.

اقامت و امکانات رفاهی 

در مسیر دریاچه امکاناتی از قبیل سرویس بهداشتی وجود دارد اما امکانات رفاهی مانند مغازه و سرویس بهداشتی در نزدیک دریاچه تعبیه نشده است. و برای اسکان و استراحت در روستای چورت می‌توان ویلاهای اقامتی و خانه کرایه کرد یا اینکه در صورت علاقه کنار دریاچه چادر برپا کرد. همچنین به دلیل فاصله دو ساعته تا ساری هتل¬های مانند،
•    هتل سالارده  
•    هتل آپارتمان قربانی
•    هتل زرین
•    هتل سمنگان
•    هتل پارسیان آزادی از گزینه¬ های مناسب می¬باشند.

جمع  بندی
در این مقاله سعی کردیم تا به صورت مختصر و جامع دریاچه چورت را به شما معرفی کنیم. بنابراین اگر قصد گذراندن اوقاتی آرام را در محیطی بکر و شگفت انگیز دارید این دریاچه انتخاب مناسبی برای شماست. البته در نزدیکی دریاچه مکان های دیدنی دیگری از قبیل روستای چورت،جنگل کیاسر، چشمه های باداب سورت، دریاچه الندان، سد سلیمان تنگه و الندان وجود دارد که می¬تواند از آنها نیز لذت برد.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب