کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دریاچه ارواح نوشهر

275 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 11 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 موقعیت جغرافیایی دریاچه ارواح مازندران

دریاچه وهم آلود ارواح نوشهر در حد فاصل دو شهر نور و نوشهر واقع شده است. این منطقه در 47 کیلومتری نوشهر و نزدیک روستای «صلاح الدین کلا» است. برای رسیدن به دریاچه باید به جاده رویان بروید و به سمت روستای «بلده» حرکت کنید. منطقه دریاچه ارواح در ارتفاعات جنگلی واقع شده است. در اطراف دریاچه ممرز فضایی وهم انگیز همراه با مه و آب باتلاقی و درختانی که از قسمت میانی شکسته شده اند قرار دارد. طول دریاچه ارواح در حدود 700 متر و عرض آن 300 متر است.    
دریاچه ارواح و اطراف آن به عنوان یک منطقه حفاظت شده است و جهت عبور از منطقه نگهبانی باید مجوز داشته باشید. لازم به ذکر است که به جز در شرایط خاص جوی به همه گردشگران اجازه ورود به منطقه داده می شود. 

دریاچه ارواح نوشهر

آیا صدای ارواح در اطراف دریاچه شنیده می شود؟

کسانی که جهت گردشگری به این منطقه می روند در هنگام سکوت صدای جانوران و پرندگان را می شنوند. جانوران مختلف و پرندگان گوناگونی که در جنگل های اطراف زندگی می کنند فضای این منطقه را زیباتر می کنند. اطراف دریاچه ممرز یکی از دست نخورده ترین جنگل های هیرکانی در شمال ایران به شمار می آید. به همین جهت این مناطق زیستگاه های خوبی برای جانوران و پرندگان محسوب می شوند. 

چرا نام این دریاچه ارواح است؟

اغلب مسافران و گردشگران با شنیدن نام دریاچه ارواح نوشهر مدتی به تفکر فرو می روند که آیا بازدید از این منطقه امر خطرناکی است! ولی با شنیدن ماجرای این نامگذاری ترس ها برطرف می شود. بومیان محلی این نام را با مشاهده تنه های شکسته درختان خارج از دریاچه و مه فراگیر و آب باتلاقی به این دریاچه داده اند. این مناظر انسان را به یاد صحنه های ترسناک فیلم های مختلف می اندازد. این نامگذاری خلاقانه موجب جلب نظر اغلب توریست ها و مسافران می شود. شانس مشاهده این تصاویر وهم آلود و جالب در ساعات اولیه روز و اوایل فصل بهار بسیار زیاد است. زیرا ساعات میانی روز شدت مه کاهش می یابد. البته در فصول سرد سال مه فراگیری در تمام طول روز حکمفرما است و این موجب جذابیت منطقه دریاچه ممرز نوشهر است. لازم است بگوییم که علت نامگذاری ارواح صرفا به دلیل نشانه های موجود در طبیعت است و ریشه ای در خرافات ندارد. به این دریاچه «تالاب ارواح» نیز گفته می شود. 

موقعیت جغرافیایی دریاچه ارواح مازندران

پوشش حیوانی دریاچه ارواح نوشهر

همانطور که گفتیم در اطراف دریاچه ارواح نوشهر جنگل های بکر و دست نخورده مناسب و خوبی جهت زندگی جانوران و حیوانات وجود دارد. این جنگل ها در واقع پناهگاه های حیوانات وحشی و جانوران گوناگون است. در دریاچه نیز جانوران آبزی مختلفی نظیر: ماهی ها، وزغ ها و مارهای آبی زندگی می کنند. در مواقع سرد سال حیوانات وحشی به اطراف دریاچه ممرز می آیند و در آنجا پناه می گیرند. کسانی که فصول سرد سال در اطراف دریاچه قدم می زنند باید خطر رویارویی با روباه، گراز و سگ های وحشی را نیز در نظر داشته باشند. 

تفریحات گوناگون در منطقه دریاچه ممرز مازندران

یکی از بهترین تفریحاتی که گردشگران در این منطقه دارند، قدم زدن و پیاده روی است. البته چنانچه گفتیم این تفریح در هنگام فصل سرما به دلیل وجود حیوانات وحشی امری خطرناک و رعب آور است. اما شما می توانید به صورت دسته جمعی و کمی با فاصله از دریاچه ارواح نوشهر به قدم زدن بپردازید. در میان جنگل و جاده های پر پیچ و خم آن نیز مکان مناسبی برای آفرود سواری است. عکاسی و نقاشی از مناظر بکر و زیبای این منطقه نیز برای علاقمندان و هنرمندان جذابیت های فراوانی دارد. 
پیک نیک رفتن و کمپ زدن با دوستان و خانواده در مکان های سرسبز و باطراوت منطقه دریاچه یکی از خاطره های خوب شما را به وجود می آورد. لازم به ذکر است که اگر برای پیک نیک به اطراف دریاچه ارواح می روید باید تمام وسایل مورد نیاز را همراه داشته باشید زیرا در این منطقه هیچ گونه امکانات رفاهی وجود ندارد. 

زمان مناسب برای سفر به دریاچه ارواح 

طبیعت بکر و زیبای شمال ایران در تمام فصول سال از جذابیت های فراوانی برخوردار است. اما لازم است یادآور شویم که در هنگام بارش برف و باران دسترسی به دریاچه سخت می شود زیرا با مسیری لغزنده و گلی روبه رو می شوید. برای بازدید از این منطقه در فصل سرما حتما تجهیزاتی مانند: چکمه های بلند و لباس های گرم و مناسب همراه ببرید. تردد در مسیر این منطقه با اتومبیل های غیر مجهز امکان پذیر نیست بنابراین با خودروهای مجهز به این منطقه بروید.

جمع بندی
دریاچه ارواح نوشهر یکی از مناطق زیبا و بکر استان مازندران است. این دریاچه با مه گسترده و تنه های شکسته درختان خارج شده از آب به یک منطقه وهم آلود تبدیل می شود. جانوران گوناگون و پرندگان مختلفی در این منطقه زندگی می کنند و یکی از مناطق حافظت شده کشور محسوب می شوند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب