کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

دروس پزشکی

566 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 11 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پزشکی و دندانپزشکی دو رشته دانشگاهی پرطرفدار و محبوب هستند. این رشته ها به سبب آینده شغلی خوبی که دارند، مورد اقبال اغلب داوطلبان رشته علوم تجربی هستند. دروس پزشکی این رشته ها در ابتدای دروه تحصیل مشترک بوده و دانشجویان باید همه آن دروس را با موفقیت بگذرانند. اغلب دروس ترم های اول پزشکی و دندانپزشکی نظری بوده و در دانشگاه ها تدریس می شود. ما در این نوشتار می خواهیم درباره دروس پزشکی به خصوص ترم اول دندانپزشکی و درصد دروس برای قبولی دانشگاه آزاد این رشته صحبت کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

دروس پزشکی

دندانپزشک کیست؟

شاید برخی از مردم دندانسازی را با دندانپزشکی یکی دانسته و گمان کنند که یک دندانپزشک همان کارهای دندانسازی را انجام می دهد. اما این تصوری اشتباه و نادرست است. رشته دندانسازی یا پروتز دندانی یک رشته مستقل دانشگاهی است که دوره آن چهار سال بوده و صرفا در امر ساختن دندان های ثابت و متحرک فعالیت می کنند و کار درمانی را روی بیماران انجام نمی دهند. اما دانشجویان دندانپزشکی باید یک دوره شش ساله را با کسب نمره قبولی در دروس علوم پایه و تخصصی بگذرانند و دوره تحصیل آنان با ارائه رساله تحصیلی دندانپزشکی به پایان می رسد. وظیفه اصلی دندانپزشکان تشخیص و درمان بیماری های مربوط به دهان و دندان است که البته این افراد در صورت لزوم در مورد پیشگیری و بهداشت دهان و دندان نیز بیماران خود را آموزش می دهند. با مراجعه به دندانپزشک بسیاری از بیماری های دهان و دندان در مراحل اولیه تشخیص داده شده و از پیشرفت آنها جلوگیری می شود.
 

دروس ترم اول دندانپزشکی

دروس ترم اول دندانپزشکی

چنانچه گفتیم دروس پزشکی و دندانپزشکی در ترم های اول هر دو رشته یکسان بوده و دانشجویان باید این دروس را با موفقیت بگذرانند. به عبارت دیگر می توان گفت که دروس دندانپزشکی به دو دوره دو ساله و چهار ساله تقسیم می شود. که دو سال اول شامل دروس علوم پایه است مانند فیزیولوژی، ژنتیک، میکروب شناسی، آناتومی، بیوشیمی، پاتولوژی و بافت شناسی. دانشجویان باید واحدهای درسی علوم پایه را در طول مدت دو سال گذرانده و پس از کسب نمره قبولی از این دروس در امتحان سراسری علوم پایه، وارد دوره چهار ساله تخصصی دندانپزشکی شوند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

دروس تخصصی دندانپزشکی

دروس تخصصی دندانپزشکی

دانشجویان رشته دندانپزشکی در دروه تخصصی خود واحدهای درسی مختلفی را می گذرانند. برخی از این دروس اختصاصی عبارتند از: پریودنتولوژی، پروتزهای متحرک فک و صورت، اندودنتیکس، بیماری های دهان و دندان، دندانپزشکی کودکان، ترمیمی و مواد دندانی، رادیولوژی دهان و فک و صورت، ارتودنسی. دانشجویان دندانپزشکی بعد از گذراندن با موفقیت دوره چهار ساله تخصصی خود و ارائه رساله تحصیلی می توانند به عنوان یک دندانپزشک عمومی فعالیت کنند.

درصد دروس برای قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد

برای قبولی در رشته دندانپزشکی باید در کنکور علوم تجربی شرکت کنید. بهتر است بدانید که در دانشگاه های کشور در رشته های دکترای پزشکی، پذیرش دانشجوی بدون کنکور وجود ندارند. بنابراین شما حتما باید در کنکور سراسری شرکت کرده و با کسب رتبه بالا بتوانید در رشته دندانپزشکی قبول شوید. چند سالی است که داوطلبان رشته دندانپزشکی از پزشکی بیشتر شده که شاید این به دلیل درآمد بالای دندانپزشکان باشد.
شاید برخی گمان کنند که برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد نیازی به کسب رتبه بالا نیست. در صورتی که این تصوری اشتباه است و در بسیاری از مواقع رتبه های برتر دانشگاه ترجیح می دهند که در دانشگاه آزاد تحصیل کنند. دانشگاه آزاد شهرهای بزرگ مانند تهران به دلیل امکانات بالا و بهره گیری از اساتید خوب مورد اقبال اغلب دانشجویان هستند. بنابراین درصد دروس برای قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد باید بالا باشد. درصد دروس برای قبولی دندانپزشکی در سال های گذشته به این قرار بوده است: درس ریاضی بین 40 تا 50 درصد، درس زیست شناسی بین 30 تا 60 درصد، فیزیک بین 35 تا 60 درصد و درس شیمی بین 25 تا 50 درصد. همانطور که مشاهد می کنید باید درصد بالایی را در دروس تخصصی کنکور سراسری تجربی برای قبولی در رشته دندانپزشکی کسب کنید. شما می توانید رتبه آخرین فرد قبول در این رشته را از طریق سایت سازمان سنجش مشاهده کنید. مشاهده کارنامه های پذیرفته شدگان سال های گذشته می تواند به شما در انتخاب رشته درست و منطقی راهنمایی کند.

آینده شغلی فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی به دلیل آینده شغلی خوب و درآمد بالا، مورد توجه بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی است. فارغ التحصیلان این رشته باید پس از پایان دروه تحصیلی خود حداکثر به مدت دو سال در مناطق محروم فعالیت داشته باشند. پس از مدت دو سال این افراد می توانند به عنوان دندانپزشک در مطب ها، درمانگاه ها، بیمارستان ها و به طور کلی مراکز درمانی مشغول به کار شوند.
 
درآمد دندانپزشکان جوان شاید از کسانی که در سال های قبل فارغ التحصیل شده اند کمتر باشد ولی به طور کلی درآمد خوبی می توانند کسب کنند. اگر چه فرصت شغلی این افراد به سبب افزایش بهداشت و دانش مردم و مراجعه کمتر آنان، محدودتر شده است ولی از طرف دیگر به دلیل اهمیت دادن مردم به زیبایی دندان ها، مراجعه برای خدمات زیبایی و ارتودنسی افزایش یافته است.
جمع بندی
رشته دندانپزشکی یکی از رشته های محبوب و پردرآمد علوم تجربی است. این رشته به سبب آینده شغلی خوبی که دارد، جزو انتخاب های اول اغلب داوطلبان کنکور تجربی است. طول دوره تحصیل این رشته شش سال است که دو سال آن علوم پایه و چهار سال آن دوره تخصصی محسوب می شود. دروس پزشکی در دوره علوم پایه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی یکی بوده و پس از پایان دو سال باید در آزمون سراسری علوم پایه شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنند. درصد دروس برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد بالا است و داوطلبان باید تلاش خود را برای کسب رتبه قبولی در این رشته افزایش دهند.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب